Co jste dneska zkoušely?

Reklama

Arome renet 07.11.17 17:02

@Tanulik to je škoda veliká, než se flakon zase naplní bude to trvat :cry: Měla jsem možnost vyzkoušet hned na jaře a zároveň štěstí v inzerci. Teď jsem jen doplnila zásoby :rose:

Arome renet 07.11.17 17:08
@Biely kvet píše:
@Arome renet A plní sa už nový?

Nee. Jedině pořešit s Monikou.
https://www.arome.cz/…rankovani/7/?…

Danilejka 07.11.17 18:40

Elie Saab le Parfum Rose Couture

Nechce se mi věřit, že tuhle vůni stvořil Francis Kurkdjian, který si mě naprosto získal geniální vůní Oud Satin Mood.

Rose Couture je plytká vůnička. Nenápadná, tělového vyznění a s vydrží velmi krátkou.
Je to pro mě vůně se ztraceným potenciálem.
Po aplikaci vyskočí svěží růže, syntetická pivoňka, co téměř štípe do nosu a trochu ovoce (mandarinky).
Vanilka co se přikutálela byla stydlivá. O to více byl znát santal, ten vanilku naprostou zadusil. Ale není to ani tak santalové dřevo, jak je uvedeno v popisu vůně. Spíše santalový poprašek a pačuli, aby santal nevyzníval moc sladce.
Lochtá to v nose, je to vesměs příjemné.
Po rozvonění mi připomínala Zaru Oriental, velice.

Závěrem, v Rose Couture růže nehledejte. Odezní velmi rychle a květinově svěží začátek se brzy přehoupne v orientálně/dře­vitou vůni.
Je to vůně, která mě příliš nebaví, ale člověku, který není parfémově zmlsaný by mohla padnout do noty i jako dárek na slepo.

westoni 07.11.17 19:07

Agent Provocateur Fatale, je sladounka tak akorát na zimu :-p

Hanka H 07.11.17 19:49

@Danilejka Výstižný popis! A FK bych tady zase tolik nevinila :think: - zadání pravděpodobně znělo: " Vytvoř něco, co bude moci mít v názvu růži, na lidi slyšej. A hlavně aby to moc nevonělo ..... " :lol:

Danilejka 07.11.17 20:33

@Hanka H Hani, neviním!

Špatně jsem se vyjádřila. Výstižnější by bylo - divím se, že takový mistr propůjčil své jméno tak nezáživné vůni :-)

alibi 08.11.17 17:54

Samsara (Guerlain)

Podle oficiálních informací vytvořil Jean-Paul Guerlain Samsaru v roce 1989 jako vyznání lásky pro ženu svého života, milovnici santalu a jasmínu. Parfém obsahuje suroviny nejvyšší kvality, které objevil na cestách po Indii, kde se používají hlavně pro náboženské rituály. A tak pojmenoval vůni Samsara, což znamená ve východních náboženstvích „věčné znovuzrození“. Původní flakon (dnes nahrazený včelkovým) vytvořil Robert Granai. Použil na něj zlatou a červenou - v Indii posvátnou barvu. Má stylizovaný tvar Khmerské tanečnice a zátka zase tvar oka Buddhy, symbolu meditace. Parfém má být smyslnou vůní pro ženu, která našla harmonii a rovnováhu se sebou samou i se světem.

Oficiální propagace má ale malý háček. Pojem Samsára a vůbec celý koloběh znovuzrozování je v budhismu chápán jako velmi strastiplný. Z neustálého putování „samsáry“ je možné vysvobození „nirvána“ pouze poznáním pravé skutečnosti. A to Jean-Paul Guerlain věděl, proto s názvem prý nesouhlasil. Jeho pracovní název zněl „Delicia“. Odrážel sladkost vůně a zvukomalebně byl podobný slovu Decia, jménu anglické jezdkyně, která Jean-Paulovi sloužila jako múza (řekla mu totiž, že se o parfémy moc nestará, s výjimkou vůně jasmínu, růží a santalového dřeva)… Značka si ovšem žádala asertivní a nápadný název a Samsara zapadala i do reklamního konceptu znovuzrození „moderního“ domu Guerlain.

Samsara je květinově dřevitá orientální vůně, v níž dominuje našlehaný santal. Bylo ho tu použito neuvěřitelných 20% z parfémových složek a díky přidanému polysantolu nepůsobí ploše. Sekundují mu bílé květy - jasmín, ylang-ylang a nepřehlédnutelná je taky vanilka a hebká broskev.

Když jsem Samsaru před více než rokem zkoušela poprvé, zařadila jsem ji na svůj žebříček nejhorších vůní. Nechápala jsem, jak něco tak živočišného může někdo chtít nosit. Santal s jasmínem vytvořili pro mě tehdy kombinaci, jako když toreador mává býkovi před očima rudým hadrem. Vůni jsem viděla podobně - rudě, neprodyšně, zastarale. A stejně jako ten býk jsem po přičichnutí i frkala :-D. Po měsících trénování svého nosu na jiných parfémech jsem dospěla k názoru, že je nutné vyzkoušet ji znovu. A jak se to občas tak stává, nastal obrat o 180 stupňů. Najednou je ta vůně téměř průsvitná a moc se mi líbí. Nechápu. Z rozháraného výrazného úvodu se uhladí do neuvěřitelně hebké krásy.

Srovnávala jsem koncentrace

EdT - citrusový zelený jásavý úvod je delší, teprve potom se najednou vůně přehoupne do své teplé santalové polohy. Je jako vzduch z rána po probuzení, kdy se těšíte na nový den

EdP - našlehaný santal je čitelný hned v úvodu, je krásně heboučký. Skok z úvodu do hebké nádhery není tak znatelný. Je jak hedvábný šál pro famme fatale, pohladí a přitom svůdně splývá.

Extrait - pro mě je vývojem kupodivu podobný EdT, s více zvýrazněnou broskví. Ale je mnohem hladší a má neuvěřitelnou siláž a výdrž. Vidím ho oranžově, jako hřejivé zapadající slunce nad tibetským chrámem. Jó reklamní „doktoři“ jsou machři, úplně mi tu představu „implantovali“ do hlavy :-D

Hanka H 12.11.17 19:54

Jardins d’Ecrivains neboli Zahrady spisovatelů je niche značka založená r. 2012 Anaïs Biguine. Inspirací zakladatelce a tvůrkyni vůní je literatura – s autory, jejich díly a literárními postavami spojila parfémy (dosud jich má na kontě osm). Vedle nich nabízí značka i další produkty – vonné svíčky, interiérové vůně, přísady do koupele …
Junky (čes. Feťák)je autobiografický román Williama S. Burroughse (1917 – 1997) – amerického romanopisce, novináře, hudebního teoretika, malíře, duchovního otce tzv. „beat generation“ ….. a také celoživotního konzumenta všech možných drog. Vyšel poprvé v r. 1953 a je krutým a naturalistickým obrazem destrukce lidského života.
Junky Edp , tedy vůně, jíž kniha propůjčila jméno, je zpočátku překvapivě starosvětsky chyprová. Zdůrazňuji to oldschool vyznění – tedy žádná nálož chemického pačuli a shnilého ovoce, která by urazila vaše čichové buňky. Tohle je bylinami vonící galbanum společně s vlhkým (ale neplesnivějícím) lesním mechem a s trochou exoticky vyznívajících dřev. Konopí, či chcete-li marihuana, tam své zastoupení má hned od počátku – nejprve suše trávovité, později typicky nasládlé, vonící čerstvým letním senem. Vůně je oproti očekávání méně zakouřená, žádné zatuchlé opiové doupě vás nečeká. Postupně sládne a na povrch pronikají květinové tóny – prim hraje gardénie; uváděný kosatec necítím a z fialky zbyly spíše listy a zem, než květy. Prašnost vetiveru začíná vystupovat zřetelně tak po dvou hodinách a vůni tento vývoj jenom prospěje. Ve střední fázi měla totiž už nepříjemně našlápnuto k obvyklému vyznění – kytky – dřeva – ono se to vstřebá. Závěrečné pozvednutí hlavy parfému sluší, i když se nedovedu zbavit dojmu, že nejkrásnější byl první zhruba hodinu. Na můj vkus svůj úvodní potenciál nezužitkoval na sto procent. Přesto je to vůně, kterou není na škodu poznat; dovedu si ji představit jako příjemného společníka po hektickém dnu. Opatrná bych byla přizvat ji k nějakým sportovním aktivitám – obávala bych se, že by mohla v kontaktu s potem nepříjemně kysnout. Určitě pochválím životnost (u těchto nově vzniklých niche parfémů to obvykle nebývá ta nejsilnější stránka) – jeden nástřik na zápěstí se držel celé odpoledne, nevadil mu ani kontakt s teplou vodou.

Příspěvek upraven 12.11.17 v 21:34

Danilejka 12.11.17 20:06

@alibi šup s tím do recenzí, ať se neztratí ve vlákně, protože tahle Tvá recenze je skvělá!!! :srdce:

Děkuji :rose:

alibi 13.11.17 10:03

@Hanka H moc pěkné :kytka:
toho konopí bych se hodně bála. když někde zacítím tu vůni, dělá se mi zle :think:
@Danilejka @Arome renet děkuju :kytka:

Eau de Shalimar (Guerlain)

Eau de Shalimar byl uveden na trh v roce 2008 a je pod ním podepsaný Jean-Paul Guerlain. Jeho výroba v roce 2015 s příchodem Shalimar Cologne skončila. Podle stránek Monsieurguerlain je Eau de Shalimar oprášenou a upravenou recepturou úspěšného Shalimar Eau Légère Parfumée (neboli Shalimar Light), který spatřil světlo světa v roce 2003 a vytvořila jej Mathilde Laurent a v roce 2004 přepracoval právě Jean-Paul. Oproti klasickému Shalimaru je lehčí, veselejší, citrusovější. Ale krásnou vanilku se stopou kadidla, tak typickou pro Shalimar, tam najdete.

Do této vůně jsem se zamilovala na první přivonění. Pamatuju si, jak jsem vzoreček zkoušela na dovolené v malém útulném penzionku a hned na vůni dostala kompliment od mého muže. Moc jsem přemýšlela, jak popsat tento parfém ještě jinak, než jednoduchým, přesto všeříkajícím shrnutím: „citronová kůra, těsto na linecké, vanilkové rohlíčky a kouř“. Dnes jsem se prohrabávala svými staršími básničkami a našla jsem jednu, která Eau de Shalimar pro mě přesně vystihuje. :-)

Vanilkové rohlíčky

Já nevnímám,
jak ten čas běží,
z něj odkládám
si střípky, venku sněží.

Pár střípků dám
si do cukroví,
když ujídám,
zas fouká vítr do láskoví.

Jen kousek sním,
hned jsi tu se mnou,
dech tvůj a smích
provoní nocí temnou.

Bolest a spleen
svou šanci nepromění,
tak ubráním
si mlsáním své snění.

Hanka H 13.11.17 10:31

@alibi Krásná óda :rose: na vůni, která je jistě také krásná, ale obávám se, že ne tak úplně pro mě ;-)

„Feťáka“ mám vzorek z vavav., marjánky je tam opravdu dost a dost :-D - asi budu opatrná s předvedení světu :lol: :lol: :lol:

Stránka:  « Předchozí 1 3444 3445 3446 3447 3448 3449 3450 3451 3452 3453 3454 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama