Co jste dnes měli dobrého?

lilithc 4.9.21 21:46

@Biely kvet Ano,vše naráz a odkryté.Dříve jsem mrkev podélně půlila,přece jen oproti lilku je tvrdá, ale teď už ne.Vše je upečené tak akorát.Peču na velkém plechu na 200° půl hodiny,pak vypnu a trouba ještě dobíhá a peče.Je to fakt moc dobré. :-)

To je peklo bez upozornění na příspěvek.

Já dnes - představte si! - budu péct kuře se zelím. Teda jestli ho manžel donese, teď pro něj odkráčel.
Jinak se stále úspěšně vyhýbám, zvládám je šulit domácí pizzou a blahořečím školní jídelnu.

Včera jsme byli v Drážďanech, v muzeu války (jeďte, vemte děcka a jeďte, každý by to měl vidět a tam je to velmi kultivované - ale nechoďte do oddělení „Zvířata ve válce“).
Večer jsme šli do restaurace Hacker-Pschorr - Wirtshaus na Altmarktu, je to jedna z těch zahrádek. Jako: VARUJU VÁS! Nejen, že malý výběr, ale jídlo bylo drahé a hrozné (něco přesolené, něco neslané, syntetické chutě…), ale hlavně jsme čekali VÍC NEŽ HODINU, jakmile jsme se začali ptát, tak nás personál začal obcházet, takže jsme si ani nemohli dát pití…hrozný, jak u nás za bolševika. Holt turistické místo, odrbat a vypadni. Ten východ zůstane ještě dlouho východem.

A to máme v Drezdnu vyzkoušených asi tak tisíc dobrých restaurací, jsme se nepoučili. :(

Hanka H 5.9.21 11:08

.

Příspěvek upraven 05.09.21 v 11:09

Hanka H 5.9.21 11:09
@frangipani_romana píše:
Já dnes - představte si! - budu péct kuře se zelím. Teda jestli ho manžel donese, teď pro něj odkráčel.

To kuře bude manžel lovit?! :lol: :lol: :lol:

Hanka H 5.9.21 11:13

Dvě třetiny švestek (bohužel nikoli z naší zahrádky), třetina meruněk - a vzhledem k ceně tohoto ovoce na trhu (kupováno za 140 Kč) asi nejdražší ovocný koláč ve střední Evropě. ;-)
Ale je jedlý :-D !

@Hanka H píše:
To kuře bude manžel lovit?! :lol: :lol: :lol:

Nee, půst my držíme až v únoru. :andel:

JosefKamil 5.9.21 12:38

Já kolem jedenácté vstával a nebyl líný, dojet si pro čerstvé pečivo.

Magnolie1 5.9.21 12:52

celozrnné těstoviny s rajčatovým pestem, spoustou čerstvé zeleniny a oliv a parmazánem

@JosefKamil píše:
Já kolem jedenácté vstával a nebyl líný, dojet si pro čerstvé pečivo.

Nojo, nojo, to chválím, protože kdo dlouho líhá - hovno mívá.

JosefKamil 5.9.21 14:00

@frangipani_romana
jj, to platí, máš pravdu.. :-)

lilithc 8.9.21 20:08

Zeleninová polévka se zásmažkou a kvasnicovými noky.Snědla jsem jí asi litr. :-)
Včera večer jsem byla náhle přepadena chutí na ovocný koláč,asi jak mi zůstal v hlavě krásný koláč @Hanka H .Takže koláč se švestkami ale bez drobenky.S ní už se mi nechtělo dělat.Ale i tak je moc dobrý. :hug:

MagnolieS 9.9.21 15:14

Fest ujíždím na těchto zeleninových chipsech, dá se jich docílit v domáci sušičce?
Tyhle jsou pekelně drahé 8-O

Makiiii 9.9.21 21:44

Užíváme si ještě teplého počasí a proto celý týden připravujeme obědy na grilu. Dnes to byly kuřecí špalíčky naložené v BBQ omáčce, zeleninový salát a domácí kmínový chléb.

Tak já jsem dnes po týdnu opět vařila, halušky s bryndzou a osmaženou slaninkou a klobásou. ALE! Chtěla jsem koupit hotové halušky, jenže neměli, tak jsem hledala krabici a cestou jsem narazila na noky, takže… zítra jedeme na víkend na táborské slavnosti, budeme jíst na ulici, já to miluju! :srdce: Sežeru tam všecko, já jsem schopná kvůli tomu týden jíst jen tvaroh, abych se mohla nacpat! :D A pak už jen tři dny a budeme v Itálii, to už nestojí za to špinit hrnce. :unicorn:

Hanka H 9.9.21 22:07

Dýňová polévka a foccacia.

Stránka:  « Předchozí 1 948 949 950 951 952 953 954 955 956 957 958 959 Další »
Váš příspěvek