Pánové, co jste dnes zkoušeli?

Frankie 12.2.19 23:40

Všechny potrefené husy se ozvaly, tak mohu klidně spočinout.

Hanka H 12.2.19 23:43
@Frankie píše:
Všechny potrefené husy se ozvaly, tak mohu klidně spočinout.

Ještě by to chtělo něco hluboce filozoficky lidského na dobrou noc :-* !

Frankie 13.2.19 00:09

@Hanka H
Speee sladce.
Jakü pánský parfém by sis přála jako společníka na dnešní noc? :hug:
Může býti Tiuscan Leather?

Hanka H 13.2.19 00:24

@Frankie Něco obecně známého, hojně nošeného, dostupného a za lidovou cenu, např.

https://rojaparfums.com/…ce/britannia :lol: :lol: :lol: :hug:

Frankie 13.2.19 00:44

@Hanka H
Dobrá, avšak jak jsem naznačoval dříve, mohla bys několika slovy vrhnout, jak to voní?
Chybíííí mi tady emotikon, jsem z toho/Tebe žába. :-*

Příspěvek upraven 13.02.19 v 12:43

Hanka H 13.2.19 00:53

@Frankie No jak to voní, to vážně nevím ;-) - počkám do výplaty :lol:, protože jsem se zařekla, když už to musí být, tak flakón :-P . Kecám. Ale třeba Ti někdo z místních odpoví a nabídne odstřik :inlove: .

Frankie 13.2.19 12:27

@Hanka H
No, když se chceš postarat o ještě lepší životní úroveň pana Holubičky, vlastně proč ne?

LVXifer 13.2.19 19:49

Opat raz svinstvo Eldo Rien intense incense.

Mizyan 16.3.19 22:31

Dnes jsem zkousel Hermes Un jardin sur le lagune. Je skvela. Kvetinova, ze vsech zahrad bych rekl nej. Pripomina mi nejakou vuni,zatim jsem na ni neprisel. :palec:

Mizyan 24.3.19 21:03

Rok 2019 přinesl velmi zdařilé vůně: výše zmíněná zahrada, Paco Rabbane Pure XS Night, Montblanc Explorer, Zadig&Voltaire Capsule Collection This Is Him! 2019. Určitě stojí za vyzkoušení.

therion 2.4.19 20:21

HOUSE OF SILLAGE - Hos No.1. Veľmi príjemná, sladká vôňa najmä na zimu. Začína explóziou škorice a višní, neskôr sa ukľudnia a pridá sa vanilka. Nádhera. Projekcia pravdepodobne stredná. 10/10
YOHJI YAMAMOTO - Y-3 Black Label. Zaujímavá kvetinovo-korenistá vôňa s retro nádychom, vhodná najmä na jar a jeseň. 7,5-8/10

Reveur 23.4.19 18:52

Mugler Alien Man

Pánský Alien vznikl podle již vícekrát viděného receptu, kde se vybere známý, populární druh vůně, který je pak podroben vlastnímu, „značkovému“ zpracování. Když se to povede, pak takový parfém obvykle začne definovat kategorii, v níž se sám zrodil. Alien Man do tohohle schematu zároveň moc nezapadá, poněvadž se tradičním kategoriím vzpírá. Dřevitá? Je. Kořeněná? Tak trochu. Květinová? Taky. Orientální? Bez legrace. Přitom je docela jednoduchá - svěží labdanum a jasmín spolu tančí na abstraktním dřevitě koženém, kašmeranovém základu. Odtud patrně pramení i kritika recenzentů zklamaných „průměrností“ parfému hlásícího se k tradici extravagantních dámských Alienů. Jako kdyby La Nuit de L'Homme a Versace Eau Fraiche společně zplodili dítko, které se ani jednomu z nich dost nepodobá. Také si kladete otázku „proč“, proč se legendární Mugler s něčím takovým vůbec obtěžoval? Inu, vzít něco známého až banálního a udělat z toho něco, co bude vyhovovat mnoha lidem a zároveň se to příjemným, nenásilným způsobem vzpírá trendům i definicím, to je výzva a je v tom kus umění. A v době, kdy je komerční úspěch pánského parfému přímo úměrný jeho masožravé, na odiv stavěné vulgaritě, je v tom i kus odvahy. Je to zkrátka alien a přichází v míru :-)

Reveur 3.10.19 17:04

Sauvage Parfum - No konečně, toaletka mi byla protivná, u EdP to začalo být zajímavé a Parfum bych si snad i koupil, kdybych jen tuhle vůni necítil na každém rohu, z toho já pak nemám žádný plezír. Parfum je uhlazenější, šarmantnější variací na výše zmíněné, štiplavá čistidlová svěžest byla utlumena a na její místo nastoupily jemnější, téměř ovocné citrusové tóny. Vůně není nijak řvavá, drží se spíše u těla a projevem tak ladí se svým formálnějším, dospělejším charakterem.

Gucci Guilty Absolute - Byl jsem asi poslední člověk na světě kdo ji dosud nevyzkoušel a nyní musím říct, že se mi líbí, nové kreativní vedení značce Gucci opravdu prospělo. Vůně je vlastně velmi jednoduchá - ústředním motivem je intenzivní, suchý vetiver (styl ořezaná tužka), který je štědře pokropen dávkou petroleje, benzinu - ovšem bez fahrenheitovské kůže a fialky, díky čemuž se oba parfémy ani vzdáleně nepodobají. Po vyvanutí se v Absolute projeví stopově nasládlé, uhlazené semišové tóny a vůně se stáhne k tělu, právě tak aby o ní člověk věděl a přitom neobtěžovala. Je tu dále vskutku jistá podobnost s Encre Noire á L'Extreme, ale u Lalique jde vetiver více do hořka, což je vyvažováno sladší balzamickou složkou a neobsahuje petrolejové tóny. Lalique je dále spíše introvertní, zádumčivá vůně, kdežto u Gucciho se podařilo skloubit tohle „seriózní“ ladění s jistou lišáckou svádivostí, která mi přijde osvěžující a zábavná. Nejspíš do ní půjdu ;-)

therion 4.10.19 13:32

S.T.Dupont - Noble Wood. Je to podobné ako Kalemat Black s tým rozdielom že Noble Wood je zblízka veľmi nepríjemný, cítim tam čosi dusivé, prachové. Ale z diaľky (teda 15 cm a viac) je vôňa veľmi príjemná. Okrem Kalematu mi pripomína Raghbu, Oudh Al Bahar a podobne. Výdrž aj projekcia vyzerajú byť v pohode. Unisex. To, v čom sa odlišuje, je príjemný ovocnosirupový ,,hustý" tón, tak nejak pôsobí aj čosi v Laudano Nero. Lektvar ;-)
Parfums De Marly - Layton. Je to vôňa kontrastov, ktoré sa vhodne dopĺňajú. Hladké a hlboké tóny vanilky a levandule vyvažujú svieže akordy jablka, kardamónu a citrusov, ja tam cítim čosi ako mätu, akord podobný tomu v Darley. Myslím že sa dá povedať, že PdM má svoju charakteristickú DNA a tou je tá hladkosť vône, ktorú cítim okrem Layton-u aj v Herod, Pegasus aj Carlisle. Myslím že naň dostanem pár komplimentov ale v mojom rebríčku PdM ostane na predpredposlednom mieste. Ale aj tak mu dávam 9 bodov z 10.
1. Herod
2. Carlisle
3. Oajan
4. Pegasus
5. Layton Exclusif
6. Layton
7. Darley
8. Nisean
P.S. Batch code je 905804 a pozrime čo píše o ňom jeden majiteľ na fragrantice:
I own layton 905804 and I like this batch. I clarified about this batch code on the official parfums de marly instagram, and this is what they said to me „Hello, the date of the production of this batch code is end of January 2019“.
10-12 hours durability . For the first 30 minutes, mandarin is clearly audible, then apple (but not sweet) vanilla and cardamom. the last hours are very dry. I apply no more than 3 sprayings.

Stránka:  « Předchozí 1 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241
Váš příspěvek