Pánové, co jste dnes zkoušeli?

xblok 13.09.18 11:18

@imperator Hmm, já teda když jsem poprvé přivoněl k Coach Platinum, tak mi problesklo hlavou „další klon Aventuse (Aventa?)“. Vnímám tu podobnost spíš vzdáleně, hlavně v úvodu, jelikož Coach se brzy stáčí do teplého (vanilkovo-tonkového) drydownu, a to zřetelněji na mé kůži než na papírku. Sauvage mi nepřipomíná ani trochu (nebo jen hodně hodně vzdáleně).
Hned jsem si říkal, že „tohle je must-have“, jelikož je to opravdu příjemná, dobře poskládaná, neobtěžující vůně. Postupem času moje nadšení trochu ochablo, jelikož bohužel nejen v tomto „kouči“ vnímám trochu jakousi „druholigovost“ - snad kvalita ingrediencí není tak dobrá jako u jiných značek, nevím. A nyní váhám, jestli ho opravdu musím mít - působí na mě tak, že parfumér odvedl výbornou práci, ale z ne nejlepšího materiálu.

therion 13.09.18 12:02

Aventus, Sauvage a Edge Intense majú mnoho spoločného ;-)

Reveur 15.09.18 19:43

@therion To je odvážný výrok 8-) Aventus a Sauvage? Co mají společného? :-)

therion 16.09.18 04:23

@Reveur Zle som sa vyjadril. Keď som na to prišiel, už som nemal čas to opraviť, vysvetliť. Tak to vysvetlím teraz.
Kúpil som si Edge Intense s tým, že to malo byť ako Sauvage, len viac korenisté. Vtedy som ešte nepoznal Sauvage, vôňa bola zaujímavá, trochu mi bola povedomá. Potom som sa dočítal že Edge Intense vonia ako Aventus. Ovoňal som znova a ozaj, celkom slušne sa to podobalo na Aventus. Potom mi prišla vzorka Sauvage, ovoňal som obe a naozaj, Edge Intense sa podobá aj na Sauvage. Konklúzia: Edge Intense je mix Sauvage a Aventusu.

therion 16.09.18 13:17

Predtým než si niekto začne robiť zásoby na 20 rokov, by som pre objektívnosť uviedol, že som Edge Intense predal. Nejde o žiadny zázrak. ;-)

xblok 17.09.18 11:58

Zkoušel jsem Coach Platinum znovu. Hlava parfému mi přijde hodně komplexní, na rozdíl od docela jednoduchého základu. V prvních momentech jsem lehce cítil i akord, který je typický pro Sauvage, takže už chápu, proč je někdo vnímá jako podobné. Přesto jsou to celkovým vyzněním pro mě hodně odlišné vůně.
Manželce se Coach na mě líbí hodně, mně samotnému trochu něco nesedí v základu vůně. Přesto ho považuju za dost zdařilý počin mezi novinkami (v rámci mainstreamu), hodný vyzkoušení.

Příspěvek upraven 18.09.18 v 07:02

nemo970 17.09.18 12:13

Když jste nakousli ten Sauvage, jestli máte zájem o dospělejší, sofistikovanější Sauvage s přídavkem levandule a užehlenější kompozicí, zkuste se pověnovat Prada Luna Rossa Carbon. Není tak uřvaný jako Sauvage a compliment factor je téměř stejný. Na jedné svatbě se jisté mladé dámě podlamovala kolena s tím, že jsem nejlépe vonící zde přítomný muž :-D

hromar 17.09.18 14:15

@nemo970 hm tak to mě se nikdy nestane. Jelikož používám vůně co se líbí mě. A mám vypozorovano, že většinou když mi někdo někdy chválil vůni, vesměs to byl mainstream. Ten už prakticky nenosím až na výjimky, ale to jsou zase vintage.

Reveur 17.09.18 15:48

@xblok @nemo970 @hromar To je klasika s těmi komplimenty, mně taky nikdo nepochválí to co se nejvíc líbí mně a co považuji za nej nej: Guerlain je „pro dědky“, Chanel „pro ženský“ a tak bych mohl pokračovat, zato když jsem měl vzorek Millionu, Coache nebo Sauvage, to hned každá natahuje nozdry :lol: S tou Pradou Carbon je to naprostá pravda, vyhovuje mi, že se vyvíjí spíš do pudru než do „Persilu“ ;-)

xblok 18.09.18 07:17

@nemo970 @Reveur Zcela souhlasím ohledně Prada Luna Rossa Carbon. Mně se Sauvage moc nelíbí, ale tato Prada velmi.
Další vůně nepochybně inspirovaná Divochem, ale pro můj nos mnohem hezčí, je Bvlgari Aqva Pour Homme Atlantiqve. Její podobnost se Sauvage je dost jiná než v případě Prady, nicméně obě se mi líbí výrazně více než Sauvage, jehož drydown můj nos doslova mučí. :-)

imperator 26.01.19 19:37

Robil som nejakú objednávku z eshopu lekárne a dostal som vzorku „Verset - look this“ - hovorím si nepoznám - skúsil som a pripomínalo mi to niečo známe ale zároveň veľmi pekné - troška som pogooglil a je to značka „distribuovaná výhradne lekárňami“ čo je vlastne len iný distribučný kanál - kedysi tak yodema bývala v kozmetických salónoch alebo kvetinárstvach - no a keď si pozriete stránky tak celá ta rada a flakóny vyzerajú ako yodema - každopádne - vygooglil som že tento look this je vlastne „armani stronger by you“ - alebo ako sa volá ten pánsky, ale výdrž neskutočná - z ruky nešlo ani viacnásobným umývaním počas dňa - takže chválim a zároveň už podľa toho verím že yodema (predpokladam že toto plní jedna a tá ista firma) ja naozaj kvalitná a ta kopírka dior homme cologne musí byť paráda, či už od yodemy alebo od versense - a čo vy máte nejaké skúsenosti s touto značkou ? čo poviete na ňu ? (akorát predajcov je pramálo a myslím že ani yodema nie je bohvieako zastúpená eshopmi)

therion 26.01.19 19:46
@imperator píše:
Robil som nejakú objednávku z eshopu lekárne a dostal som vzorku „Verset - look this“ - hovorím si nepoznám - skúsil som a pripomínalo mi to niečo známe ale zároveň veľmi pekné - troška som pogooglil a je to značka „distribuovaná výhradne lekárňami“ čo je vlastne len iný distribučný kanál - kedysi tak yodema bývala v kozmetických salónoch alebo kvetinárstvach - no a keď si pozriete stránky tak celá ta rada a flakóny vyzerajú ako yodema - každopádne - vygooglil som že tento look this je vlastne „armani stronger by you“ - alebo ako sa volá ten pánsky, ale výdrž neskutočná - z ruky nešlo ani viacnásobným umývaním počas dňa - takže chválim a zároveň už podľa toho verím že yodema (predpokladam že toto plní jedna a tá ista firma) ja naozaj kvalitná a ta kopírka dior homme cologne musí byť paráda, či už od yodemy alebo od versense - a čo vy máte nejaké skúsenosti s touto značkou ? čo poviete na ňu ? (akorát predajcov je pramálo a myslím že ani yodema nie je bohvieako zastúpená eshopmi)

Ak chceš kópiu DIOR HOMME COLOGNE, odporúčam Mercedes-Benz Cologne. Myslím že na elnino je teraz v dobrej cene.

imperator 09.02.19 14:44

YSL Y Edp - za mňa mydlové light blue intense

Mont Blanc Explorer - Aventus - výdrž perfektná - kopírka jak vyšitá

Hugo Boss Reversed - niečo ako sauvage a dylan blue dokopy

Každa jedná je parádna a moderná - akorát nemajú žiadnu identitu - to už tu bolo a kľudne by tieto značky mohli používať formulku tých lacnejších „vôňa inšpirovaná…“

hromar 10.02.19 14:37

@imperator Myslím, že se v mainstreamu už nikdy originality nedočkáme. Já jsem ho proto zcela opustil a jeden z hlavních důvodů je tento. Občas do parfumerky zajdu a něco zkusím a smutně odcházím. Jedině snad Hermès občas vybočuje.
Co kdyby někdo místo AVENTUS klonu zkusil něco jako DG By for men. Aventusové klony už jsou nudné až nudnější. A za 7 tis Aventus nestojí (ani neleží).

therion 10.02.19 18:15

@hromar Mne je už s prepáčením na grc keď objavím na fragrantice nejakú novú vôňu a zistím, že je to ďalšia napodobnenina Aventusu. Toto len poukazuje na ľudskú chamtivosť, ako sa za každú cenu snažia zbohatnúť na predaji napodobneniny, namiesto toho aby vymysleli niečo nové, lepšie. Ak už chcú robiť napodobneniny, nech to robia ozaj s takými vôňami ako je DG By Man, Escada Magnetism, Rochas Lui a podobne. Franto by ešte vedel uviesť nejaké príklady určite.

Stránka:  « Předchozí 1 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 Další »
Váš příspěvek