Emir

Značka:

G. Nejman

Rok:

2009

Složení (ověřené)

HLAVA: grapefruit, pomeranč

SRDCE: bílý pepř, šalvěj, pelargónie

ZÁKLAD: pačuli, cedr, oud, pižma

  • 03.02.12

Kdybych měla hodnotit vůni podle toho, co předvádí na mé kůži, byl by to nejspíš palec dolů…
Do nosu mě uhodily velmi silné, trochu nasládlé citusové tóny, ty záhy vystřídal sytý černý pepř doplněný svěží růžičkou, ta však zůstává v pozadí. Pak se přidává oud, cedr a pačuli. Vznikne pikantně – dřevitá vůně, která je sice harmonická, ale na mě příliš řvavá.

…Naštěstí se nemusím spoléhat jen na svou kůži, přítel se nabídl skoro dobrovolně.
Jako první se objeví lehce nahořklé citrusové tóny, na mužské kůži krásně uhlazené. Ty vzápětí zmizí, aby daly prostor pelargónii, zde ve svěží růžové podobě (stejně jako na mé kůži, ale výraznější) na jemně kořeněném podkladu z černého pepře – opět v příjemnější podobě než na mně. V této podobě vydrží vůně více než hodinku, pak se k tomuto srdci začne přidávat silný základ – harmonická souhra pačuli, pižma a cedru, která je tou nejlepší kombinací pro hlavního hrdinu parfému: Oud. Intenzivní, plný a bohatý. K němu se přidají tóny kůže. Podle slov mého přítele se vůně už neměnila a vydržela celý firemní večírek a prý ji slabě cítil i po sprše (já ne). Hlavními atributy vůně jsou: oud, dřevo, citrusy, jemný pepř, pižmo a kůže.

Emir je neobvyklá, jedinečná vůně, kterou nedokážu k ničemu přirovnat. Je čistou esencí mužnosti. Představuje intenzivní arabský parfém v evropsky přijatelném pojetí.

A prý přitahuje holky jako světlo můry. Ještěže jsem u toho nebyla…

Nahlásit

Hodnocení parfému G. Nejman Emir

Líbí se mi (7) 78%
 
Neutrální (2) 22%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama