Co jste dneska zkoušely?

Reklama

alibi 08.08.17 13:35

@domenica super!
@Hanka H koukala jsem, že nějaké recenze už přibyly, ale nezdá se mi, že ty od tebe tam jsou všechny :think:

alibi 08.08.17 13:36

@Eunika moc mě potěšily nové recenze od tebe :kytka:

Bessinka125 08.08.17 14:20

Včera a dnes zkouším vzorečky Jil Sander.

Sensation… Krásná, příjemná gurmánsko orientální vůně, jen nevím, jestli chci vonět jako teplá rozinková vánočka, ale dostane šanci ještě až se ochladí

Style… něco mi v ní vadí

Sun… Podle dcery zatuchlá vůně, mně bohužel taky neoslovila

Sun delight… sladší verze Sun… také nic moc pro mě

Sport… jsem zklamaná… čekala jsem lehkou svěží vůni, vhodnou na toto teplé období, i na osvěžení při sportu… Jako lehkou a svěží ji vůbec necítím. Navíc v celkovém vyznění mi něco, co nedokážu identifikovat, dost vadí.

No. 4…krásně teplá, hřejivá vůně starých časů… Bohužel na nošení bych ji nechtěla.

Simply… Zaujala mě moc. Rozhodně ne typická, originální a zajímavá. Jen bych si ji uměla víc představit na mém manželovi než na mně. Vyznívá mi hodně do pánska. Musela jsem se přesvědčit, že nepopletli vzorek a je to dámská verze… Tak bohužel, nic pro mě.

Evergreen… zaujala mě nejvíc, veselá, ovocno květinová, osvěžující, lehká vůně, sice nijak převratná a originální, ale celkem příjemná od začátku do konce. Výdrž také slušná, na oblečení drží od včerejška… Taková vůně, po které se dá stáhnout kdykoli…

Hanka H 08.08.17 16:02

@alibi Snad časem tam ještě další přibudou - ale pro jistotu je budu dávat i do vlákna
@domenica - mě naopak uváděný nedostatek mandlovosti (nedej bohu marcipánu 8-O ) potěšil :-D ! . Pokusím se v budoucnu srovnat .....

domenica 08.08.17 16:16
@Arome renet píše:
@domenica krásně píšeš :rose: úplně ho cítím.

a

@alibi

Moc děkuji! :srdce:

domenica 08.08.17 16:29

@Hanka H
pár kapek ideálně amarettové mandlovosti :wine: bych bývala uvítala… zajímalo by mě to snoubení se slaností a minerálností ostatních složek. Mandle, jemné a „nahé“, vnímám v podstatě jen těsně po nástřiku a o pár minut později, kdy mám pocit, že šlehám bílky, přidávám špetku najemno umletých mandlí a peču mandlové pusinky (dnes jsem aktualizovala recenzi). Pusinky se mi v parfému objevily sice už dřív, ale až teď jsem to dokázala pojmenovat. :-)

Danilejka 08.08.17 22:54

Opium 2009

Kdysi jsem měla možnosti vyzkoušet původní Opium. Byla jsem zvědavá na novou verzi, tak jsem si ji o víkendu přivezla z výletu v Praze. Zapomněla jsem ji v kabelce a dnes na ni došlo.

Na mé kůži se rozkládala zajímavě, obávala jsem se karafiátů, které mi v předchozí verzi celkem dráždily nos. Ročník 2009 má květinově-mýdlový nástup s lehkou stopou hořkosti. Pak se rozvoněla do santalových tyčinek poprášených špetkou skořice a ke konci dostala lehce větrový nádech, to nejspíš byla ta myrha.

Vážně mě překvapila :-) ale celý flakon bych asi nespotřebovala. Dovedu si ji představit na spoustu příležitostí, ale určitě ne na běžné nošení.

alibi 09.08.17 14:33

Včera večer jsem byla v Douglasu. Podotýkám, že při zkoušení na papírku v parfumerce mám šíleně zavádějící vjemy. Asi ta směs vůní parfémů v regálech a ostatní podněty, touha očichat všechno, vějíř zkoušecích papírků v ruce, totální zmatení smyslů, možná to znáte. Nečekejte zázraky.

Na papírku jsem zkoušela z překrásných flakonů od Azzedine Alaïa obě vůně.
Alaïa (Eau de Parfum Blanche) – pudrovka, velká podoba s Valentina Poudre. Ale tuším, že po rozvonění na kůži budou obě jiné
Alaïa – žádoucí žena s cigaretou v puse. Netuším, kde se mi tam vzala podoba s 1969 Parfum de Révolte, takže se omlouvám, ale tahle zkouška bude nejspíš totálně mimo.

Balenciaga
B. Balenciaga – po prvním přivonění bych přísahala, že voní, jako když rozkoušete malinová zrníčka. Sladká, ale kyselkavá, lehoulince dřevitá po rozdrcených semíncích. Na malinách momentálně ujíždím. Tak jsem si ji šplíchla i na ruku i na svetr. Z kůže se vytratila brzy, ale na svetru drží doteď. Kouknu na složení a cože??? Hrášek, konvalinky a mošusové semínko, kosatec…??? Můj rezultát – konečně vím, jak asi voní mošusové semínko a že mi voní jako maliny. http://alibi.sweb.cz/…_biggrin.gif

B. Balenciaga Intense– na papírku mi přišla podobná, jen „silnější“. I prodavačka se dušovala, že ano. Tuším tedy, že to pravda nebude http://alibi.sweb.cz/…_biggrin.gif

B. Balenciaga Skin – byla bohužel nejspíše tak jemná, že jsem ji po předchozích dvou vůbec necítila

Dior - Poison girl EdP kontra EdT. Toaletka (pro lepší vyzkoušení jeden střik taky skončil na svetru) postrádá marmeládovou hutnost parfémové vody a je průzračnější, nicméně stále velmi sladká. Jde výrazně do prostoru, převoněla všechno ostatní kolem i na mě. Na svetru dnes už jen vanilkový sladký ocásek.

Vítěz ze všech vůní, co se mi tam přichomýtly pod ruku je Must de Cartier Gold(Cartier). O té ale až příště http://alibi.sweb.cz/icon_wink.gif

p.s. zapomněla jsem na This is Her! (Zadig & Voltaire) přejmenovala bych ji na „smetana a chtíč“ http://alibi.sweb.cz/icon_wink.gif

Hanka H 09.08.17 16:00

@alibi Libu, díky :rose: za postřehy - a uvědomila jsem si, že mám někde zahrabané a nezpracované poznámky k
ad Azzedine Alaïa- také jsem na ni před časem narazila v Douglasu a byla jsem příjemně překvapená. Značka neuzapře svůj původ - obě dvě vůně se vyznačují silou a výdrží velmi kvalitní arabské produkce (naneseny na zápěstí přežily dvojí sprchu a ještě druhý den ráno místo aplikace vonělo). Mohou se pochlubit krásnými flakóny, jejich cena v eshopech příznivá (zjišťováno cca před třemi měsíci, v době před velkým arome třeskem).
„Bílá“ je krémová pudrová a mírně kokos přiznávající tulivka mazlivá nelepivá
„Černá“ je tygřice bengálská hygienu nezanedbávající, přesto pižmově sládnoucí a lákavá (trochu jsem v ní potkala Sun)
Doporučuji vyzkoušet!

alibi 09.08.17 16:10

@Hanka H jj, myslím, že si na ně časem udělám čas a zkusím i na kůži

Lucinela 09.08.17 17:29

@alibi
Must de Cartier Gold se mi taky pozdává, ale původní Must (ve verzi edp), která již bohužel není k sehnání, je pro mě nejkrásnější :-) .

Arome renet 09.08.17 19:44

@alibi Libu, s Poison Girl edt mám stejný pocit. Je to sladký, až protivný. Ostatní nemám vyzkoušené, díky za postřehy :palec:

Girl edt jsem zkoušela v práci, kamarádce se líbí, zvažuje nákup. A já se modlím, aby si to rozmyslela :lol:

Makiiii 09.08.17 21:50

@alibi @Arome renet A já bych zase Poison Girl (Edt) brala hned, kdyby na mě pořádně držel. :-( Ale abych ho na sobě cítila hodinu, z toho 15 minut nejlépe … nemusím mít všechno. ;-)

Magnolie1 10.08.17 08:06

@Makiiii na mně nedrží ani EDT ani EDP

Bessinka125 10.08.17 09:39

Valentino Valentina Assoluto

Zkouším podruhé a nějak se nemůžu rozhodnout, jestli se mi líbí nebo ne. Oproti klasické Valentině je rozhodně výraznější co do intenzity vůně, tak do výdrže. Poprvé se mi zdálo, že se rozkládá do klasické , v mnoha parfémech podobné vanilkové teplé gurmánské vůně, (což až zas tak nevyhledávám) a proto jsem ji rychle zavrhla . Dnes v ní cítím kromě sladké vanilky i zajímavé chypré složky. ..
no, dnes mě zaujala

Stránka:  « Předchozí 1 3402 3403 3404 3405 3406 3407 3408 3409 3410 3411 3412 3414 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama