Lalique: Perles de Lalique

Dva roky po svém uvedení se tato vůně konečně objevila (jako novinka :) ) ve FAnnu. Už jsem ji díky jedné dobré duši zkoušela dřív, ale na recenzi nějak nedošlo - ani nevím proč, vůně je to zajímavá. Ale tak už to u nás bohémských spisovatelek chodí. Vyzkoušela jsem Perles tedy ještě jednou a recenze je nakonec tu.

Dva roky po svém uvedení se tato vůně konečně objevila (jako novinka :) ) ve FAnnu. Už jsem ji díky jedné dobré duši zkoušela dřív, ale na recenzi nějak nedošlo - ani nevím proč, vůně je to zajímavá. Ale tak už to u nás bohémských spisovatelek chodí. Vyzkoušela jsem Perles tedy ještě jednou a recenze je nakonec tu.
Perles de Lalique se prodává ve dvou verzích balení - čistý parfém koupíte v krásném opálově bílém flakonku s péřovým náhrdelníkem kolem krku, parfémovou vodu ve známé hranaté lahvičce se zoubkovanými hranami (jako Eau de Lalique nebo Amethyste), tentokrát z matně bílého skla.
Vůně patří mezi moderní chypre, a ačkoli je trochu bledá a namísto oslnivého třpytu se jen tak klidně leskne, přesně jako perly, je velmi zajímavá a stojí za zkoušku.

Zvlášť bych ji doporučovala milovnicím divných, zemitých a suchých vůní jako je Cabaret, Eau des Merveilles, Christian Lacroix Rouge nebo 31 Rue Cambon. Perles je také velmi suchá, ze začátku na mě dělala kadidlový dojem, i když ve složení nic takového není, poté se rozvoněla do kompozice sestávající ze zemitého kosatce, suchého (ale ne příliš štiplavého) pepře a taktéž zemité pačuli. Časem se přidala i růže v jemných náznacích - je jí méně než v Cabaretu, ale cítit je. Dalším pojítkem s Cabaretem je aroma kvalitního koňaku - některé z vás ho v Cabaretu cítily, a budete-li hledat, v Perles ho najdete také.

Kdy a kam Perles nosit? Na zimu je málo hřejivá a příliš monochromatická, na podzim moc melancholická; nevím, jak se zachová v teple, ale nejlepší by možná byla na léto. Je použitelná jako všední i večerní, jen si s ní musíte sednout.

Autor: Ada

.

Témata článku

Nejčtenější