Co jste dneska zkoušely?

Reklama

Tanulik 05.08.17 19:42

@Hanka H Ano Hanko , ale vždy sa Ti z jednej presunie na druhú . Takže , ak mám voňu na poličke Mám/Mela jsme a dám k nej recenziu , je to OK odkaz dám tam . To samé platí o kolonke Vyskoušené .
Ale keď voňu presuniem z Mám/Mela jsem / po pol roku používania a vypoužívania :lol: / a presuniem voňu do kolonky Vykoušené , ale odkaz ostane na kolonku Mám/Mela jsme , voňu nikto nenájde .
Ja som mala povodne ídeu , že sa do vlákna Recenzie budú priamo vkladať recenzie a tam si každý može v nich listovať a čítať . Hlavne pre tých , kto nediskutuje , alebo nechce k voňam nič písať , ale rád číííta ;-) . Pršteky by signalizovali počet návštevnosti :lol:
Ale bolo by dobré , keby sa vyjadrilo viac ľudí , lebo sa to robí pre všetkých , nie pre dvoch alebo troch ľudí . Ide vlastne o to , aby sa " vypotené " recenzie dostali rýchlo k parfumovému osadenstvu webu :-P a nemuselo sa čakať dva mesiace - hlavne u nových voní - a aby celkom v návale diskusie nezanikli . Prosím nekamenujte ma a pripojte svoj názor :inlove:

Hanka H 05.08.17 19:53

@Tanulik Táňo, máš pravdu - nemůžu mít vůni současně ve „VYzkoušené“ a Mám/měla jsem :pudl: ..... Tak v tom případě dávatodkaz i do tohoto vlákna . Zkoušela jsem nějaké vyhledávací heslo, ale nevím, proč to nefunguje…
Obávám se, že pokud by se vkládaly celé recenze, došlo by časem opět k diskuzi o nich :think:

Tanulik 05.08.17 20:02

@Hanka H piše …Obávám se, že pokud by se vkládaly celé recenze, došlo by časem opět k diskuzi o nich :think:

Toho sa tiež obávam , disciplína v tomto smere je nulová :-P , ale je to diskusný web , ľudia rozny , takže nič sa s tým nedá robiť . :-(

lilithc 05.08.17 20:06

Takže nezbývá než recenze vkládat sem a odkaz na ně i do nového vlákna? Diskuze by se odbyla tady.

Biely kvet 05.08.17 20:33

@Tanulik Ja som si tiež myslela, že sa budú vkladať recenzie, nielen odkazy na ne. Možno by to bolo lepšie… :-)

Hanka H 05.08.17 20:38

@Biely kvet @lilithc Pokud by se vkládaly celé recenze, vlákno by se „natahovalo“ a bylo by ještě méně přehledné. Jsem jednoznačně pro odkazy. :think: .

Hanka H 05.08.17 21:08

Ještě vylepšení pro vyhledávání - na závěr recenze a do vlákna vždy napište tento nesmysl
hledej reczenzy - pokud do vyhledavacače potom zadáte zmíněná slova a název hledané vůně, mělo by vás to nasměrovat.

Hanka H 06.08.17 17:45

Myrurgia Goyesca
Značka byla založena v 1916 španělskou rodinou Monegal a jejím čelním představitelem se stal Esteve Monegal Prat (Katalánec, původně se věnující sochařině). Dodnes se s jejími produkty na trhu můžeme setkávat, je členem Puig Group. Inspiraci Španělskem a jeho reáliemi některé vůně nezapřou. Mezi ně patří i Goyesca (1919) - celková stylizace připomíná obrazy slavného Francesca Goyi.
K dispozici mám vzorek této vzácnosti (díky, Jano @phulosoraptorka), a protože se jedná o vintage záležitost, míra jisté unavenost se dá předpokládat. (Prvních několik desítek minut je vůně plně ve formě, pak trochu ztrácí dech - je skutečně velmi intimní, po 2-3 hodinách zůstane pouze její stopa na kůži.) Přesto si dovolím několik poznatků.
Jedná se o vůni lehce orientálního směřování s výrazným podílem větvičníku, který ji brání před případnou těžkostí. V začátku se znatelně prosadí starodávný hřebíčkový karafiát a levandule, přinášející s sebou poměrně zřetelný úkrok k mýdlovosti. Růže a jasmín (slunečný, neindolický) ji vrátí na cestu do parfémového Orientu, ale mýdlový náznak je ve vůni patrný až do samého konce. Závan „staré dřevěné truhly“ má na svědomí vydařená spolupráce pačuli, ambry a tonky. V žádném případě ovšem nepřináší obávanou zatuchlinu; spíše suchou, mírně prachem zavátou vůni, lehce prostoupenou vanilkovým nádechem.
Tento parfém je jednoznačně představitelem doby svého vzniku. Já osobně říkám, že její krásnou připomínkou, masový vkus se se mnou nejspíše bude rozcházet. Jistou podobnost jsem objevila ve stále dostupné Kobako (Bourjois), další vůni, které bychom vlastně měli uctivě vykat.
hledej reczenzy

Lucinela 06.08.17 18:08

Osé - Simone Cosac - kdyby - nemám to slůvko ráda, ale přece jen kdyby šel vrátit čas v den, kdy stojím plna očekávání před zrcadlem, v prostých splývavých bílých šatech a najednou mě znovu přepadnou ty stejné obavy - zvládnu to, dokážu někoho milovat celý život, mít s ním děti, zestárnout…
Bože, vždyť je mi tak málo let, tak málo mám zkušeností, ač si myslím, že už všechno důležité vím. Namaluji si rty fialovou rtěnkou (sice mi nesluší, ale je v módě) a teď - ta závěrečná tečka, která ze mně udělá dámu, takový voňavku tady nikdo nemá… Ano, i taková jsem byla a více bych to asi nerozváděla.
K vůni samotné - někdo má rád už konec února jako příslib jara, někdo je v dubnu už zcela jarně naladěn a myslí na léto. Pro mě začíná jaro, když rozkvetou šeříky - světle fialové, tmavě fialové, bílé nemusím. Osé je fialová - temně fialový, čerstvě rozkvetlý, s dužnatými zelenými listy, opojná jarní vůně (jaro je něha), tudíž i vůně šeříku není tak intenzivní jako např. lilie. Pyl cítím ve vzduchu a proč je pro mě vůně svatební, jsou „svatební“ mandle, v nichž se vůně usadí. Tedy - aby bylo jasno - já osobně nevím, jako zmíněné mandle voní, ale přesně tak si je představuji. Dokonalá vůně - krásná nejen na jaře. Ztělesnění něhy, křehké smyslnosti - zkrátka renesance jako vystřihnutá.

fegitah 06.08.17 18:53

@Hanka H @Lucinela Dámy, děkuji oběma za krásné recenze :kytka: :kytka:

alibi 07.08.17 16:49

@Hanka H @Lucinela krásné, jako vždy. děkuji

alibi 07.08.17 16:52

přidávám svou trošku a děkuju Nadě za vzoreček

Osé (Simone Cosac)

Pamatujete si výživný mandlový krém AB z našich dětských let? Měl moc pěkné balení. Každý rok jsem ho kupovala dědovi k vánocům a on na něj nedal dopustit. Mandlový krém a šeřík - přesně tak vnímám počáteční tóny Osé. Později se k opojnému šeříku více prosadí „zlaté“ květiny (heliotrop, pomerančový květ a akát), ale nejsou nijak úderné. Krásně si notují s šeříkem a muskovou vůní (tonka a pižmo) jako polštářek měkkou a hřejivou.

Co víc říct. Prostě šeřík! Je jaro, vzduch je plný jeho vůně. Ještě si posledním pohledem do zrcadla zkontrolujete ramínka na krajkové košilce, na rukou malinko rozetřete krém kvůli jeho krásné mandličkové vůni, kterou máte tak ráda a jdete se stulit k milému do pelíšku.

hledej reczenzy

domenica 08.08.17 13:10

Zkoušela jsem Baccarat Rouge ve verzi extrait de parfum . Hlavně jsem byla zvědavá, jak moc se bude/nebude lišit od původní verze, která je v koncentraci eau de parfum. A taky jsem se těšila na mandle.
Pokud jde o to srovnání, parfémová voda je živější, jde více do prostoru, extrait je klidnější, zadumanější a o co je intimnější, o to déle drží. Slané tóny pravé ambry, které ve směsi s ostatním vytvářejí pro Baccarat rouge tak typický minerální akord (někým milovaný, jiným zatracovaný, protože připomínající dezinfekci), jsou umírněnější v extraitu. Na druhou stranu, v některých fázích vývoje vůně jsou od sebe obě verze téměř nerozeznatelné…

Celá recenze: http://guerlinade.cz/…fum-recenze/

:wine:
Arome renet 08.08.17 13:16

@domenica krásně píšeš :rose: úplně ho cítím.

Stránka:  « Předchozí 1 3401 3402 3403 3404 3405 3406 3407 3408 3409 3410 3411 3414 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama