Guerlain: Insolence

„Insolence je jiskrou v oku bezstarostného ducha; neohroženým úsměvem, tichem, které vyjadřuje tisíce myšlenek. Je nedbalou a ironickou elegancí. Šmrnc, elán a kuráž, to je nová dámská vůně od Guerlainu: Insolence.
Jaká je žena Insolence? Drzá a odvážná. Vybírá si podle svého a tančí na jiné melodie než ostatní. Je svobodná, spontánní, zůstává sama sebou, nepodřizuje se stereotypům - a je naprosto neodolatelná.“

Někteří fanoušci Guerlainu Insolenci zatracují jako úlitbu modernímu trhu, která se silně nepovedla a pohanila jméno firmy, jenž je proslulá především dokonalými klasickými vůněmi, mnohdy již přes sto let starými (Champs-Elysées, Mitsouko, L'Heure Bleue, Shalimar a tak dále až do omrzení). Někteří ji milují. A já říkám, že na někoho bude šíleně sladká, ale kdo miluje fialkové bonbony, bude si Insolence kupovat pořád dokolečka.

Insolenci totiž dominují fialky, ostatně i sama tekutina ve zvláštně tvarovaném flakonu (mimochodem do ruky padne opravdu prachšpatně) má světle fialovou barvu. Základ je poměrně sladký, takže Insolence maličko lepí, ale ta sladkost je taková hebce cukrová, trochu malinová, a jestli vám pár sladkých tónů ve vůních nevadí, bude se vám líbit. Celek je podkreslený takovým umírněnějším, elegantním tónem, zkrátka není to nudná fialková vodička - zkušená parfémová firma se zkrátka nezapře.

Označení „zábavná elegance“, které jsem našla na webu Guerlainu, se k Insolence celkem hodí. Vzhledem k tomu, že fialky jsou pudrově jemné, bych věkovou hranici nijak neomezovala, fialky může nosit babička i její sotva dospělá vnučka; nicméně vnučce bych doporučila nějaký rozverný oděv a babičce něco lehkého ve světlých barvách, žádný šedivý kabát z 80. let a hnědý šátek na hlavu.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější