Co jste dnes měli dobrého?

lilithc 28.7.20 15:58

@Verda2 Díky. :inlove:

lilithc 28.7.20 16:04

@JosefKamil Jídlo vypadá velmi chutně. :-) Také jsem si musela lumache najít a kdyby u toho nenapsali,že tvarem připomíná šneka,tak by mě to teda nenapadlo.
To mi připomnělo,jak jsem si koupila želé bonbony tvarem připomínající žížaly a musela jsem je vyhodit,protože i když byly zelené, tak jinak opravdu žížaly.
Já si teď usmažila palačinky a už se na ně těším. :-)

otakara 28.7.20 17:02

@JosefKamil :-D vieš, že som to hľadala? Nedalo mi to, tak som si doplnila tie cestovinové názvy, však aj tak ich neovládam, neviem pomenovať všetky…ináč, včera som po dlhom čase ochutnala znovu klasické nefalšované, presnejšie povedané, vaječné fliačky, veď ja som už zabudla ako také vaječné fliačky voňajú a chutia, aj som už zabudla na tú chuť a vôňu, je to čosi iné ako bezvaječné, z tvrdej pšenice a pod. :-D

lilithc 28.7.20 17:08

@otakara Dokud jsem pro rodinu vařívala drůbeží polévku,tak jen s doma dělanými nudlemi.Opravdu je velký rozdíl mezi poctivými vaječnými těstovinami a bezvaječnými.I když u těch kupovaných mi to přijde stejné,ať s vejci nebo bez.Rozdíl je jen v tom,že ty dražší jsou chutnější než levné. :-)

otakara 28.7.20 17:23

@lilithc to áno, určite, nedávno som kupovala také farebné skrutky, podobné ako tie lumache, ofarbené repou a špenátom, boli veľmi chutné a dosť drahé ;-)

JosefKamil 28.7.20 17:58

@lilithc @otakara
Taky většinou používám semolinové těstoviny, ale občas mám chuť i na klasiku .

Renusatko 28.7.20 22:24

@lilithc @otakara Nudle do polévky, flíčky i nudle s mákem si dělám sama :lol: . Teď v létě se mi teda moc nechce, ale zase těch polévek tolik nedělám. Zítra se taky chystám na palačinky, protože budu zase vařit až po návratu z práce, tak to musí být rychlé. Večer potom šunkafleky, ty by mohly být alespoň na dva dny :lol:

lilithc 28.7.20 23:38

@Renusatko To jsi dobrá. :-) Já dělávala jen nudle do polévky.

otakara 29.7.20 08:40
@lilithc píše:
@Renusatko To jsi dobrá. :-) Já dělávala jen nudle do polévky.

ja tiež, na viac som sa nezmohla, bolo to pre mňa dosť utrpenie, bez nejakého pomocného strojčeka, alebo živého strojčeka-domáceho pána. Teraz často robím halušky, noky, mám haluškár taký ten kvalitnejší, nezničiteľný od tup. Mojej neveste i dcére som už povedala, že ho po mne zdedia, prvá nechce, druhej som však kúpila nový, ten môj je poznačený-stál na menšom hrnci na veľkom horáku a sčasti sa mi stihol roztaviť. Som niekedy šikovná.Vlastne fliačky najnovšie som zopárkrát robila aj ja, z kvalitnej celozrnnej múky.

Frankie 29.7.20 20:36

Včera na večeři vynikající řízky z cukety a chléb, česnekový dip.

Frankie 29.7.20 20:37

Oběd, pohanka s červenou čočkou a chilli fazolemi, okurkový salát z vlastních okurek.

EvulinkaH 30.7.20 19:25

Cuketové lečo :heart_eyes:

otakara 1.8.20 11:06

dnes som natrafila na recept, kde je pekný farebný kontrast v polievke, kde do rozmixovaného zemiakového základu - béžová farba, sa pridajú halušky z cestíčka zo špaldovej celozrnnej krupice s pridaním červenej mletej papriky, béžový cícer, zelený hrášok a ešte zelenšia petržlenová vňať, dala som aj pažítku :-)

Biely kvet 1.8.20 17:46

Dnes na obed ryža, opekaný lahôdkový tofu syr, obalený v cícerovej múke, dusená cuketa s farebnou paprikou na cibuľke a pickles.

Frankie 1.8.20 17:54

Včera vynikající vlastní nivová pomazánka s olivami.

Stránka:  « Předchozí 1 817 818 819 820 821 822 823 824 825 826 827 Další »
Váš příspěvek