Co jste dneska zkoušely?

Reklama

Bessinka125 10.08.17 09:54

@alibi @Arome renet @Makiiii

Děvčata zmiňujete Dior Poison girl. Budu jí muset vyzkoušet. Zaujal mě v recenzi od alibi výraz… „marmeládová hutnost“ a asociovalo mi to něco hrozně příjemně slaďoučkého.. Přiznávám se, ze s Diorem jsem se zatím neskamarádila , cokoli jsem vyzkoušela, mi nesedlo, ale Poison girl neznám… Teď momentálně mám choutky a poohlížím se po nějaké opravdu „ženské“ slaďoučké vůni, ideálně bez vanilky.

Makiiii 10.08.17 18:49

@Bessinka125 Já si k Assoluto nikdy cestu nenašla, pěkná je, jako všechny Valentinky, ale nepřišla mi ničím výjimečná. Nejkrásnější je pro mě Valentina a pak Valentina Acqua Floreale:srdce:

Bessinka125 11.08.17 07:35

@Makiiii Valentinky se mi líbí víc a víc. Moje nejnovější toaletka je právě Valentino Valentina Acqua Floreale a je mi hrozně příjemná. Výdrž na mé pokožce by mohla být delší, tak tři čtyři hodinky maximálně. Na oblečení ale drží pěkně celý den.. A na léto se mi moc zamlouvá… Musím si ji trochu nechat na vyzkoušení i v zimě…
Značka Valentino mě opravdu zaujala a zajímá mě aktuálně i jejich Donna. Zkoušela nebo měla jsi od Valentina Donnu? Já na ní jsem hrozně zvědavá, tak jsem objednala další várku vzorečků . Dnes, doufám, že dnes mi dorazí a hned budu testovat.

Makiiii 11.08.17 21:28

@Bessinka125 Donnu jsem bohužel ještě nezkoušela. Abych se přiznala, ani mě moc nelákala. Budu ráda za tvé dojmy. ;-)

Bessinka125 12.08.17 06:06

@Makiiii Včera mi přišly vzorky a zkoušela jsem VALENTINO DONNA.
A jsem ráda, že jsem ji zbrkle nekoupila na slepo. Čekala jsem sladce teplou, díky obsažené kůži intimní ženskou záležitost. Hned po aplikaci mě ale velice nemile zarazil jakýsi až pánsky vyznívající větrový tón, který se prolíná vůni od začátku do konce a to na látce i na pokožce. Asi to bude kombinací pačuli a kůže ve složení. V nějakých vůních mám kůži moc ráda, protože umí splynout s mojí pokožkou a vůni dělá sametovou, ale tady bohužel ne. Později se přidají květiny, růže je chvílemi příjemná, ale stále podbarvena chypre složkami.. V základu uvedenou vanilku necítím vůbec. Také mi nekoresponduje vůně a flakónek s růžovou vodičkou. Růžová mi evokuje buď něžně naivní, nebo romanticky ženské vůně. K této mi na první dojem naskočila barva zelená Výdrž hodnotím jako dostačující. Z látky voní ještě teď, na kůži se držela 6 hodin..

Makiiii 12.08.17 20:18

@Bessinka125 Opravdu moc děkuji za přiblížení Donny. :rose: Podle tvého popisu mě k vyzkoušení vůbec neláká a jsem ráda, že jsem se nespletla a opomíjela ji. Pokud se k ní někdy dostanu, pak ji ze zvědavosti ráda vyzkouším, ale shánět se po ní rozhodně nebudu. Jde vidět, že s ostatními Valentinkami (Assoluto a pod.) nemá nic společného.

Lucinela 12.08.17 23:24

@Bessinka125
Nepopírám, že jsou kvalitnější vůně této kategorie, nicméně v nouzi mi nahradí vzdáleně Lipstick Rose - vidím ji přibližně jako martula - viz starší recenze:

Valentino - Donna
Dlouho hledám „rtěnkovou vůni“ podle svých představ. Dnes jsem zkusila Valentino - Donna a je to tam :-) Začátek ve znamení sladší růže přejde ve velmi realistickou vůni rtěnky a pudru, kdy pudr zůstává jemný a nedusí. K tomu nádherný flakon z masivního skla s kovovým štítkem. Okouzlila mě.

Bessinka125 13.08.17 08:47

@Lucinela díky za tvoje postřehy… Zas a znova se mi potvrzuje, že je pro mě nebezpečné, kupovat vůni bez vyzkoušení. Byť by složení vůně a recenze davu byly sebesympatičtější. Lipstick Rose bohužel neznám, ale o rtěnce a pudru bych si v Donně mohla leda tak nechat zdát.
Mě k vyzkoušení nalákalo pár postřehů z Fragrantica.com, kde ji některé komentáře přirovnávaly k Parisienne od YSL, jen bez vinylové stopy. Parisienne znám a líbí se mi. Přijde mi sladce romantická, s mladistvým vyzněním. Můj nos ale v Donně podobnost nenachází žádnou. V Parisienne já mám sladkou směs čerstvého ovoce. V Donně po ovoci ani stopy…

Lucinela 13.08.17 10:06

@Bessinka125
Tak to jsem zase překvapená já - Parissienne byla signature mé dcery, pro mě nádherná a když tak uvažuji, některou složku budou mít určitě společnou :think: , ale ve finále se každá ubírá jiným směre. A vidíš, na mně Parissienne byla podivná, nějak se ke mně nehodila, ač je to dle mého mínění stále velmi povedená vůně :palec: .
Já pudrovnky miluji, okolí sice nechválí, ale Teint de Neige, Soviassima, Powder Flowers a hlavně Misia - to jsou vůně mého srdce (kromě parného léta).

Hanka H 13.08.17 13:14

Nobile 1942 Chypre 1942
Nemůžu si pomoci, ale název této vůně považuji za matoucí, nepříliš vhodně zvolený. Už samotné složení a představení parfému na ofic. str. cosi naznačují – hovoří o klasickém stylu, pudrovém doteku, výjimečnosti a kultivovanosti. A kde je prosím zmínka o mechu lákajícímu k posezení, o procházce pod vzrostlými borovicemi, o čerstvém větru z hor?! Nikde, protože nic takového ve vůni jednoduše není. Old school se prostě v tomto případě nekoná a číslovka za vůní je pouze odkazem ke značce. Už samotný úvod, který dle složení slibuje trochu svěží nástup (bergamot, pomerančový květ, mandarinka), je spíše jemně ovocný (čerstvě vymačkaná šťáva z pomeranče a mandarinky). Ve vůni v úvodních desítkách minut převažují sladké (vanilkové, ovocné, květinové) tóny. Očekávané pačuli dovede vůni k dřevité květinovosti, ubere na džusovém rázu, který mě příliš nenadchl. V dalších fázích se lehce mísí pryskyřice a ambra, vůně si stále drží svůj květinový nádech a úplně nejkrásnější (a poměrně překvapivé) je závěrečné vyznění. V nasládlém oparu se objevují zajímavé, mírně slané tóny a i trochu marcipánu, který se mi tady kupodivu velmi zamlouvá (i když ho jinak nemám vůbec ráda). Vůně je opravdu mimořádně pěkná – elegantní a svůdně ženská, jemná, nevtíravá, ale v žádném případě tuctová, či dokonce mdlá, a s výdrží si rovněž starosti dělat nemusíte – pět, šest hodin v plné síle. Jakékoliv škatulkování vůní je zrádné, ale tady si to prostě neodpustím. Chypre 1942 pokládám za skvělou volbu pro společenské příležitosti, kde budete delší dobu v těsné blízkosti mnoha lidí. Divadlo, svatba, třeba i ta vaše …. Anebo se navoňte jen tak samy pro sebe, jako jsem to udělala já, a také přemýšlejte, kdo proboha přišel na ten název…. :think:

Příspěvek upraven 13.08.17 v 14:42

Tanulik 13.08.17 13:37

@Hanka H Na recenziu som čakala , už Jarka - Biely kvet - mi dala echo , že sa možno dočkám Tvojho popisu ;-) , ďakujem , peknú nedeľnú pohodu prajem .

Názov má možno od zložky styrax ;-) … len aby nevznikla zase neriešiteľná debata :lol: :lol:
 https://www.fragrantica.com/…yrax-67.html

Biely kvet 13.08.17 14:36

@Tanulik Tak ako, páči sa Ti podľa Hankinho popisu? Pomohla Ti s rozhodovaním alebo máš hlavu ešte viac zamotanú? :-D

Tanulik 13.08.17 14:52

@Biely kvet Hlavu mám zamotanúúúú , ešte keby dal niekto obsiahlu recenziu na Perdizione / alebo už bola ? / Asi zatiaľ vyhráva a je stále No1 - Pontevecchio W ;-)

A už sa Ti podaril ten zoznam ?

Biely kvet 13.08.17 15:17

@Tanulik Áno, ďakujem, už som to našla. Ja som si včera tú Tvoju druhú správu nevšimla. :-)

Hanka H 13.08.17 15:28

@Tanulik Perdizione ani Pontevecchio jsem nezkoušela, neporadím …
A o názvu se diskuze klidně může rozběhnout :-D - takové věci sem patří. Styrax sice může být složkou chypre vůní, ale určitě není tím zásadním, co by se podílelo na klasickém chypre. Tady (tj. v Chypre 1942) se myslím ve vůni podílí na tom ovocném nádechu, teď jsem si uvědomila, že tam byl asi i slaný karamel - a to právě někdy umí styrax. Pro vůni bych použila označení „moderní chypre“ - je to sice dost zavádějící, ale takto prostě výrobci v posledním desetiletí označují skupiny vůní, kde je větvičník (smí se pouze stopově) nahrazen hlavně pačuli. Dávám jednoznačně přednost klasice, ale tahle vůně se povedla.
@Biely kvet …a díky za ocenění!
Hezké nedělní odpoledne :rose: !

Stránka:  « Předchozí 1 3403 3404 3405 3406 3407 3408 3409 3410 3411 3412 3413 3414 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama