Co jste dnes měli dobrého?

John_Nw 26.7.20 16:34

@otakara Už jsem to tu někde psal, podle receptů nevařím, nanejvýš si vezmu inspiraci. Jídla připravuju dušením a vařením, Nic nerestuju, nesmažím ani nepeču. Při takovém způsobu vaření se toho moc nedá zkazit. Je potřeba dát si bacha na několik málo věcí, jako například nepřipálit papriku. Otázku, zda vařím rád nebo nerad, si vůbec nepokládám. Jídlo je prostě záležitost přežití. A když se mi nechce, tak prostě ten den nevařím. … Použití pravidla “Nechť nic neplyne násilím” v praxi.

otakara 26.7.20 19:04

@lilithc vidíš, ja ak nerobím podľa receptu presne, výsledok nie je taký jasný, je neistý, pri ponáhľaní a malom sústredení som schopná zabudnúť aj dôležitú surovinu, to si potom ideálna, dobrá kuchárka. :palec:

otakara 26.7.20 19:05

@John_Nw to motto je dobré, to si vezmem k srdcu

Renusatko 26.7.20 19:36

@John_Nw Tohle ovšem jde, když se staráš jen sám o sebe. S rodinou se to praktikovat nedá :lol: .

@lilithc V Brně bych šla k doktoru Zemanovi, přijde mi hodně vstřícný a odborník. V Bohunicích byla moc šikovná i doktorka Hrbková, ta šla potom na soukromo a doktor Starý, k tomu se asi nedá dostat. To je neskutečně milý a příjemný doktor, byl takový vždycky, myslím je tam teď i vedoucí lékař.

Já jsem kdysi dostala kuchařku pro začátečníky. Bylo to super z roku 1974 :lol: , ale vše popsané jak pro blba, ale vařit jsem se podle ní naučila úplně všechno. Teď recepty využívám k pečení i s vážením a k vaření spíš když si někde nejsem jistá. Přece jen těch 100 jídel, která vařím si kolikrát recept úplně nevybavím :nevim:

lilithc 27.7.20 01:04

@Renusatko 100 jídel? :think: Vzpomněla jsem si na kamarádku,která vaří manželovi a dospělému synovi a prý točí 5 základních jídel dokola.Do toho nepočítá třeba smažák,bramboráky,palačinky.
Já bych teda taky 100 jídel dohromady nedala.Vlastně ani 50 ne. :-)

otakara 27.7.20 08:00

neviem sa zbaviť môjho zvyku jesť ovocie ráno ako prvé, nevidím na tom nič zlé, pritom viem, akú hrúzu cukru dám do tela - dnes melón, plný tanier. No, kedy ho potom mám zjesť - ten melón?

John_Nw 27.7.20 09:17

@otakara Pokud Ti sacharidy nezpůsobují zdravotní problémy a nechtěné přibírání na váze, asi není důvod k jejich drastickému omezení. Problém může nastávat díky prudkému nárůstu a následnému poklesu cukru v krvi, což se projeví únavou potřebou dalšího jídla.

PS: “Nezáleží na tom podle jakého receptu se co vaří, ale s jakou láskou se to dává dohromady!” Šárka Škachová: Rande s gurmánkou v české kuchyni

otakara 27.7.20 09:30

@John_Nw :palec: to je tiež pekne povedané

John_Nw 27.7.20 12:22

@Renusatko 100 jídel… To vyžaduje dobře zvládnutou logistiku.

Příspěvek upraven 27.07.20 v 13:21

otakara 27.7.20 12:51

musím spomenúť toto, raz kolega medzi nami ženami len tak prehodil v rámci škádlenia a žartov, že dá na to krk, že - súdiac asi podľa svojej manželky - žiadna z nás nevarí pre rodinu viac ako 15 receptov a tie podľa možností točí dokola, obmieňa. Ja, hoci som nič nepovedala, bola som potichu, ale pamätám sa, aká som sa cítila dotknutá, skoro až urazená ;-) :-D :-D a chcelo sa mi brániť sa, možno aj kričať, že nie, nie, že ich varím oveľa, oveľa viac! :-) Ináč, v takýchto veciach sa netreba dohadovať, preto som bola ticho a dobre som urobila. ;-)

Renusatko 27.7.20 18:35

@otakara Já náhodou o 100 jídlech vím, protože jsem si při tom koronaprůšvihu psala, co vařím a projížděla kuchařku, abych nevařila stejné obědy. Jinak bych tohle vůbec neodhadla :lol: . Jak jsem si to napsala, tak teď jedeme druhé kolo :lol: . Normálně z toho mám vybraných asi kolem 40, které vařím tak nějak častěji.
A k tomu ovoci, taky na tom nevidím nic špatného. Já většinou začínám kaší s ovocem, takže podobně. Jednoduché cukry se snažím cpát víc do dopoledne. Neodpírám si je.

Dnes taky pohoda. Losos na grilu, pečené brambory a zeleninový salát. Kluci chtěli nudlovou polévku, ale tu jsem v teple odmítla vařit. Taky by to nebylo hned a dostala jsem se k tomu až po práci ve 14.

JosefKamil 28.7.20 14:38

Šunka na másle, cibulce, česneku, chilli a raj. protlak, lumache al dente, trocha oliv. oleje a gouda.

otakara 28.7.20 14:46

@Renusatko Ja som dnes uvarila rajčinovú polievku, pokoľkýkrát už v tomto mesiaci? :lol: :lol: Tak som sa zamyslela nad tým, že či predsa len ten kolega nemal pravdu, točím omnoho menej jedál a namýšľam si! :lol:
@JosefKamil ahoj, to vyzerá ako obrie kolienko-makarón :-)

JosefKamil 28.7.20 15:33

@otakara
najdi si „lumache“ :-)

Verda2 28.7.20 15:33

@lilithc

Na endokr. jdu až na podzim, napsala jsem Ti SZ :rose:

Stránka:  « Předchozí 1 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 Další »
Váš příspěvek