Co jste dneska zkoušely?

Reklama

Eunika 10.05.18 11:58
@Venea
@Venea píše:
Meteorites Le Parfum ..... Vůně Vám však dovolí ochutnat jenom jedno sousto a už voní jako lehce proslazená Lipstick Rose nebo Misia. Sladkost postupně ustupuje, přidávají se fialky a světe div se, ono to opravdu voní, skoro do puntíku přesně jako perličky Meteorites :hug: …za mě opravdu povedená vůně a dokážu pochopit i ten jablečný úvod, protože kdyby Guerlain udělal „jenom vůni perliček“, pak by byl parfém hrozně lineární a svým způsobem nudný.

Omlouvám se, ale na tohle musím zareagovat. Porovnávat Meteorites Le Parfum s Misíí je jako porovnávat Trabanta s Mercedesem. S Misií opravdu žádnou podobu nevnímám i ty fialky jsou jiné.

Po aplikaci jsem vůni vnímala obráceně, nejdřív krásné fialky, které začaly sládnout a za chvilku vůně nikde.

Příspěvek upraven 10.05.18 v 12:01

MagnolieS 10.05.18 12:00

Někdo tady zmiňoval letištní limitku, která je ted všude Guerlain Idylle Love Blossom tak jsem ji vyzkoušela, původní Jasmin-Lilac jsem před lety nějak nedocenila a tahle se mi teda líbí moc, brala bych ji ve verzi EdP!

A zajímá mě tím pádem Guerlain - Idylle klasika v EdP, jsou si vůně podobné?

mmaat 10.05.18 12:54

Včera jsem taky měla možnost Meteorites vyzkoušet a naprosto souhlasím s tím, že voní jako perličky. Pěkná, ale ne pro mě…

Venea 10.05.18 12:57

@Eunika v pohodě, každý vůni vnímá jinak, na mě je to opravdu věřná vůně Meteorites perliček, a to jich mám doma několik včetně té nejnovější jarní tvářenky, takže vůně je opravdu čerstvá a můžu porovnat…jinak já mám radši Guerlain než Chanel, ten mi tolik nepřirostl k srdci, takže Meteorites Le Parfum za trabanta nepovažuji… :lol: …a stojím si i za tím, že po jablku mi tam probleskovala taková oslazená Misia, Lipstick Rose apod. (prostě méně fialek a více toho rtěnkového nádechu) a až potom se to překlopilo do vůně fialkových perliček…v čem máš ale naprostou pravdu je to, že výdrž není nijak světoborná…nechápu proč Guerlain uvedení vůně tolik odkládal, proč ji neuvedl třeba s jarní edicí Meteorites (která se prodávala v Evropě od února), myslím, že jarní počasí by vůni i výdrži svědčilo lépe…mě se líbí, takže doufám, že časem bude k dostání normálně na eshopu v ČR, protože když vezmu slabší výdrž a cenu přímo od Guerlainu, tak ta poměr cena-výkon, nevychází úplně dobře…stejně jsem neodolala v flakon z Francie mám, ale klidně bych si je za nějakou přijatelnou cenu nasyslila

Venea 10.05.18 13:06

@MagnolieS já teda mám spíše vyzkoušenou Love Blossom, než Idylle edp (tu jsem zkoušela jenom párkrát v parfumérii), ale myslím, že pokud se ti líbí Love Blossom, Idylle epd by se ti líbit mohla, spíše bych měla obavy, ale že budeš zklamaná, klasická Idylle je obyčejnější…kla­sická Idylle není šeříková, voní podle mě jinak, přestože bys asi poznala, že patří do stejné skupiny vůní (něco jako srovnávat Eau de Shalimar s Shalimarem - voní každá celkem jinak, ale poznáš, že patří do rodiny)…nicméně Love Blossom je určitě větší omamný zabiják než klasická Idylle, takže pokud vydýcháš Love Blossom, tak myslím, že edp vydýcháš v pohodě, ale úplně bych je nesrovnávala…jsem ti asi moc nepomohla, jak si to po sobě čtu :lol:

Lucinela 10.05.18 13:25

@Venea
Já se chci Météorites Le Parfum také zastat, včera zkoušena a ač lehká, pro mě láska na první počich. Jemně pudrová, fialky vnímám zlehounka, ale zřetelný rtěnkový akord a tím jablkem mi připomněla Insolence Glacée. Jablko ji činí šťavnatou, není echt pudrová - hezká vůně pro pudromily na všední den. Trabant určitě ne, vlastním Misii i Lipstick Rose - nádherné vůně, ale opravdu chanelovské, také to neni mainstream, ale nevolím je na běžný školní den (Misii určitě ne). To, že výdrž není světoborná, mě mrzí, ale potřebuji i vůně, kterými neobtěžuji okolí, takže já čekám, až se objeví na e-shopu. A umím si ji představit i v létě (kromě veder) - povlávající šatičky, střevíčky a jemně pudrový závoj :palec: . Ostatně původní Meteorites nebyla žádný držák. Co se týče propracovanosti, tak to byl skvost, ale dnes se mainstreamová produkce stáčí trochu jinam. Za mě fajn, stejně jaké černé šaty, o kterých napíši pár slov později.

alibi 10.05.18 14:44

Dulcis in Fundo (Profumum Roma)
„Co ty to sem pořád nosíš za dobroty?“ , zeptal se mě kolega dnes ráno. „Ta dobrota jsem já.“ , se smíchem jsem mu dala přičichnout k zápěstí. Včera to byly vanilkové rohlíčky v Eau de Shalimar (Guerlain) a dnes vanilka v Dulcis in Fundo (Profumum Roma).
 https://alibi-notes.webnode.cz/…ofumum-roma/

Lucinela 10.05.18 19:31

Baiser de Russie (Guerlain) - budu vám vyprávět pohádku, tu o Červené Karkulce, kterak se vydala do borového lesa, nesouce v košíku lahvinku absintu, marmeládu, kterou jí babička dala loni (ale kdo by si to pamatoval). Bábovku maminka neměla čas upéct, tak přibalila karamelky Werthers, to aby si babička užila trochu luxusu. Jak tak jde Karkulka lesem, časně zrána, vnímá všemi svými dětskými smysly, jak les voní. Jak vlastně voní jehličí? Pichlavě, zeleně, svěže a trochu jako kafrová mast od babičky. A co dřevo? Jak voní? Jako tatínek, když přijde domů a voní tak zvláštně vlhce, ale není to nepříjemné, jen trochu studí, když dá Karkulce pusu. Vlka nepotkala, byla to příjemná ranní procházka, která ji dovedla až k babičce. Ta už chystala k obědu lívance s povidly, hojně posypané vanilkovým cukrem. Na závěr babička rozbalila karamelku, slastně ji převalovala na jazyku a říkala, jaké to dobroty jsou dnes k mání.
Za mě nenositelná vůně, opravdu nemám ráda vůni jehličí, převálcuje u mě všechny složky. Mám tam i ten chlast (absintem mě kdysi napájel jeden postarší inteligent). Vůně jehličí je pro mě zabiják, válcuje všechno - i to hezké creme bruilé v závěru, mezi zuby drtím zbytky jehličí. Tak to fakt tedy ne, ale věřím, že je to vůně krásná a jedinečná :lol: .

Dayyo 10.05.18 20:35

@Lucinela a vidíš: já naopak tam to jehličí mám jen velmi jemné a zpovzdálí a vůně mi na první přivonění učarovala. Ach, jak jsme odlišné :-)

Lucinela 10.05.18 20:52

@Dayyo
A to by se našlo spousta styčných bodů na poličce :think: .

Beverly 10.05.18 21:10

@Lucinela
Ty obrázky jsou opravdu přesně o něm, ať už ho milujeme (me too) nebo ne :srdce:

Lucinela 11.05.18 08:54

@Dayyo @Beverly
Musím zkusit ještě jednou a přestat se soustředit na to jehličí. Prostě ho mám zafixované jako pro mě nepříjemnou složku :think: . To je stejné jako Shalimar - přes kouř se nedokážu soustředit na vanilku. Pořád ho cítím v nose.

Biely kvet 11.05.18 08:57

@Lucinela Ja sa zas cez tú vanilku nemôžem sústrediť na iné zložky… :-)

mmaat 11.05.18 13:07

@Lucinela povedené :-D .
Taky tam mám jehličí jen okrajově, spíš mi sráží tu sladkost, takže za mě jednoznačně ano :palec:

Lucinela 11.05.18 13:50

@mmaat
Magdi, já to zkusím ještě dneska, to jehličí mě odrovnalo hned ze startu, dám ji šanci. Ale každopádně vím, že to není vůně, kterou se můžu navonět a okamžitě vyjít do prostor. To by si mě spletli s vánoční jedličkou :lol: . Já mám na léto ráda sladké, vzdušné vůně - takovou je pro mě Mandorlo di Sicilia, ale stále jsem se ještě nerozhoupala ke koupi, teď jedu na chanelovské vlně. Dneska chci zkusit Marconi III, moc se mi líbí By night White, ale už téměř není k sehnání a i ta kokoska na léto není špatná. A odstřik jeden identifikuji jako Shalimar, ale koncentrací si nejsem jista, my nějak nejsme moc kamarádi, tedy hlavně doma - fuj, to je staroba ;-) .

Stránka:  « Předchozí 1 3500 3501 3502 3503 3504 3505 3506 3507 3508 3509 3510 3541 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama