Lalique: Perles de Lalique

Dva roky po svém uvedení se tato vůně konečně objevila (jako novinka :) ) ve FAnnu. Už jsem ji díky jedné dobré duši zkoušela dřív, ale na recenzi nějak nedošlo - ani nevím proč, vůně je to zajímavá. Ale tak už to u nás bohémských spisovatelek chodí. Vyzkoušela jsem Perles tedy ještě jednou a recenze je nakonec tu.

Dva roky po svém uvedení se tato vůně konečně objevila (jako novinka :) ) ve FAnnu. Už jsem ji díky jedné dobré duši zkoušela dřív, ale na recenzi nějak nedošlo - ani nevím proč, vůně je to zajímavá. Ale tak už to u nás bohémských spisovatelek chodí. Vyzkoušela jsem Perles tedy ještě jednou a recenze je nakonec tu.
Perles de Lalique se prodává ve dvou verzích balení - čistý parfém koupíte v krásném opálově bílém flakonku s péřovým náhrdelníkem kolem krku, parfémovou vodu ve známé hranaté lahvičce se zoubkovanými hranami (jako Eau de Lalique nebo Amethyste), tentokrát z matně bílého skla.
Vůně patří mezi moderní chypre, a ačkoli je trochu bledá a namísto oslnivého třpytu se jen tak klidně leskne, přesně jako perly, je velmi zajímavá a stojí za zkoušku.

Zvlášť bych ji doporučovala milovnicím divných, zemitých a suchých vůní jako je Cabaret, Eau des Merveilles, Christian Lacroix Rouge nebo 31 Rue Cambon. Perles je také velmi suchá, ze začátku na mě dělala kadidlový dojem, i když ve složení nic takového není, poté se rozvoněla do kompozice sestávající ze zemitého kosatce, suchého (ale ne příliš štiplavého) pepře a taktéž zemité pačuli. Časem se přidala i růže v jemných náznacích - je jí méně než v Cabaretu, ale cítit je. Dalším pojítkem s Cabaretem je aroma kvalitního koňaku - některé z vás ho v Cabaretu cítily, a budete-li hledat, v Perles ho najdete také.

Kdy a kam Perles nosit? Na zimu je málo hřejivá a příliš monochromatická, na podzim moc melancholická; nevím, jak se zachová v teple, ale nejlepší by možná byla na léto. Je použitelná jako všední i večerní, jen si s ní musíte sednout.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Pepiq 07.07.09 19:40

a pane jo,,, skvela vune… netypicka, zadna svezenka, sladka, velice papanickova.. ja nevim,, proste lalique me bud sklame nebu sakra mile prekvapi!! a ted je prave ten druhy pripad

Luqas 17.03.09 18:44

oprava :Dja v tejto voni :D som chcel napisat

Luqas 17.03.09 18:43

ja v tejto v nej citim nejaky fajnucky zakusok :D nieco ako cokoladovy jezko D kto pozna, vie o com hovorim,,, tato vona je velmi pekna, netuctova a velmi velmi zaujimava.. pri najblizsej moznej prilezitosti ho kupim frajerke :D

Wednesday 27.12.08 19:22

Nie som nejaká znalkyňa parfémov,do parfumérií zablúdim len občas,ale dnes som si zadovážila Perles De Lalique.Väčšinou pokukujem po výrazných,mysticky pôsobiacich flakónoch,mám rada tajomné a skôr ťažšie vône,aj keď mi je len 20,ale nechcem voňať ako každá druhá :) no k veci.Perles de Lalique má nenápadný flakón,ale aj napriek tomu som ju vyskúšsla a neľutujem! Zo všetkých vyskúšaných je absolútne najzvláštnejšia,nie sú tam žiadne otrepané citrusy,to bude asi tým.Nie je ani výrazne ťažká,skrátka,je zvláštna.Iná.Mne sa páči,ale je to vec vkusu samozrejme.


Reklama


Reklama

Nejčtenější