„Hlavně, ať nesmrdí jak parfumérka“. Jakou vůni máte rádi na chlapech?

Láska prochází žaludkem… a čichovými buňkami. Chlap nám prostě musí vonět, jinak se zažehnutá jiskra nikdy nerozhoří naplno. Jaké pánské vůně vás rozohní a nemůžete se jich na svých drahých polovičkách nabažit?

* Muž musí ženě vonět. Zdroj: Roman Samborskyi / Shutterstock, Inc.

Živočišnost, energie a erotika


Mezi pánskými parfémy máme favority, kterými své partnery (a tím i samy sebe) rády rozmazlujeme. Víme totiž, že teprve chlap s dokonale padnoucí vůní nás umí dostat do kolen.

Chlap musí jednoznačně vonět a ta vůně musí povzbudit všechny smysly. Každé se bude líbit něco jiného, ale já za tím hledám trochu víc. Nestačí, že se mi líbí nebo mi příjemně voní, parfém u muže mě musí nadchnout. Tahle vůně mluví za všechno… Gucci Guilty Absolute je tak trochu vulgární, úchylný, ale dokonalý. Kůže, kůže a kůže střídá akordy pačuli. Animalita (doslova si představte koňské sedlo) v téhle vůně je to, co mě dostává do jiné dimenze.

Vůně moře, léta a svobody


Osobně si na příliš výrazné vůně nepotrpím, a to jak v dámské, tak v pánské verzi. Mým absolutním favoritem mezi pánskými parfémy je Ralph Lauren: Polo Blue. Kombinace mořských, kořeněných a dřevitých tónů mi naprosto učarovala. Každé přičichnutí mi připomíná bezstarostné chvilky strávené na dovolené, ale zároveň mě díky výraznějšímu začátku a naopak jemnějšímu závěru nepřestává bavit.

O kapku svěžejší „mořskou“ toaletku preferuje na svém partnerovi i kolegyně Monika. Acqua Pour Homme od Bvlgari s sebou přináší závan vodních tónů v doprovodu citrusů a žhnoucího slunce. A on si, jako profesionální freediver, rozhodně nestěžuje.

Pánové, zaujměte nás svým parfémem. Zdroj: Syda Productions / Shutterstock, Inc.Pánové, zaujměte nás svým parfémem. Zdroj: Syda Productions / Shutterstock, Inc.

Hugo jako miláček naší kanceláře


Když jsem se v naší redakci zeptala, jaké vůně se na svých mužích kolegyně nemohou nabažit, vícehlasně se ozvalo Hugo Boss Bottled. Není divu, že právě tenhle Hugo patří mezi nejprodávanější pánské parfémy. A občas se s ním natajňačku navoníme i my.

Miluju, miluju, MILUJU a kupuju příteli k Vánocům! Voní mi tak moc, že když ji někde potkám, musím si trochu stříknout na ruku… celý den mám pak dobrou – „zfetovanou“ náladu. A je to fakt boj, když ji má někdo třeba v metru/tramvaji. Musím se držet, abych si nešla čichnout…
Hugo Boss Bottled je jedna z nejoblíbenějších pánských vůní, a proto jsem ho vybrala pro partnera, protože on se vůním dost vyhýbá, a tak tenhle ‚přežije‘, když už ho nutím se vonět. Musím přiznat, že se s ním občas šplíchnu taky. Je takový jemně sladký.

Nevíte, kterou pánskou vůni pořídit? Inspirujte se naším článkem Jak vybrat parfém pro muže.

Raději sportovnější než pižmové


Svěží, energické a sportovní pánské vůně mají u žen rozhodně své místo. Hned dvě mé kamarádky vychvalují až do nebes klasiku L’Homme od Yves Saint Laurent nebo její odlehčenou verzi L’Homme Sport.

Další si nemohou vynachválit Armaniho. Sladce svěží, nevtíravou, a přece sexy Acqua di Gioia už jejich muži dostali jako dárek hned několikrát. Kolegyně Iva zase nedá dopustit na výraznější Acqua di Giò.

Asi není úplně typicky pánská, protože v ní jsou cítit citrusové vůně a jasmín, ale mně přijde sexy. Možná i tím kontrastem tmavý vousatý chlap s „unisexovou“ vůní.

A některé z nás se dokonce „spokojí“ i s obyčejným deodorantem. Jen si přiznejme, že Old Spice prostě voní dobře…

V tomhle mám (na rozdíl od sebe) levný vkus. Na mužském mi stačí Old Spice.

Hlavně s mírou


Ať už u nás vede vůně výraznější nebo jemnější, v jednom se shodneme. Nesnášíme, když chlap „voní“ na sto honů, jako kdyby se zrovna vykoupal v parfumerii. Takový odér navíc přebije jeho přirozenou vůni, a to nechceme. Vždyť právě tohle „pižmo“ rozhoduje o tom, jestli chemie mezi párem bude fungovat…

Nemám ráda takový ty vůně-přesdržky, kdy parfém přijde dvě stě metrů před chlapem. Takže cokoliv, ale hlavně přiměřeně!

Jaké vůně ženy na chlapech baví, si přečtěte i v diskusi

Jaké vůně milujete na mužích vy? Napište nám své favority do komentářů!

Autor: Eliška

Make-up byste na její poličce nenašli, zato bez svěží květinové vůně nedá ani ránu. Stejně tak neodolá neustálému zkoušení novinek ze světa přírodní kosmetiky.

Nejčtenější