První přírodní deodorant, po kterém večer voníte

Bez hliníkových solí, testování na zvířatech a hlavně bez potu! Značka Ben&Anna konečně přináší opravdu fungující přírodní deodoranty.

* Na poličce vypadají luxusně! Doporučujeme okouknout i další tuby Bena a Anny.

Znáte ten pocit, když vás v regále zaujme krásný obal a vy ho prostě musíte mít doma? Ben&Anna vyrábí přesně takové atraktivní kousky, že jsme se na testování vrhli i přes veškerou skepsi k přírodním (a často dost nefungujícím) deodorantům.

Tato nizozemská značka si potrpí na všechny ekologické aspekty kosmetiky: od veganského složení přes šetrný obal až po angažovanost v charitě. Přispívá totiž organizaci One Earth - One Ocean, která chrání moře od plastů a chemikálií.

My jsme se ale nejdřív chtěli přesvědčit, jestli to není jen ekologické pozlátko… a jestli deodoranty v první řadě zabraňují zápachu. Mezi všemi krásnými barvami a vůněmi jsme vybrali nakonec tyto dva: Persian Lime s lehoučkou citrusovou vůní (žádná záchodová chemie) a Indian Mandarine vonící nasládle po mandarince.

Verdikt: Jaké jsou deodoranty Ben&Anna?

Deodorant vytlačujete z lepenkového obalu zespodu, jako třeba klasický jelení lůj. Zpočátku jde ztuha vytáhnout a musíte dost zabrat, potom se už obrousí a vyndavá se jednoduše. Dost nás baví ten zvuk, který tuba vydá zvuk při otevírání – trochu jako bouchání šampaňského.

Tak jako ostatní tuhé přírodní deodoranty, také Ben&Anna se při nanášení do suchého podpaží nepříjemně drolí. Proto určitě doporučujeme nanášet namokro – vynikne pak krémová textura a dá se aplikovat i ve větší vrstvě. Akorát dejte bacha na tmavé oblečení: deodorant někdy dělá fleky.

Jemnou vůni deodorantu cítíte ještě zhruba dvě hodiny, postupně se během dne vytrácí. O to větší překvapení vás čeká večer. Při běžném dni nám zabírá téměř jako antiperspirant: nezaznamenali jsme žádné krůpěje potu ani známky zápachu. Po celodenní šichtě můžete směle na večerní rande. A i když budete s deodorantem plýtvat, vydrží vám mnoho měsíců. Tubička by však měla zůstat při pokojové teplotě (takže opatrně, pokud ji budete brát do horkých destinací, kde se ingredience můžou začít rozpouštět).

Jdeme do finiše a sčítáme body za estetiku, dobrý úmysl a funkčnost: 9,5 bodů z deseti! S tím drobením a táním je holt potřeba počítat, příroda není chemická laboratoř. Každopádně je už teď jasné, že po spotřebování Persian LimeIndian Mandarine vyzkoušíme ještě minimálně levandulovou variantu.

Cena: 199 Kč za 60 g

Arome také testovalo

Podívejte se na velké testování deodorantů bez hliníkových solí »

Autor: Monika

Minimalistka v dekorativní kosmetice, nadšenkyně do pleťových krémů. Nejraději testuje českou přírodní kosmetiku. Už deset let je věrná jablíčkům DKNY.

Témata článku

Váš příspěvek

Nejčtenější