Co jste dneska zkoušely?

Reklama

alibi 05.10.17 19:44

@Lucinela zrovna o Cardinal bych to dříve možná taky řekla, jenomže jsem před tím měla na papírku Mandalu od Masque a to je kadidlový nářez, proti tomu byl Cardinal přívětivý. Uznávám, Heeley je oproti např. Jul et Mad míň rustikální, proti Wiener Blut málo divný a proti Masqe jednoduchý. Každý si najde to svoje.

Hanka H 08.10.17 20:38

Včerejší odpoledne a podvečer jsem věnovala dvěma vůním – levé zápěstí
Jean Paul Gaultier Scandal
Začnu názvem – na vůni samotné není nic, co by ji opravňovalo jmenovat se tak, jak se jmenuje. Lehce kontroverzní je flakon – pohleďte na víčko a vžijte se do pocitů zaryté zastánkyně genderové vyváženosti. Myslím, že pokud se bude tvůrce držet nastoleného kurzu, můžeme se z tohoto hlediska na pánskou novinku docela těšit :lol: .
Vůně je nejzajímavější několik úvodních minut – výrazná, hřejivá, slibně hutná, ohlašovala se arabsky orientovaná dřeva a směs koření. Zaradovala jsem se (nechci se rouhat, ale hlavou mi probleskla Armaniho Rose d’Arabie)! Počáteční optimismus měl jepičí život – ve vůni se přes všechny složky převalila syntetická přívalová vlna sestávající z kandované pomerančové kůry a zcukernatělého medu. Delegace rázných gardénií byla početná a vytrvalá, neboť v zádech měla neprostupnou vozovou hradbu z pačuli. Vůně přímo řičela, sálala, ocitla jsem se v epicentru voňavé agresivity a připravovala jsem se na brzkou přeměnu v homoli cukru. LVEB, ke které je Scandal přirovnáván, je méně záludná – prostě šup s ní do škatulky slaďák. Novinka od L.P. Gaultiera je nebezpečně ambiciózní – zásuvka označená ZHN (Zbraně hromadného ničení) čeká na nový přírůstek.
Parfém mi svojí halasností a přeplácaností (nemůžu si pomoci) připomíná přezdobenou kabelku, u které stále zkoumám šití a logo ….

Hanka H 08.10.17 21:14

…. a pravé zápěstí

Hermès Twilly d'Hermès
Vůně, která se díky zmiňovanému Scandalu na druhé ruce tak deset minut vůbec nedostala ke slovu. Sbírala síly, aby vyrazila do boje s načančaností a povrchností. Jejími zbraněmi se stala umírněná, spíše chladná bílokvětinová krása (povedená tuberóza), pikantní a mírně štiplavý zázvor a dřeva. Na ta jsem si musela počkat. Přicházejí pozvolna, ve vlnách a vyvolaly ve mně představu aleje, zmáčené dešťovou přeprškou. Dřevo i listy osychají, slunce proniká korunami stromu a vzduch je plný ozónu. Naprosto dokonalý je flakón – klobouček si tvůrci vypůjčili z blíže nespecifikovaného moravského kroje a ikonický úzký pestrobarevný šátek, zavázaný kolem hrdla, je tou poslední šviháckou třešinkou. Až budete vybírat dárek k Vánocům, vzpomeňte si na tuto vůni – parfém Twilly se s velkou pravděpodobností zalíbí osobám, které poněkud bezradně chtějí něco, co „bude hezky vonět“. Vůně je nadčasově elegantní, jen mírně nasládlá a svěží v tom nejlepším slova smyslu. A pokud zůstanu u kabelek, tak tuhle zdědí ještě vaše vnučka.

Phalaen 08.10.17 21:55

@Hanka H
Už dva dny nervozně očichávám kabelku a říkám si, proč z ní sakra cítím LVEB :think: . Na dně se válel papírek z Fannu se Scandal..
Ta podoba je až otravná.

Phalaen 08.10.17 22:03

Co říkáte na Gucciho Bloom? Čekala jsem něco jemně květinového a jsem docela zklamaná. Bohužel mám tenhle typ vůně v kategogii „dusivka a zvedač žaludku“. Výdrž ji ovšem nemohu upřít, sladký oblak a bílé květy mě provázel celý den. Cítím gardenii, ale nevím, jestli ve složení skutečně je.

alibi 08.10.17 22:35

@Poéma děkuju Nadě za možnost poznat takovou krásu. dlouho jsem sbírala odvahu napsat recenzi a tady je

Mahora (Guerlain)

Mahoru vytvořil Jean-Paula Guerlain jako poslední ze svých parfémů před odchodem do důchodu. Inspirací mu byl hlavní ostrov souostroví Mayotte - Mahora, kde (po dlouhém putování a hledání kvalitních surovin na cestách Indií, Nepálem a Afrikou) založil plantáže ylang-ylangu. V parfému Mahora sjednotil všechny tropické kouty světa omamnou vůní bílých květů, santalu a vanilky. V parfému chtěl zachytit smyslový šok, který zažívá Evropan při střetu s tamější kulturou a nesčetnými exotickými vůněmi.

http://alibi-notes.webnode.cz/…ra-guerlain/

Hanka H 08.10.17 22:51

@alibi Libu :rose: - vítej do klubu obdivovatelů těch „trochu jiných guerlainů“ . Luca T. se v tomto případě šeredně mýlil :-P . Mayotte je takový poslední zoufalý pokus zachránit investice - je o chlup líbivější, asi jednodušší, ale něco jí prostě chybí. Charmu má o dost méně, i když i ona je pořád pěkná.

alibi 08.10.17 22:55

@Hanka H když jsem četla příběh vůně, moje nostalgická nálada, kterou jsem měla z vůně, se ještě znásobila. ten pokus starého pána Guerlaina jít proti proudu mě dojmul

Reklama

Beverly 09.10.17 08:12

@alibi no jo, dobře si pamatuji svoje strašlivé zklamání, když jsem se marně sháněla po novém flakonu… ale díky za to povídání, vzpomínka pohladila :srdce:

Poéma 09.10.17 09:18

@alibi Libi, bylo mi ctí a národním potěšením ti kousek téhle krásky přeposlat. Moc ti děkuji za krásnou recenzi, já se zmohla jen na to, co mám u Mahory připsáno na své poličce, neměla jsem totiž vůbec slov, asi mi došla neb mně vůně vyrazila dech… jen jsem se do ní zamilovala.

alibi 09.10.17 09:57

@Beverly @Poéma děkuju za milá slova. :kytka:
opravdu dlouho jsem sbírala odvahu na recenzi. u spousty Guerlainů to tak mám, přirozený respekt a ostych. každý kdo se s Mahorou potká, (i ten, kterému nevoní) pozná, že je jedinečná.

Al 11.10.17 12:20

Secrets du Paradis Rouge - moc zajímavá. Sice jsem si představovala, že bude vonět malinko jinak, ale i tak je krásná. Akorát to chce uvážlivost při aplikaci - je to silák :-D .

Hanka H 11.10.17 23:58

Chanel Gabrielle
Počáteční zapudrované citrusy podpořené pomerančovým květem a ylangem byly velmi líbivé. Vůně je téměř nesladká, kyselost je utlumena a překryta svěží nahořklostí. Po zhruba deseti minutách se ke slovu dostává více vanilka a bílé květiny a najednou občas vystrčí drápek nehezký, šklebící se tón. Připomíná mi středně zpocené, deodorantem ošetřené podpaží. Tento letmý pušík už vůni neopustí, ale jejich symbióza zase tak dlouhého trvání nemá – do dvou hodin není po žádné ze složek ani vidu, ani čichu.
Gabrielle se dle informací v síti kamenných prodejen prodává velmi dobře. Zvládá totiž na výbornou prvních 5 minut, kdy se kupující (rozuměj běžný konzument, nikoliv člen parfémového fóra) rozhoduje, zda se mu vůně líbí či nikoliv. Jestli bude zklamán dalším vývojem parfému – toť otázka?! Pravděpodobně nikoli – masový vkus v současnosti upřednostňuje vůně – nevůně, a tou Gabrielle bezesporu je. Je to vůně pro začínající Stepfordské paničky a mě nenapadá jediný důvod, proč bych ji chtěla nosit.

Makiiii 12.10.17 07:55

@Hanka H Krásná recenze, Hani. :rose: ti za ni patří právem. :-) Vnímám ji naprosto stejně.

Danilejka 12.10.17 08:28

@Hanka H děkuji :rose: alespoň už mám omluvu proto, abych ji nepotřebovala zkoušet. Je škoda, že tak očekávaný parfém dostal jméno po Coco Chanel. Co by na takovou vůni asi dnes řekla.

Stránka:  « Předchozí 1 3430 3431 3432 3433 3434 3435 3436 3437 3438 3439 3440 3457 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama