Co jste dneska zkoušely?

Reklama

alibi 13.11.17 17:06

@Hanka H no myslím, že Junky mi při zkoušení ve Vava unikla, protože mi ji paní Lucie při pohledu na to, co si vybírám za jiné vůně, ani nenabízela na košt :D

Dayyo 13.11.17 21:09

@alibi děkuji Ti za překrásné postřehy k oběma vůním. Tvoje vyznání k Samsaře mě úplně pohladilo na duši. A Eau de Shalimar : jednou, na začátku ,jsem si k němu napsala: " vanilkové rohlíčky s citronádou" ;-)

alibi 14.11.17 00:44

@Dayyo Děkuji. Mě zas pohladí každý takový ohlas. :kytka:

Lucinela 14.11.17 05:07

L'Eau d'Hiver (F. Malle) - aneb uklidnění po smutných snech.
O této vůni již toho bylo tolik napsáno, recenzi od Kerze znám téměř nazpamět, přesto si dovolím napsat pár slov, jak vnímám vůni já. Už delší dobu pátrám v paměti po „čisté“ vůni, nikoli miminkovské, ani mýdlové, ani chumlací. Dnes se mi zdály nehezké sny a probudivší se uprostřed noci, vzala jsem si svoji krabičku se vzorečky a jen tak se přehrabovala. Malinký zbyteček Zimní vody mě zaujal nejvíc a dala jsem se do průzkumu. Někomu připadá tato vůně smutná, jiného pohladí, já ji vnímám jako konejšivou vůni s jiskrou v oku. Připomíná mi pohádku o Gerdě a Kájovi, včerejší první sníh, ledové království. Nejprve mě pohladí náruč fialek, těch prvních, které chudinky ještě vystrkují srdnatě své fialové hlavičky zpoza zbytku sněhu. Jemná vůně anýzu a ono zvláštní teplo, vyzařující z vůně, má zřejmě na svědomí heliotrop. Už jsem několikrát psala, že nejsem velkou fanynkou medu ve vůních a já ho tady ani téměř nevnímám, spíše mírnou sladkost, takže maximálně lžičku na litr čaje. Pro mě je to ona hledaná čistá, průzračná vůně, která sice může být pro vílu, či elfí ženu, ale zároveň pro mě, kdy si chci v zimě odpočinout od všech svých gurmánských vůní.
V mém podání vnímám podobnost s LHB a Apres L´Ondée, nicméně v podání F. Malle.

Pár vloček sněhu třpytí se vlasech,
já okouzlena otevřu náruč, jen houšť,
očima dokořán vnímám tu tichou krásu.

Tana1112 14.11.17 06:13

@Lucinela Krásná recenze :kytka: . Připodobnění k příběhu Gerdy a Káje je výstižné. Pro mne je L'Eau d'Hiver zkapalněná melancholie v tom dobrém slova smyslu.

Biely kvet 14.11.17 07:48

@Lucinela Krásna a zaujímavá recenzia! :rose:

alibi 14.11.17 12:15

@Lucinela moc krásné. představa vůně se mi rozvíjela v nose postupně, jak jsem četla tvoje věty :kytka:

Arome renet 14.11.17 13:12

@Lucinela pěkně popsané :palec: mám LEau dHiver moc ráda, taky ji vnímám spíše jako odpočinkovou.

Lucinela 14.11.17 18:39

Holky, moc děkuji, úplně mě teď nadchla, zároveň taková menší agitace na naplnění flakónu :lol: .

Hanka H 15.11.17 22:37

@Lucinela Pěkné :rose: !

Dneska mě při pohledu na příval nových „recenzí“ málem trefil šlak :cry: ! Nemůžu se ubránit emocím, a říkám si, jak MŮŽOU ! vedle recenzí na parfémy dát s odpuštěním plky o tom, jak si někdo v dmku koupil zubní pastu! :pudl:

Monika89 16.11.17 15:25

K objednávce od Ingredients-store jsem si nechala poslat vzoreček Baccarat Rouge 540 (extrait). Všichni tady o něm mluvili a byla jsem zvedavá jak asi může vonět. No voní nádherně, ten marcipán je tam krásně cítít, do toho ten pánský tón. Líbí se mi, líbí se mi moc. 10 ml bych klidně unosila :-D Když já jsem si ale něco slíbila :cry: :-D

Danilejka 16.11.17 20:48

@Monika89 tak to Ti závidím, protože já z Baccarat R. cítím jen ovocný Vitacit a růži.

Na tuhle vůni jsem se moc těšila a vůbec jí „nerozumím“.

Biely kvet 16.11.17 20:51

@Danilejka A ja zas nejakú nepríjemnú dezinfekciu… :-(

Stránka:  « Předchozí 1 3444 3445 3446 3447 3448 3449 3450 3451 3452 3453 3454 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama