Cacharel: Liberté

Cacharel mám zakódovaný jako jednu ze značek, která svými vůněmi nešlape příliš často vedle. Obvykle se v nich dá najít aspoň špetka originality, které je odlišují od jiných. Liberté byla ohlášena jako ‚pomerančová chypre‘ a nejedna milovnice originalit zaplesala. I já jsem byla zvědavá, a teď mám konečně vyzkoušeno a můžu vás seznámit s výsledkem.
Liberté je chypre. Není to chyprovka v klasickém stylu, ale obsahuje typické složky těchto vůní, především pačuli (hodně pačuli - jestli se vám dělá špatně z Delices de Cartier Eau Fruitee, Edenu, nebo Eau de Star, příliš vám nesedne ani Liberté) a osvěžující bergamot. Ve výsledku je díky tomu taková říznější, nic řídkého a líbívého.

Liberté je pomerančová. Pomeranč je v ní od začátku do konce a je to hlavně pomerančová kůra, i když nechybí ani kapka svěží šťávy. Nezapomínejte ovšem na ostatní složky; Liberté není žádná letní citrusová svěženka.

Kromě pačuli a pomerančů obsahuje Liberté slíbené bílé květiny. Nejsem schopná určit jaké, ale tipla bych si ylang-ylang, možná jasmín - každopádně nejsou nijak výrazné, jejich úkolem je celkovou kompozici lehce zjemnit a dodat jí na ženskosti. Liberté má takový bílý, sladce krémový podtón, který ji v kombinaci s pačuli sune k orientální kategorii. Kdybych ji měla nějak zaškatulkovat, označila bych ji za orientální chypre - sem patří třeba Coco nebo 24, Faubourg, ale Liberté je ovocnější a modernější (tj. méně složitá a komplikovaná).

Shrnuto a podtrženo, Liberté je povedená vůně, která kombinuje pačuli, svěží bergamot, aromatickou pomerančovou kůru a sladké bílé květiny. Jestli se hodí na léto, to si musíte zkusit samy - do velkého horka to asi nebude, ale v přiměřeném teplíčku by se určitě snesla.
Mně by se taková oranžově zářivá vůně nejvíc líbila na jaře, někomu se zase pro ty sladší tóny bude hodit na zimu. Oblečení bych volila zcela podle chuti, Liberté se hodí k riflím i elegantnímu kostýmku.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

danaada 01.11.11 16:29

Tak na mně není pižmová ani trošku. Skoro ani není poznat, že je ve vůni pomeranč, vynikne na mně hlavně dřevitost, je jako bylinkový bonbon bez cukru, jen trošku přislazený medem. Od začátku je to jen jemná vůně, ale výdrž má opravdu hodně dobrou. Chodí mi na ni i dcera s kterou máme obvykle jiný parfémový vkus.

Alena 06.08.11 20:00

Není špatná ale Coco Madm. je o dvě třídy výš. Toto je nasládlá a pižmová vůně něco jako MaxMara,Deep Red, Wish. Cena je skvělá, stojí za vyzkoušení. časem se mi zdála taková bez fantazie a nápadu.

mateva 26.07.11 11:41

Tato vůně je opravdu nekonečná, ráno si ji dám a večer ji stále cítím. Mému okolí je taky velice příjemná.Zaujme hned na první dojem.Nidky jsem žádnou vůni s pačuli neměla, ale tohle rozhodně nebyl krok vedle.Doslova jsem se do této vůně zamilovala.V létě bych ji teda osobně nenosila, ale na jaře u mě byla jasné číslo 1.

Ivča 02.05.11 11:47

Tak já tutu vůni mám a musím říct, že se mě dost lidí ptá, čím voním. Vydrží dlouho a voní opravdu velmi pěkně:)

Míša 22.04.11 13:51

Prvotní pocit nic moc - až nepříjemně výrazná, připadalo mi, že se pomerančová kůra mísí s pachem lékořice, postupně ale zjemňuje, kromě pomeranče vnímám i květiny. I přes zjemnění je ale velmi silná, a navzdory pomeranči spíše teplá, rozhodně ne svěží. Přicházela jsem jí na chuť postupně, používala jsem ji v zimě a teď zjara, v těchto teplých dnech už mám potřebu změny.

Alena 10.04.11 15:13

Přidávám se, mě připomíná Wish kombinovanou s Brit Red a je celkem na závěr svěží. Místy tam cítím i Coco Madm. Uvidím, co udělá časem.

Jitrenka 04.04.11 10:30

Tato vune je nadherna a velmi mi pripomina Wish od Chopardu.

Daniela44 25.02.11 09:59

Mě přijde sametová už od začátku, nic štiplavého necítím, ale teda jestli něco pomerančocého, tak leda smetanovou pomerančovou zmrzlinu, ovšem vůně to není chladná, je příjemná, teplá, lehce syntetická, výdrž není špatná. Připomíná mi Rock Muse od Miss Sixty, ale ta je trochu trpčí a kořeněnějsí. Jinak ta cena… za 320-75 ml, nekup to! :)

Sendy 23.01.11 05:25

Pro mne mdlý pomeranč notně oslazený, mírně doplněný pačuli, ale nosit ji, mi připadalo jako mít po kapsách kandovanou pomerančovou kůru a tak vonět nechci, takže šla o dům dál. Výdrž odpovídající edt.

Bridgett 13.01.11 14:36

Tak dnes jsem zkoušela ze vzorečku a koukám jako blázen - pro můj nos voní téměř stejně jako Coco M. Už to zde bylo několikrát zmiňováno a musím jen souhlasit. Jsem tím ale velmi potěšena, protože Coco M. se mi moc moc líbí a delší dobu nad ní přemýšlím, odrazuje mne je ta cena - Liberté by mohla být její částečná levnější náhrada.

Ejinka 23.12.10 16:54

Můj první dojem z této vůně byl divný. Hned po odstříknutí mě do nosu praštila agresivní směs čehosi, co mi připomínalo lékořicové pendreky s pomerančovým želé v cukru, a nebylo mi z toho moc dobře… Postupně se ale vůně rozvoní do sametové vanilky, to bych přirovnala spíš k buchtičkám s krémem s kapkou nahořklé pomerančové marmelády :-) Není ale sladká. Minimálně za vyzkoušení určitě stojí.

ela 21.10.10 21:46

myslíte žeby se mě libila když se mě libi tresor

Arome Evajsek 20.08.10 20:58

Dneska dorazila, objednaná naslepo pro kamarádku jako dárek za hlídání a nezklamala…na mě sice moc bonbonová, po hodině jsem si ji musela násilím smýt:-) Ale pro ni vůně snů a chápu proč…proměnlivá, dává o sobě vědět a drží jak přibitá :-)

Jezura 26.06.10 12:06

Tato vůně je opravdu moc pěkná, originální,na rozdíl od skoro většiny dnešních novinek já ji používám právě v létě, přijde mi totiž spíše svěží,hodně je z ní cítit pomerančová kůra, bohužel nevím čím to je ale na mně je výdrž opravdu strašně malá, je to škoda…

evik77 21.05.10 21:05

Příliš pomeranče, příliš pačuli, příliš štiplavá. Je prostě příliš příliš… K plusu jí mohu připočíst velkou výdrž a uznávám, že je originální.

Ambrožová Lenka 23.03.10 07:32

Tuto vůničku jsem koupila na slepo a tak jsem čekala, jak to dopadne. Jsem naprosto unešená. Nepřipomíná mi v žádném případě Euphorii, kterou vlastním, ale spíš Coco Madem., je to sytá ovocná vůně a přesto že mám verzi edt, perfektně drží.

Saruna 01.03.10 20:10

Moje zimní stálice.Výhodou je,že i když je to vůně sladce-pomerančová,v žádné fázi to není bolehlav,jen příjemná bonbónově-vánoční vůně.Myslím,že i docela dráždivá a navíc s dobrou výdrží.Podobný je podle mě Max Mara.

Gileis 24.11.09 14:56

Pěkná, ale i po odzkoušení na ruce mi Euphorii od CK připomíná.

hanulk@ 26.10.09 21:15

Pěkná.Tak na mě po rychlém odeznění pomerančové hlavy voní hoodně podobně jako Euphorie od CK :-)a ta mi voní moc (a hlavně manžílkovi ,–)).

tuze 13.10.09 21:49

Super vůně! Neotřelá, dobře drží. Celkový pocit z vůně mám „ovocné chypre“

tuze 13.10.09 21:44

Super vůně! Neotřelá, dobře drží. Celkový pocit z vůně mám „ovocné chypre“

tapuz 07.09.09 14:43

Dostala jsem ji a čekala jsem v souladu s krabičkou a (mimochodem velmi krásným) flakonem „oranžovou“ vůni. Na první počuch se mi ale ani trochu nelíbila, cítila jsem plast. Čekala jsem, co se stane, ale postupně mi byla tak nepříjemná, že jsem ji musela omýt. Opláchla jsem ji jen vodou, abych ji nesmyla úplně, a ejhle, to, co mi zůstalo na ruce, mi najednou přišlo docela pěkné. Na pár dní jsem ji odložila a pak zkusila znovu a teď se mi moc líbí. Na rozdíl od ostatních diskutujících ale pomeranče v žádné formě necítím vůbec a nepřijde mi ani trochu sladká. Ani bílé květiny necítím, a to je jinak jasmín můj favorit. Cítím vůni, která jako by měla nakročeno do sladka, ale nakonec si to rozmyslí a zůstane nerozvinutá, dokonce jako by trošinku mošusová, i když ten ve složení není. Možná je to právě pačuli s bergamotem, nevím. Dost výrazně mi připomněla dokonce jakousi pánskou vůni mého bývalého přítele. Obecně mi Cacharel sedí, vícekrát jsem měla Anais Anais a moc jsem si užívala i diskutabilní Eden. A Liberté jsem nakonec taky přišla na chuť a používám ji ráda. Naprosto však souhlasím s Adou, že to v žádném případě není prvoplánová líbivka.

saeculi-felicitas 22.08.09 20:38

dneska jsem ji ovoněla v sephoře. pomeranče mám ráda a chypre jakbysmet. Ale cacharel nezklamal - mně ty jejich vůně přijdou sice velmi velmi originální, ale pro mě nějak nenositelné. Pravda je, že vydržela více jak 9 hodin a stále je cítit.

Arome danka 09.08.09 23:11

Veľmi originálne namiešaná kombinácia pomaranča a pačuli. Pre mňa fantázia. U okoklia sa žiaľ s podporou nestretla. Ale „masy“ celkovo na Cacharelovskú originalitu reagujú nechápavo a negatívne. No masovka to proste nie je.

Arome katerina 19.07.09 17:40

Krásná vůnička. Ale ne každému sedne. Dlouho vydrží. Nemohu se však ztotožnit s výrokem, jaký tu někdo napsal - že Liberté je jako Euphoria od CK. Vůbec NE! Euphoria je silná, kouřová vůně (měla jsem ji, je super), a Liberté (vlastním též) pomeranče, vanilka…každá uplně jiná!! Takže nepřirovnávat.

Dalia 09.06.09 22:21

Při první zkoušce mi nevoněla, ale po pár dnech jsem zkusila znovu a rozložila se na mě velmi, velmi příjemně. Cítila bych se v ní dobře v zimě nebo i v letním večeru někde venku. Čím více k ní čichám, tím více jsem z ní nadšená.

B4rca 21.04.09 20:54

Souhlas se slimkem, na papírku opravdu cítím CK - Euphoria. Podle mě dost povedená, ale kdybych ji nosila, asi by se maminka zbláznila(nesnáší euphorii a jí podobné)…

Morgainne 05.03.09 21:01

Musím souhlasit se Širín, čekala jsem, že nebude tak sladká. Na první pokus mě spolehlivě rozbolela hlava :-( a přitom flakonek je tak krásně pomerančový…

Ada 16.01.09 09:59

Recenze na Extravaganci tu je.

chechtalka 16.01.09 09:54

oprava: GivenchyExtra­vagance D´Amarige:o))

chechtalka 16.01.09 09:53

dostala jsem ji jako vzorek za nákup Givechy Extravagance D´Amerige - mimochodem na tu tu zatím není recenze, která zajímavě voní, jen méně drží:o))…liberte mi spolehlivě uspí, voní mi večer, je uklidňující, rozhodně pro mne je to podzimní vůně

Arome e.v.a. 28.11.08 16:04

Ano,souhlasím s výše uvedením hodnocením.Mně také připomíná výše uvedené splácaniny.Vše má na svědomí Angel,podle kterého se začly kopírovat všechny možné vůně.

Slimek 27.11.08 10:52

Já si zas nemůžu pomoct a na papírku mi hodně připomíná Euphorii, ale možná i Coco Mademoiselle. Na kůži už ani jednu z nich, je tu všudypřítomný pomeranč, který je hezky zjemněný. Už jednou jsem vůni zkoušela a moje reakce nebyla nic jiného než: „fuj, co to je za hnus“. Ale teď v chladném počasí, se mi líbí, tuze moc. To pozadí z bílých květin je užasné, okolí z toho sice asi nic nemá, ale já si užiju.

lucía66 15.09.08 09:07

Ze začátku příjmené pomeranče, ale pak už nic, jen trocha sladčího bergamotu a pačuli. Nemusela bych ji mít. Ale cenově je to příjemná vůnička na zimu.

Širín 03.09.08 14:41

Pro mě zklamání. Málem jsem ji koupila naslepo.
Pro mě je moc sladká a málo chypré. Čekala jsem něco svěžejšího.

Bestie 05.08.08 23:02

Pro me je hodne podobna Caroline od Caroliny Herrery, kterou mam, takze Liberte zatim nekoupim. Ale mohla by to byt do budoucna nahrada, ta Carolina se posledni dobou blbe shani.

pichjit 18.07.08 14:09

Kolikrát jsem zkoušela, tolikrát se mi nelíbila, až včera navečer mě ten papírek začal více zajímat, 24 Faubourg mi připomíná taky, ten mám ráda. Dříve mi ten pomeranč svíral nos, teď se mi líbil a nosila bych ji v mírném množství v létě určitě, má skvělou výdrž!

m 11.07.08 20:06

OMLOUVÁM SE, v dnešních třicítkách ten konec neměl chybu!!!

m 28.04.08 19:27

určitě ne na horké léto. zezačátku moc příjemná, opravdu zářivá, oranžová, pomerančová. ale konec je pro mne moc „cacharelovský“ (což je určitě pro mnoho lidí spíš pochvala).

Mitzi 19.04.08 03:01

Značnou podobnost s „24, Fabourg“ cítím taky a velký počet stejných složek to potvrzuje. Jen bych řekla, že Liberté je zaměřena na „mladší“ (a nemyslím jen věkem) zákaznice.

Mitzi 19.04.08 02:56

Včera jsem Liberté testovala podruhé. Poprvé v parfumerii mi byla nepříjemná, cítila jsem jen něco jako „hřebíček“ :-) ale včera už jsem cítila vše, a to hezky vyváženě.
Je to vůně, kterou si ve velkém balení určitě nepořídím, ale určitě bych ji nezařadila mezi nepříjemné. Podle mého by se dala používat právě teď, kdy je ještě zima, ale sluníčko se snaží.
Rozhodně nejde koupit naslepo podle flakonu :)

Arome Smilla 09.02.08 20:00

Poprve jsem se s ni setkala, kdyz ji mela na sobe moje kamaradka. Musela jsem se ji zeptat, co to je. Bylo to velmi prijemne. Dnes jsem si ji dala poprve na ruku, krasne drzi, velmi pekne se rozlozi a zacina to byt jeden z mych favoritu :) urcite se hodi na jaro, to si ji poridim. Budu hodne cestovat, takze potrebuji silnou vuni, co drzi a hlavne je „liberte“, cili svobodna. Super. To je poprve, co jsem se setkala s Cacharelem, treba Noa mi nevoni.

Eva1 24.12.07 22:51

Tak u mě dominují karamelové tóny, pačuli jsem zatím nenašla, ale je pravda, že při testování se mi líbila střídavě od plus až k menšímu mínus, proto jsem si pořízení nakonec odpustila. Třeba časem ještě dostane šanci.

Arome P.e.t.r.a 23.12.07 17:28

Nemůžu si pomoct, ale na ruce mi silně připomínala Coco Mademoiselle, asi to pačuli či co :)

Bernie 20.12.07 21:02

Liberté nosím už poměrně dlouhou dobu a stále mi příjemně voní. Nedávno jsem potkala jednu známou, která voněla velmi podobně a tak jsem si neodpustila otázku, zda též používá Liberté. Velmi mě překvapila, když vytáhla flakonek vůně Harem od jakési pofiderní firmy LR. Nechala jsem si stříknout na ruku a světě div se, voněla na mě skoro stejně. :(

Zdenka 19.10.07 14:48

Zkoušela jsem ji v létě, a byla naprosto nesnesitelná… Ještě jí zkusím dát šanci a testnu až bude pořádná zima. Ale podle recenze to stejně nebude můj styl.

micmici 09.10.07 17:44

Opravaaa!!!..pro nic! :-))

micmici 09.10.07 17:43

A mně celé milé Liberté přijde jak mnoho povyku pro noc! :o)

anonymní 30.09.07 10:17

já zas místo vanilky cítím karamel :)))Ale pomerance nejdrív taky. Moc se mi líbí ale nedrzí na mne :(

estelle 02.08.07 23:03

No ten pomaranc v uvode je fakt autenticky…o to prekvapivejsie je srdce…a potomuz lenvanilka, vanilka,vanilka..na stastie pre mna :-), ja toto mozem a tento parfem sa mi paci a drzi teda jak prišitý :-)

Přidat komentář
Stránka:  1 2 Další »

Nejčtenější