Blbé (parfémové) dotazy

Reklama

@Medojedka píše:
@Romana Frangipani.cz Ale mám pocit, že dříve na Fragrantice Parfumerie Generale byla jako samostatná značka, a teď je jako kolekce Pierre Guillaume :think: ??

Byla, je to tak, nechápu, proč to sloučili, je to nepřehledné. Ale on si PG teď nasekal těch značek nějak moc a dělá v tom binec sám, tak se asi rozhodli mu uklidit na poličce, vzor Arome. :D

Jinak ten Phaedon ještě - sem si to spletla s Hutiéme: tu značku si založili nějací dva hošani, on jim od začátku dělal vůně a kreativního ředitele, myslím, že byl i spolumajitel; po nějaké době se to rozhodli skončit a on si to od nich odkoupil a stal se jediným majitelem.

@EvulinkaH píše:
Dají se v českém Marks & Spencer koupit vůně značky Monotheme??Nevíte někdo náhodou?? :think:

Já to celkem prohlížím, chodím i do těch největších na Václaváku a do Palladia a nikdy jsem to tam neviděla, tak myslím, že ne. Ale jestli jsi to viděla v UK Marksu, tak se ani nedivím, tam to kosmetické oddělení je mnohem velkorysejší, než u nás, regulerní drogerka, a prodávají tam i takové značky jako třeba REN nebo Fragonard…to k nám asi hned tak nedojde. :(

Magnolie1 07.08.17 18:57

@Romana Frangipani.cz také si pamatuju, že jsem ho viděla v Londýně v Marks and Spencer a také v Itálii, tenkrát kamarádka byla zblázněná do jejich bílého čaje. U nás rozhodně tato značka není, nebo jsem ji nenašla, protože jsem kdysi po ní pátrala právě kvůli té kamarádce.

Hanka H 07.08.17 19:07

@EvulinkaH A ani k nám (a ani do mnoha dalších zemí) od Marksů neposílají - u této značky to mají spešl uvedené - teď jsem se na to dívala.

EvulinkaH 07.08.17 19:21

@Hanka H právě, že jsem zjistila, že k nám neposílají :roll: . Škoda, no.

Paypal

Tak není úplně parfémový, ale týká se to voňavky, tak to sem patří.
Ladies, zaplatila jsem přes Paypal vydraženou voňavku na eBayi. Jenže jsem si nedala pozor a nechala jsem tam při platbě německou adresu. A holka mi to nechce z Anglie poslat (a já to CHCU a to HNED!!!!) na moji českou adresu, že to musím změnit v té platbě. Že by ji vyhlásili za nespolehlivého prodejce. To ale nejde. Psala jsem si s eBayem, ti říkali, že jí mám správnou adresu poslat přes jejich systém. Ona ale trvá na změně v Paypalu. Paypal na dotaz nereaguje.
Chili moje dotazy:
1. dá se nějak u provedené platby v Paypalu změnit delivery adresa?
2. pokud by mi tu platbu vrátila a já ji udělala znova, bude někdo platit nějakou pokutu? A jaký mám uvést důvod (protože tam jsou samé trestňáky - jako nedoručené zboží, fake atp.)
3. co tam, sakra, v tom PAypalu mají za práci, když nekomunikují s kleintama o voňavkách? Do :pudl:a !

Kjitka 10.08.17 23:27

@Romana Frangipani.cz asi blbost…ale nešlo by to nějak přesměrovat na té německé doručovací poště? asi by se muselo doplatit poštovné…jinak ne­vím

@Kjitka píše:
@Romana Frangipani.cz asi blbost…ale nešlo by to nějak přesměrovat na té německé doručovací poště? asi by se muselo doplatit poštovné…jinak nevím

Děkuju za snahu, ale to bohužel nejde. :(

Medojedka 11.08.17 08:37

@Romana Frangipani.cz PayPal při vrácení platby stahuje ne zrovna malou částku. Na dotazy odpovídá tak 3. den.

@Medojedka píše:
@Romana Frangipani.cz PayPal při vrácení platby stahuje ne zrovna malou částku. Na dotazy odpovídá tak 3. den.

To sou ludry! No dík, nechápu tu politiku, že si jako plátce nemůžu změnit adresu dopravy, když mám účet chráněný. No uvidim…zatím mi jako odpověď poslali vykopírovaný článek pravidel (k jinému problému, samozřejmě).
http://ketry.cz/…oad/file.php?…
A k tomu mi ještě zadrželi blbé dvě rtěnky z Jahody v celkové ceně 650,– Kč.
Už budu nakupovat jenom v Sephoře a na Parfums.

Dananeustupova1979 11.08.17 21:19

Ahojky, mám dotaz, kde nejlépe se skladují parfémy, já je mám v ledničce, při 12 stupních, ale manžel začíná remcat, že to tam voní :-( kam je mám nejlépe uložit :-) :-) díky moc :rose: :rose:

Makiiii 11.08.17 21:40

@Dananeustupo­va1979 Parfémy by se v ledničce neměly uchovávat, zejména kvůli vlhkosti a pak, když jej vytáhneš a vezmeš někam s sebou (zejména v tomto horkém počasí), je to poměrně velký teplotní skok, což pro ně není příliš dobré. Ideální by bylo mít pro ně suchou, tmavou a chladnou místnost, ne každý ale má tyto možnosti. Já parfémy uchovávám v krabičkách ve skříni nad toaletním stolkem v ložnici, kde nikdy netopíme a ze všech místností je tam nejchladněji (i v tomto počasí). Jsou tedy ve tmě, relativním chladu a stálé teplotě. Víc pro ně už udělat nemůžu.

Kjitka 11.08.17 21:52

@Makiiii mám to stejně…v krabič­kách, v polici, která je „zády“ k oknu, ale od něj je cca 4 m…v ložnici, kde netopíme a na oknech máme žaluzie…
zatím se mi tam nic nezkazilo, ani nezměnilo…mám tam tak průběžně 50 kousků…

@Dananeustupo­va1979 píše:
Ahojky, mám dotaz, kde nejlépe se skladují parfémy, já je mám v ledničce, při 12 stupních, ale manžel začíná remcat, že to tam voní :-( kam je mám nejlépe uložit :-) :-) díky moc :rose: :rose:

Ježiši, kdyby manželovi voněly hermelíny po chanelu, tak by mne vyhodil i s pičifukama… :D Ale mně se to tam stejně nevejde.
Moderní parfémy degradují především proto, že v nich světlo mění nestabilní syntetické molekuly - stejný princip jako mutace. Příčinou těch zkažených testerů v parfumerkách není teplo, ale především to, že na ně svítí přímé regálové světlo. Staré parfémy s obsahem přírodních složek jsou významně stabilnější, ale taky ne nesmrtelné.
Pokojová teplota v zásadě parfémům (které normálně nosíš a nechceš je archivovat) nevadí, pokud je stabilní plus/minus, protože se nedostávají do extrémních teplot. Určitě se bavíme o trvanlivosti v řádu jednotek let. Takže když je budeš mít v obýváku v zavřené skříňce nebo v krabičkách, tak OK.
K vlhkosti neexistuje důvod, proč by jim měla vadit, juice je hermeticky zavřený ve flakonu a rozprašovače jsou z plastu nebo hliníku, na to nemá vlhko žádný vliv.

Jinak profesionálně se parfémy, které mají být archivovány (bavíme se teda o desítkách let) skladují v tmavých lahvích, ve vinotékách (normálně klasická skříň, co si lidi kupují domů nebo do hospody, nic speciálního) při teplotě 12 st. C, v temnu, v klimatizované místnosti a otvírat se smějí jen v určitém intervalu. Vlhkost se nesleduje.

Hehe, a už mi nahoře naskočila reklama na ledničky a vinotéky. :D

Stránka:  « Předchozí 1 1118 1119 1120 1121 1122 1123 1124 1125 1126 1127 1128 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama