Co jste dneska zkoušely?

Arome renet 03.03.18 15:48

@Lucinela Hrušku moc nemusím. Znám ji z Stilettos on Lex a voní to na mě jako kořala :lol: ale samozřejmě každá vůně je jiná . A vůně od E.Saab mě zatím neuchvátily :think:

Hanka H 04.03.18 18:23

Souboj vůní :-D

Police Forbidden for Woman EdT x Dior Hypnotic Poison EdT
O srovnání mě požádala a vzorky mi poskytla Kačka @Kateri81 :wine:

Forbidden
Začátek je ostrý, až nepříjemně syntetický a řezavý. Mandle s vanilkou se překřikují, úvodních deset minut do sebe buší ze všech sil. Karamela (trochu citronová, absolutně bohudík neulepená a snad i trochu slaná) jim znatelně domluví a po deseti a více minutách už je vůně cítit trochu k světu. Stále překypuje intenzitou – méně by bylo více, dryáčnictví (nebo snad tahu na bránu?) by stačilo o poznání méně. Parfém zůstává i po několika desítkách minut v podstatě lineární – snad nepatrně se ke slovu dostane cosi vzdáleně dřevitého, ale bohužel se společně s tím částečně znovu navrátí úvodní syntetičnost. Občas vykoukne (teď už bez debat slaný) karamel, a v tu chvíli si cestu k Forbidden najdu. Po většinu času ale souhlasím s názvem – tahle vůně je pro mě Zapovězená!

Hypnotic Poison
Od začátku je vůně jednoznačně učesanější, krémovější, hladší, se znatelnou stopou ovoce (mandlové meruňky). Střední fáze se nese nejprve ve znamení bílých květů (tuberóza a jasmín), potom přichází závan světlého dřeva s dotekem švestky (spíše té čerstvě rozpůlené než koláčové). Parfém bych teď označila jako „mladě svatební“ – věk nevěsty max. 30. Meruňka se vyvíjí zajímavě nakysle, do kmínova, vůně postupně proteplí pižmo a začíná vystupovat vanilka (suchá, prachová a absolutně nesladká). Doprovází ji podobně založené mandle (žádný marcipán, spíše právě otevřený sáček, ve kterém je alespoň pár jader hořkých). Intenzita vůně v této fázi (po cca 2,5 hod) dosahuje svého vrcholu. Parfém je nádherný – aristokratický a nevtíravý, nelze mu upřít i omamnost. Ani v tomto případě nevznáším vůči názvu žádné námitky– ale tento Jed bych klidně po kapkách občas užívala.
Kačko, musím Tě zklamat :cry:  – dle mého (subjektivního!) názoru Forbidden není plnohodnotnou náhradou za Hypnotic Poison a po většinu doby si vůně vlastně ani moc podobné nejsou. Jisté společné rysy jsem našla až v závěrečných fázích. Mandle hrají v obou parfémech zcela jistě první housle, ale na milost bych vzala jenom tu hebce meruňkově semišovou v HP. Kladně hodnotím výdrž (tady dokonce F lehce vítězí), zajímavý je i flakón Zapovězené či Zakázané. Nezanedbatelným plusem je i vstřícná cena.

hafik 04.03.18 18:31

Parádní Hani, na TVoje recenze se vždycky moc těším :rose: :rose:

Frankie 04.03.18 18:31

@Hanka H
Pokud touží Kačka po opravdu levné náhradě, měla by se poohlédnout jinde.
Tesori d'Oriente…

Kateri81 04.03.18 18:54

@Hanka H Hani, díky moc, rezenze je skvělá! Víš co, já každou vůní vnímám komplexně, jestli je to ten správný výraz ;) nerozpoznam jednotlivé složky. Ty máš nos analytický. To co ty, já vůbec necítím :-D :-D ale mooooc ti dekuju za srovnání! I přesto se mi Forbidden líbí a hodně. A nestydím se za to :-D
@Frantatata a co se týče levné náhrady, opravdu to nebyl důvod koupě, Dior nepoužívám, Police jsem si koupila kvůli složení, jsou tam mandle a mandlový květ a Tesori mám, nepřijde mi snad ani podobná, je na mě moc ovocná ;) ale díky Františku

Hanka H 04.03.18 19:08

@Kateri81 Když ji miluješ (Forbidden), není co řešit :-D !
@Frantatata Tesori d'Oriente neznám

Kateri81 04.03.18 19:13

@Hanka H Hani, přesně! Však jde o to, že mně moc voní. A mám v plánu koupi záložního flakonu :-)

Frankie 04.03.18 20:38

@Kateri81
Mazal jsem na poštu a zastavil se v Tescu na Tesori.
Bohužel ji neměli, tak jsem si stříkl na ruku s tím bílým pižmem.
Třeba ta „dryáčnická“ reklama pomůže jiným, páč dost lidí o tom píše. ;-)

alibi 05.03.18 15:50

Joanne Lesley Malone

Jako dárek jsem dostala odstřik vůně Tuberose od Jo Malone a hodně se mi líbila, byla čistá a medová. Vůni tuberózy nosit neumím, ale nalákalo mě to na prozkoumání dalších počinů této značky. Po vyzkoušení vůní musím konstatovat, že více než parfémy samotné, mě zaujal příběh zakladatelky značky :-)

https://alibi-notes.webnode.cz/…sley-malone/

munu 08.03.18 08:45

Rapsodie v modrém a niche až na dřeň, to je Indigo od Baruti

alibi 08.03.18 13:15

Ex Voto (WienerBlut)
„Uprostřed ticha posvátných kamenných zdí a naleštěné mramorové podlahy se mihotají světla oltářních svící a kolem se šíří vůně vosku, popela a chladného kadidla.“Těmito slovy je nám představována vůně značky WienerBlut - Ex Voto.

https://alibi-notes.webnode.cz/…-wienerblut/

Beverly 08.03.18 19:54

Dnes jsem měla chuť na Profumum Roma Confetto, ale zdálo se mi, že mi v něm chybí kousek něčeho šťavnatějšího, tak jsem si ho slila do vzorečku Acqua viva. Jak vůně nevrstvím, tentokrát bingo. Citron chvíli vévodil, potom se Confetto pomaličku začalo vynořovat, až převážilo, a bylo to celé velmi lahodné. Konečný závěr - experimentování není hřích :-D (další závěr :cry: potřebuji víc AV)

Jitka77 10.03.18 15:36

Angel Muse EdT v Marionnaud - byla jsem hodně natěšená a nakloněná rovnou si ji koupit. No, odešla jsem bez ní. Začátek je pecka ve všech významech tohoto slova. Tropické ovoce, už hodně zralé, prvotní wow a příjemné mrazení v zádech. Pak se sladkost začala pojit s kakaem a oříšky a najednou to bylo až dusivé, jako kdybyste zabořili nos do nutely. Oříšky v přímém přenosu procházejí procesem pražení a zase je to za hranou, ostré, spálené. Po dvaceti minutách najednou střih a zbude EdP, trochu slabší a víc šlehačková, se stopou šťavnaté maracuji. A za dvě hodiny je víceméně po všem. Je možné, že jsme si tentokrát s vůní nesedly a jindy nebo na jiné kůži se rozvine líp, ale tohle vážně nebyla žádná hitparáda. A flakon se mi naživo teda taky moc nelíbí.

Lucinela 11.03.18 19:09

Tak jsem - sice zběžně - ale přece jen vyzkoušela Mon Guerlain (Eau Parfum de Florale). Bohužel já ji vnímám jako pokus o jarní verzi Mon Guerlain s mizernou výdrží a celkově na mě vyzní jako taková vytuněná EdT. Pro mě je to celkem obyčejná květinová vůně se solidní náloží vanilky, která ovšem nedusí. Levandule mi tam chybí, ač by jí v ní mělo být více, než v Mon Guerlain. Z květin jsem definovala nejzřetelněji pivoňku, kterou zrovna nemusím, což může být můj problém. Nicméně na můj vkus je tam na jarní vůni dost pudru a to jsem „pudromil obecný“.

Mé pořadí zůstalo stejné (ač každou vůni vnímám jinak a vlastně se mi nezdají podobně, přesto k sobě tak nějak patří).

1. Mon Exclusiv

2. Mon Guerlain

3. Mon Guerlain Florale - každopádně jí dám ještě šanci, ale mám už zkušenost, že první dojem (tedy u vůní) je pro mě klíčový - jediné, co mi zcela může zkreslit pohled na vůni, je počasí, ale to je myslím momentálně pro Florale ideální.

Stránka:  « Předchozí 1 3474 3475 3476 3477 3478 3479 3480 3481 3482 3483 3484 3551 Další »
 Váš příspěvek