„Hlavně, ať nesmrdí jak parfumérka“. Jakou vůni máte rádi na chlapech?

Láska prochází žaludkem… a čichovými buňkami. Chlap nám prostě musí vonět, jinak se zažehnutá jiskra nikdy nerozhoří naplno. Jaké pánské vůně vás rozohní a nemůžete se jich na svých drahých polovičkách nabažit?

* Muž musí ženě vonět. Zdroj: Roman Samborskyi / Shutterstock, Inc.

Živočišnost, energie a erotika


Mezi pánskými parfémy máme favority, kterými své partnery (a tím i samy sebe) rády rozmazlujeme. Víme totiž, že teprve chlap s dokonale padnoucí vůní nás umí dostat do kolen.

Chlap musí jednoznačně vonět a ta vůně musí povzbudit všechny smysly. Každé se bude líbit něco jiného, ale já za tím hledám trochu víc. Nestačí, že se mi líbí nebo mi příjemně voní, parfém u muže mě musí nadchnout. Tahle vůně mluví za všechno… Gucci Guilty Absolute je tak trochu vulgární, úchylný, ale dokonalý. Kůže, kůže a kůže střídá akordy pačuli. Animalita (doslova si představte koňské sedlo) v téhle vůně je to, co mě dostává do jiné dimenze.

Vůně moře, léta a svobody


Osobně si na příliš výrazné vůně nepotrpím, a to jak v dámské, tak v pánské verzi. Mým absolutním favoritem mezi pánskými parfémy je Ralph Lauren: Polo Blue. Kombinace mořských, kořeněných a dřevitých tónů mi naprosto učarovala. Každé přičichnutí mi připomíná bezstarostné chvilky strávené na dovolené, ale zároveň mě díky výraznějšímu začátku a naopak jemnějšímu závěru nepřestává bavit.

O kapku svěžejší „mořskou“ toaletku preferuje na svém partnerovi i kolegyně Monika. Acqua Pour Homme od Bvlgari s sebou přináší závan vodních tónů v doprovodu citrusů a žhnoucího slunce. A on si, jako profesionální freediver, rozhodně nestěžuje.

Pánové, zaujměte nás svým parfémem. Zdroj: Syda Productions / Shutterstock, Inc.Pánové, zaujměte nás svým parfémem. Zdroj: Syda Productions / Shutterstock, Inc.

Hugo jako miláček naší kanceláře


Když jsem se v naší redakci zeptala, jaké vůně se na svých mužích kolegyně nemohou nabažit, vícehlasně se ozvalo Hugo Boss Bottled. Není divu, že právě tenhle Hugo patří mezi nejprodávanější pánské parfémy. A občas se s ním natajňačku navoníme i my.

Miluju, miluju, MILUJU a kupuju příteli k Vánocům! Voní mi tak moc, že když ji někde potkám, musím si trochu stříknout na ruku… celý den mám pak dobrou – „zfetovanou“ náladu. A je to fakt boj, když ji má někdo třeba v metru/tramvaji. Musím se držet, abych si nešla čichnout…
Hugo Boss Bottled je jedna z nejoblíbenějších pánských vůní, a proto jsem ho vybrala pro partnera, protože on se vůním dost vyhýbá, a tak tenhle ‚přežije‘, když už ho nutím se vonět. Musím přiznat, že se s ním občas šplíchnu taky. Je takový jemně sladký.

Nevíte, kterou pánskou vůni pořídit? Inspirujte se naším článkem Jak vybrat parfém pro muže.

Raději sportovnější než pižmové


Svěží, energické a sportovní pánské vůně mají u žen rozhodně své místo. Hned dvě mé kamarádky vychvalují až do nebes klasiku L’Homme od Yves Saint Laurent nebo její odlehčenou verzi L’Homme Sport.

Další si nemohou vynachválit Armaniho. Sladce svěží, nevtíravou, a přece sexy Acqua di Gioia už jejich muži dostali jako dárek hned několikrát. Kolegyně Iva zase nedá dopustit na výraznější Acqua di Giò.

Asi není úplně typicky pánská, protože v ní jsou cítit citrusové vůně a jasmín, ale mně přijde sexy. Možná i tím kontrastem tmavý vousatý chlap s „unisexovou“ vůní.

A některé z nás se dokonce „spokojí“ i s obyčejným deodorantem. Jen si přiznejme, že Old Spice prostě voní dobře…

V tomhle mám (na rozdíl od sebe) levný vkus. Na mužském mi stačí Old Spice.

Hlavně s mírou


Ať už u nás vede vůně výraznější nebo jemnější, v jednom se shodneme. Nesnášíme, když chlap „voní“ na sto honů, jako kdyby se zrovna vykoupal v parfumerii. Takový odér navíc přebije jeho přirozenou vůni, a to nechceme. Vždyť právě tohle „pižmo“ rozhoduje o tom, jestli chemie mezi párem bude fungovat…

Nemám ráda takový ty vůně-přesdržky, kdy parfém přijde dvě stě metrů před chlapem. Takže cokoliv, ale hlavně přiměřeně!

Jaké vůně ženy na chlapech baví, si přečtěte i v diskusi

Jaké vůně milujete na mužích vy? Napište nám své favority do komentářů!

Autor: Eliška

Make-up byste na její poličce nenašli, zato bez svěží květinové vůně nedá ani ránu. Stejně tak neodolá neustálému zkoušení novinek ze světa přírodní kosmetiky.

Váš příspěvek
Úsměv-prosím 09.01.19 19:52

Já jsem letos muži koupila Armani Acqua di Giò Profumo a teda… já se té vůně nemůžu nabažit. A i on je moc spokojený, vždycky se navoní a pak chodí po baráku a úplně se naparuje, protože i jemu se líbí :D :srdce:

Kjitka 22.12.18 19:34

tak zítra je 4. Advent

poslední možnost něco koupit
tak jakou přes držku jste svým mužům koupily??
Já tedy klasiku YSL L´Homme…beru vždy celou sadu - deo stick, sprcháč a vůni

hezké vánoce všem :wine:

Eunika 21.12.18 23:03

@ijáček
Já to pochopila, neboj. ;-) :-)

ijáček 21.12.18 22:26

@Eunika Však já vím, to byla spíš rétorická otázka. :-)

jerry 20.12.18 20:52

@Hanka H
Hanko, to není postupování z pozice síly, to je projev čirého zoufalství. Článek je spatlanina plků z Blesku pro ženy, zkopírovaných příspěvků z Arome a zjištění, co používají partneři kolegyní z „redakce“. Já naopak autorku obdivuju…za nezměrnou odvahu se pod takovou slátaninu podepsat.

asperula 20.12.18 12:42

Ach jo, ach jo.. očekávala bych, že parfémy a kosmetika budou vyjadřovat celou osobitost člověka, jeho úroveň a kultivaci anebo už je tento web jen pro pubertální dívky zlaté mládeže nebo náhle zbohatlé dámy nevalné úrovně? Vyjadřovaní v posledních článcích je opravdu tristní stejně jako mazání příspěvků v diskuzi..

Eunika 20.12.18 07:44

@ijáček
Já nějak nerozumím tomu titulku - hlavně ať nesmrdí jak parfumérka.

Pokusím se ti titulek vysvětlit.
Autorka článku by nejspíš nesnesla, aby chlap „smrděl jak parfumérka“, ale prasečí chlívek by jí nejspíš nevadil. :lol:

Phalaen 19.12.18 23:28

„Nemám ráda takový ty vůně-přesdržky“ …teda to jsme to dopracovali/y :think:

:mavam: …kdyby něco, tak tohle je facka.

Hanka H 19.12.18 23:18

@phulosoraptorka Asi jsem ťala do živého :think: …

phulosoraptorka 19.12.18 23:12

Teda! Mě ten Hančin původní příspěvěk vůbec nepřipadal přehnaně kritický vůči redakci (určitě ne víc, než se tu už někde objevilo). Možná redakce raději nečte diskuzní fórum?

ijáček 19.12.18 20:27

Já nějak nerozumím tomu titulku - hlavně ať nesmrdí jak parfumérka. Co je to parfumérka? Jako parfumérie? A kde jinde si má chlap koupit vůni než v parfumérii? V hračkářství? Nebo jízdní kola, bambus?

Kjitka 19.12.18 19:45

@Hanka H no přesně, je to nezákonné

Hanka H 19.12.18 19:34

@Kjitka Hanobení rasy jsem se opravdu nedopustila, proti dobrým mravům jsem se neprovinila, ba ani dětskou pornografii jsem nešířila :lol: - více v SZ.
A k cenzuře základní informace zde - tudíž mazání příspěvků není tak zcela košér :pudl:

Příspěvek upraven 19.12.18 v 19:38

Kjitka 19.12.18 19:00

Milá redakce, kde je příspěvek Hanky? Ráda bych si ho přečetla
děkuji
Jinak cenzurovat příspěvek lze jen tehdy, pokud napadá rasu atd. a je proti dobrým mravům…asi znáte tu správnou formulaci.
Hanku znám a neumím si představit, že by něco podobného napsala.

Kjitka 19.12.18 18:50

@hafik já už tu nic nenašla…divné, že? :pudl: :pudl: :pudl:

Kjitka 19.12.18 18:37

@Hanka H já nepostřehla…někdo ti tvůj příspěvek cenzuroval? protože tady nic není

taky už se mi stalo, bez mrknutí oka---najednou mi někdo něco psal jako reakci…došlo mi upozornění
a nebyl tam ani můj text, ani reakce…
to je jako za rak - uher… 8-O

hafik 19.12.18 15:53

@Hanka H Hani, moc hezky jsi to napsala a myslím, že za dost aromaček jsi mluvila z duše :palec: :palec:

Hanka H 19.12.18 13:17

Bohužel ze strany adminů došlo ke zcela zásadnímu pozměnění mého textu, a proto mažu i onu ponechanou zcenzurovanou část. Poukazovala jsem na nedostatky výše publikovaného článku po stránce obsahové. Kritika se vždy přijímá špatně. Je jednoduší postupovat z pozice síly. *edit admin

Příspěvek upraven 19.12.18 v 17:18

phulosoraptorka 19.12.18 09:37

@dadabus
Ono není nic špatného na tom, někomu kupovat svou oblíbenou vůni. Někdy to vyjde, častěji ne.
Ale nelíbí se mi, když má někdo druhého člověka jako oblékací panenku, připadá mi to jako velký zásah do jeho osobní integrity…

dadabus 18.12.18 18:45

@phulosoraptorka Co je na tom špatného, vybrat někomu vůni, která se líbí mne - pokud nemá svůj vlastní oblíbený parfém a je mu to tak nějak jedno, jako většině chlapů. Když si koupí nějaký paskvil v drogérce, tak to budu každý den čichat já :think:
Na chlapech se mi líbí orientální unisex vůně, které můžeme používat oba a zkoušet, jak rozdílně může jeden parfém vonět na muži a na ženě. Oud, dřevo, kůže, koření, vanilka, … atd. Teď zrovna Byredo Accord Oud, předtím Guerlain L´Instant, k Vánocům taky něco dostane(-me ;-) )
Boss bottled používal bývalý a nikdy mi ta vůně k srdci nepřirástla.

Kjitka 17.12.18 19:27

@Eunika gratulace se vždy hodí, vždy je dobré, když alespoň jeden je svéprávný…

to bylo na tohle
Dovolím si nesouhlasit, můj muž = moje vizitka.
měla ho vychovat matka, ale manželka už s tím nic nenadělá…

Eunika 17.12.18 18:51

@Kjitka
A jakou to má souvislost s tím, co jsem napsala? Nějak tomu nerozumím. :think:
Mám ti gratulovat? :lol:

Kjitka 17.12.18 15:23

@Eunika můj muž je svéprávný…

MagnolieS 17.12.18 10:33

To je zase titulek :poblion: a výplod na :pudl:a

Eunika 17.12.18 08:35

@Danilejka
Omlouvám se za upřímnost, ale tenhle článek je příšerný

Proč se omlouváš, vždyť je to pravda. :-)

Eunika 17.12.18 08:33

@phulosoraptorka
Mě překvapuje, kolik žen se chová k mužům jako k dětem : tohle si oblíkni, tímhle se navoň. Pokud je jim to šumák, ať klidně chodí nazí a bez parfému.

Dovolím si nesouhlasit, můj muž = moje vizitka.

mimi 16.12.18 11:24

Boss bottled teda zrovna nemusim, mam ho kazdy den pod nosom, kolega v kanci sa nim vonia, resp zlieva. Uz ani ja nemusim pouzivat parfemy, lebo tento boss ich spolahlivo prerazi…

tea_of_cup 15.12.18 23:17

Ten jazyk, kterým je to napsané.. to se nedá číst. Přece se dá psát i bez vět jako je tahle:
„Jaké pánské vůně vás rozohní a nemůžete se jich na svých drahých polovičkách nabažit?“ Arome není Bravíčko, tak by bylo fajn, kdyby ty články měly aspoň nějakou úroveň..

Příspěvek upraven 15.12.18 v 23:43

phulosoraptorka 15.12.18 22:41

@Danilejka Myslím, že jsem ho znala ve verzi kde bylo místo muže dítě :-)

Danilejka 15.12.18 20:21

@phulosoraptorka ten příhodný vtip, neznáš?

„Miláčkuuuu, pojď domů!“ volá manželka na muže, který štípe dřevo.
„Joo… a co mi je, je mi zima?“ táže se muž. Žena odpoví „ne, je ti zima!“. :-)

Příspěvek upraven 15.12.18 v 20:21

Kjitka 15.12.18 16:56

@phulosoraptorka souhlasím s tebou :palec:
navíc si myslím, že vůně je velice osobní věc, nebo pocit…
já jich mám doma hodně a dolaďuju jimi svoji náladu a tak.....

phulosoraptorka 15.12.18 16:11

Mě překvapuje, kolik žen se chová k mužům jako k dětem : tohle si oblíkni, tímhle se navoň. Pokud je jim to šumák, ať klidně chodí nazí a bez parfému.

Danilejka 15.12.18 06:43

Omlouvám se za upřímnost, ale tenhle článek je příšerný :think:

Kjitka 15.12.18 00:04

no možná budu první odvážná…
asi jste hodná holka, ale prostě tohle…jsou tady znalkyně vůní a…nebudu raději se vyjadřovat

prostě, každý muž je jiný, každý má svoji přirozenou vůni
každý má event nějakou alergii či nechuť k některé vůni…
někdo zase nechce vonět jako každý…
vůně se prostě musí očuchat…a ne je mít na internetu…

Přidat komentář