Ach ta pošta...

Eunika 28.4.19 10:04

@chimaera
Všechno je to o lidech.
Uvedu příklad. Mám nečitelné písmo, proto vše kopíruji a vytisknu. U nás se ta megera, za přepážkou, když to vidí, může pos..t 8-O a jednou mi to hystericky rvala z obálky a ono jí to nešlo. :lol: Doporučený dopis je prý v pořádku, u CP neexistuje, protože by se štítek, prý, mohl odlepit a zrovna z CP ho nemohla servat. :lol: Chápeš tu její logiku? :think: Ještě to tam vztekle ječí. 8-O
No, já nelenila a poptala jsem se na to a ano, obálka na CP musí být nadepsaná ručně, ale pouze do zahraničí.
Když posílám odjinud, NIKDY nebyl problém. Prej předpisy, by mě zajímalo, jestli mají v těch předpisech i okrádání zákazníků, což je na naší pobočce běžné. :think: :poblion:

MagnolieS 28.4.19 10:18

@Eunika Super info s tím zahraničím u CP, páč mě taky takhle jednou strhávali samolepky s moji zpáteční adresou :-? příjemce jsem měla ručně.

@chimaera Vypadá to fajn, pokud to bude fungovat jak má, pracovali na tom dost dlouho, tak snad ano

alibi 17.7.19 11:51

dneska mi malý doporučený dopis cca 21/15cm s odstřikem nacenila ženská za přepážkou na poště Újez u Brna na 65,– když jsem se ohradila, že běžně i za větší obálku platím 50,– a že je to tenší než 5cm - tak mi řekla, že to není tloušťkou, prý „velký dopis“ jakože rozměrově a demonstrovala to na té šabloně co mají - snažila se to provléct tou úzkou škvírou :cert: . a že jestli nejsem spokojená, tak si to mám jet poslat na jinou poštu :poblion:

Příspěvek upraven 17.07.19 v 14:40

Frankie 17.7.19 12:06

@alibi
Chce to řádně pročíst jejich podmínky pro doporučená psaní a jevit se jako chytřejší.
Pokud je to však pravda, i tak forma podání této informace není v souladu s řádným chováním zaměstnankyň tohoto „ústavu“.

Byl jsem svědkem, a stále na to myslím, že jeden asertivní pán přede mnou ve frontě, určitě bývalá šajba, si předvolal vedoucí pošty a přepážkového pracovníka-chlapa, který se choval „nevhodně“ podle jeho slov, v krátké době vyhodili.
Míval jsem ho rád, takový puntičkář v práci, hned bychom si podali ruce. ;-)

alibi 17.7.19 12:14

@Frankie nemám ráda konflikty a potřebovala jsem jet do práce, tak jsem zdrtila zuby a zaplatila. jsem si jistá, že mi to nacenila blbě. když si pročítám ceníky i dávám do jejich kalkulačky.

co se týká chování, tak i minule jsem tam měla super zážitek, kdy mne schválně posílala jedna přepážka ke druhé, a když jsem si vystála dlouhou frontu, tak mi bylo sděleno, že jediná přepážka, která mě obslouží je vedlejší balíková (jo, byla to přesně ta, která mne poslala čekat do fronty). přitom té druhé stačilo udělat pět kroků k okýnku s balíky, vzít si balíček, vrátit se k sobě na přepážku a obsloužit mě.

no příště raději zas pojedu na Heršpickou do Brna, tam je to vždy v pohodě bez handrkování a za správnou cenu

Frankie 17.7.19 12:39

@alibi
Každopádně mne tyto a další zkušenosti podnítí v tom, že si dnes večer bedlivě pročtu pravidla u doporučených psaní, hlavně stran velikosti zásilek.

MagnolieS 17.7.19 13:46

@alibi Určitě blbě, nedala bych se a je to o lidech stále … na poště ( pro pražský v Europarku vedle Notina ) mi cpe do těch škvírek i vzorek, ten neprojde a chce doplatek, takže házím do pošt. schránky a dojde z 99% vždy ok, jednou mi fotla aromačka nařízlou hranu obálky a vzorek byl fuč 8-O

alibi 17.7.19 14:07

@MagnolieS
nezarazilo by mě to u obyčejného psaní, ale u doporučeného je to blbost. jak jsem tak zkoumala ten ceník, tak jsem došla k závěru, že mi tam nacenila dodejku za 15kč místo e-dodejky zdarma a pak vařila z vody tím „velkým rozměrem“, protože sama nevěděla, proč je to tak drahé

ten rozměr 0,5cm se týká pouze doporučeného dopisu standart (ten je do 50g za 42,–). mě to mělo stát 50 (se zákaznickou kartou, do 100g, větší než 14 × 9 cm, menší než 50 × 35 × 5 cm)

Frankie 17.7.19 14:08

@alibi

• pro ostatní

Kuš, dnes nejsem první… 8-O

alibi 17.7.19 14:13

@Frankie přesně. a v celém ceníku nenajdeš nikde příplatek za větší rozměr. je to vyřešené tou tabulkou cen co máš jako první obrázek, prostě když je dopis do 50g a do rozměru 23,1 × 16,4, přitom je tlustší je než 0,5cm mají to nacenit jako nejbližší vyšší sumu a to je 50kč

chimaera 17.7.19 14:19

@alibi Libi, nechápu - dopisy se doteď cení podle váhy, ne podle šířky a délky (akorát na „výšku“ musí být do těch 5 cm). Nic takového jako velký dopis v ceníku není - doporučený dopis může mít rozměry až 50 × 35 × 5 cm a pokud bude do 100 g, je to prostě za to pade :think: Navíc přímo 65,– v tom ceníku prostě není, s kartou, bez karty :think:
Už jsem se docela často setkala s tím, že běžný zákazník má v tomhle větší přehled, jestli jim nedávají ani rychlokurz… Jedna se oháněla s pravítkem u cenného psaní a zapáleně něco tvrdila o pěti centimetrech 8-)

chimaera 17.7.19 14:20

Než jsem to dopsala, už jsem taky s křížkem po funuse:D

alibi 17.7.19 14:23

@chimaera děkuju za potvrzení, byla to mladá kočka, takže možná nezkušená. ale hnula mi žlučí :D

chimaera 17.7.19 14:31

To se nedivím, přijde mi, že místo školení dostanou povel hlavně nevypadat nekompetentně, takže každou mylnou domněnku budou radši hájit do krve (kde je ten blicí smajlík?).

Já si včera musela vyptat číslo na vedoucí doručovatelek, protože nějaká nová/ý nám v baráku a nejspíš po celé trase balíčky, které se nevejdou do schránky, narve jen cípkem, takže si s nimi může posloužit, kdo jde zrovna okolo (a to tu máme slečnu, která neváhá, když se pošťák nedívá, přibrat ke svému i několik cizích balíčků). Samozřejmě nezvoní, to je přežitek.

alibi 17.7.19 14:43

@chimaera v bytovkách je to, jak tak čtu, ještě horší jak na dědině. naše doručovatelka je ok, ale taky se stalo, že si odškrtli v systému doručení a dopis byl stále na poště, nebo nechali ležet zásilku z aliexpresu na zápraží, válela se tam týden, než jsme se vrátili z dovolené

Stránka:  « Předchozí 1 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 Další »
Váš příspěvek