Co jste dneska zkoušely?

Reklama

Dayyo 12.03.18 19:04

Myrrhe & Délires
Už delší dobu mi žádná vůně tak příjemně nezavoněla jako tato. Pokud se podívám na složení, tak už je mi to jasné: jsou tam samé moje oblíbené složky. Ale jsou namíchané s takovou noblesou a jemností, že přesně tak vůně vyznívá. Lehce nasládlá, lehce květinově- ovocná a neustále zjemňovaná všudypřítomnou myrrhou. Vyznívá sice malinko i pánsky,ale i já zapřisáhlý odpůrce unisexů, bych ji mohla nosit. Kdybych ji měla k něčemu přirovnat: hmmm, tak takový lehký závan již velmi vyvanulé Tonky…ale to bude asi jen tím opakujícím se a nezaměnitelným puncem, základem všech Guerlainovských vůní z řady L´ART ET LA MATIÉRE

bony75 13.03.18 16:18

Dahlia Divin Eau Initiale Givenchy

Bohužel na mé pokožce se žádný krvavý pomeranč skoro ani neukázal. Pokud ano, tak to byl takový Speedy Gonzales. Zato magnólie s jasmínem ano. Docela hladká, elegantní vůně, nakonec trošku dřívka. Spíše se drží u těla. Taková jemná vůně čistoty. Každopádně bílý flakón je úžasný. Kupovat nebudu, naštěstí pro moji peněženku, mě neohromila. :-D Ale případnému daru bych se nebránila.

Jitka77 13.03.18 16:44

@bony75 Koukám, že Givenchy už ty odnože taky seká jak baťa cvičky :-P Já mám nejlepší vzpomínky na Dahliu Divin EdT, tam jsem měla i ten červený pomeranč. Na jaro byla moc pěkná.

Jitka77 14.03.18 15:17

Chloe Nomade jen letmo na ruku, zajímavá! Zkraje docela řízná, ale nejde do kysela (to je na mojí kůži u tohoto typu vůně hotový div), jen osvěží a probudí. Rozvoní se do ovocně květinové chyprovky, která má ke klasikám tohoto žánru sice ještě daleko, ale ve srovnání s moderními mainstreamovými vůněmi je vcelku odvážná a řekla bych, že i povedená. Po půl hodině se uklidní do dřevité, lehce zapudrované podoby bez stopy sladkosti - ten náznak pudru je přítomen spíš jako pocit drhnutí, evokuje spíš rozžvýkanou větvičku než toaletní stolek. No teda. Překvapení :palec:

bony75 14.03.18 15:43

@Jitka77 já taky včera zkoušela a veliké příjemné překvapení. Spíše mi ji prodavačka vnutila a ejhle, vyklubala se z ní velice slušná záležitost. Na mé pokožce se rozvine do docela intenzivní frézie. Já tam cítila i dokonce fialky, ale podle popisu tam nejsou 8-) . Sytá ovocná chyprovka, která drží jako přibitá. Závěr je elegantní dřívko pod jemným pudrovým závojem. Takže jsem se cestou domů přemlouvala, že fakt ne a ne, ale nakonec už míří ke mě. :srdce:

Jitka77 14.03.18 16:35

@bony75 Tak to zapudrované dřívko vidíme podobně - u mě na něj dojde docela brzy, květiny a ovoce cítím jen pár desítek minut. Postupně přece jen začíná být na mojí kůži trochu kyselá, trpká, ale tohle mi chyprovky prostě dělají. Možná ve větším teple :think:

aprazanda 14.03.18 17:25

Nezkoušel jste někdo nebo neznáte Aromatic in black od Clinique? Na Elninu teď měli testery za výhodnou cenu, jeden jsem odklikla na slepáka.

bony75 14.03.18 17:34

@aprazanda já vzala na Elninu na slepýše bílou verzi Aromatics :-D . Takže taky na trní, co z toho nakonec bude.

aprazanda 14.03.18 21:59

@bony75 Snad nebudeme litovat. Už jsem zvědavá a těším se. :-)

bony75 15.03.18 09:46

@aprazanda Dneska bude doma, tak pak písnu první dojmy :-) .

Hanka H 16.03.18 01:11

Simone Cosac Osé
Společnost Simone Cosac sídlí na kraji italské Florencie a údajnou inspirací pro jejich vůně je jim výhled na město proslavené v období renesance, a především rozlehlá zahrada obklopující vilu.
Troufám si tvrdit, že zdejší šeříky musí být téměř tak krásné, jako ty, které rostou u nás na zahradě nedaleko Plzně. Ty, ze kterých vždy v květnu udělám pořádný pugét, a vypravím se s ním za dědou. On tedy na kytky nikdy moc nebyl, ale zásadně sedal na lavičce pod rozkvetlou, světle fialovou záplavou – když byla sezóna. Šeřík je kytka, která nesnese stísněné prostory. Ve váze sice vypadá krásně, ale její vůně v interiéru těžkne, stává se bolehlavovou a obtěžující. Chce prostě prostor; nebe nad hlavou, a teprve potom se rozvoní tak, jak má. Sladkou omamnou vůni květů doplňují křehké zelené listy vonící jako posekaná tráva, svěže dřevité stonky a čerstvá vlhká hlína, ze které keř vyrůstá. Všechno tohle cítím z ulámaných větviček, které dědovi předávám, a vím, že je rád a že by se mu líbila i Osé.
Vůně je nádherná a jednoznačně téměř a pouze vystavěná právě na šeříku. Jedinou další složkou, která se (občas) prosadí, je suchá, hebká, prašně sametová a nesladká (ale ani hořká) mandle. Zvláštně krásná – tím, jak nechává prostor dominující květinové složce, získává plusové body. Šedá eminence spokojující se se zákulisím. Ano – pokud nechám vůni rozvinout déle, přiznávám vanilkové stopy, které zanechává heliotrop a tonka, jemný dotek živočišna i lehce pichlavou mýdlovost a tříslovinu akácie. Ale tyto složky jsou úslužně submisivní, ve službách šeříku – bílého i lehce nažloutlého, světlemodrého, s růžovými tóny, lila i temně fialového.
Všechno chce svůj čas – a Osé si opravdu schovejte na jaro, až ji budete moci konfrontovat s dílem přírody.
Většina z nás tady na arome přiznává, že svoji signature nemá – je prostě tolik krásných vůní, že trvale upřednostňovat některou z nich nemáme zapotřebí. Přesto si dovoluji tvrdit – Ivonno @fegitah, tahle vůně byla udělaná Tobě na zakázku! 

Příspěvek upraven 16.03.18 v 20:51

fegitah 16.03.18 01:38

@Hanka H Hanko, tentokrát nemám slov, snad jen - děkuji! :hug:

Biely kvet 16.03.18 07:33

@Hanka H ......chcela som niečo napísať k Tvojej originálnej a znova úžasnej recenzii, ale tiež mi došli slová. :potlesk: :potlesk: :potlesk:

Magnolie1 16.03.18 08:17

@Hanka H další moc pěkná recenze

Stránka:  « Předchozí 1 3475 3476 3477 3478 3479 3480 3481 3482 3483 3484 3485 3513 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama