Co jste dneska zkoušely?

Reklama

Mizyan 11.05.18 21:51

Mile damy, musim udelat mensi osvetu, zkousel jsem dnes Evody Blanc de Sienne, skvela vune, jemna, velmi elegantni a je znat, ze ingredience jsou vysoke kvality. Voni nadherne, maji ji ve Fann. Vzhledem k tomu, ze ji nikdo zatim nema, je skoda takovy skvost nechat bez povsimnuti.

Lucinela 12.05.18 17:38

@mmaat
Kouř a vanilka - tak to jsem jelen :think: .

Marconi 3 (Profumi del Forte) - mám ráda tuto značku, jediné co se mi nelíbí, jsou ceny. Můj favorit je By Night White a zahořela jsem prudkou láskou k Versilia Aurum. Takže mám na co šetřit.

Marconi 3 je vzpomínkou parfuméra na prázdniny v babiččině domě, vzpomínkám na dům a malou zahradu v Piazza Marconi. Jak voní? Jako prázdniny. Absolutní bezstarostnost, pohoda, uvolněnost. Jemně mletá skořice, hvězdičky badyánu a špetka koriandru, možná cítím i anýz. Jako bych se ocitla v babiččině kuchyni, chvíli nasála vůni a hádala, co bude k obědu. Ale vzhůru za sluníčkem, podívat se, co vykvetlo na zahradě, Ještě než vyběhnu, nasaji nosem jemně pichlavou vůní pelargónií a jako první mě pozdraví něžná růžička, vzadu za domem ve stínu roste osamělý smutný kosatec… Jako by mi říkal, že nic není navždy, ale honem tu lehkou melancholii setřesu a pomalu se vracím do domu. Proklouznu do babiččina pokoje, otevřu skříň, která voní vyschlým dřevem a vzpomínkami. V šuplíku najdu babiččinu pudřenku a rtěnku a trošku zahanbeně je schovám, je to babiččino a asi ví, proč si je schovává. A potom ucítím vůni z kuchyně, to babička chystá nějakou dobrotu na uvítanou. Co to asi bude? Ať je to cokoli, voní to náramně. Vanilkově, se šlehačkou a asi bude i horká čokoláda. A to jsou krásné vzpomínky, nebo snad ne?

I přesto na mě Marconi na rozdíl od jiných vůní nepůsobí přímořským dojmem. Kdybych neznala historii jejího vzniku, představuji si ji jako zahřívací zimní vůni, tzv. adventní. A možná bych tam našla i nějaký ten styčný prvek s Tonkou Impéiale, pouze rukopisy jsou psané zcela jinou rukou.

Arome renet 12.05.18 18:38

@Lucinela pěkný popis :palec: A souhlasím, By Night White je moc pěkná a Versilia Aurum taky :-)

mmaat 12.05.18 23:22

@Lucinela krásná recenze :srdce: :palec:
Leni, ta hádanka je Cafe Chantant. Tři jsme se shodly na tom, že nám připomíná Cuir Belugu. :think:

Lucinela 13.05.18 10:56

@mmat
Děkuji za rozluštění, vůni si stříkám každý den na noc, je to vanilka, ale fakt tam mám nějaké cigárko. A Shalimar je vlastně spíše kadidlo. Moc se mi líbí, už jsem se zaradovala, že se popasuji s Shalimarem :lol: . Cuir Belugu mám doma, momentálně odpočívá. No, nevím, pro mě je Cuir Beluga doslova posvátná, ale zkusím si ovonět každou ruku :think: .

mmaat 13.05.18 11:11

@Lucinela jasně, Cuir Beluga to není, tahle není tak decentní. Ale určité styčné body tam cítím, i když to samozřejmě může být i kůží. Stříkla jsem si ji já a očuchávaly jsme s Rosou N. a Renusatkem. :-)

lenka trnka 13.05.18 19:12

Konečně jsem se dostala k vyzkoušení vzorečků Acqua di parma, kterých jsem si několik přivezla z Ingredients. Tak zkusím zplodit nějaké neumělé popisy. Třeba to někomu pomůže.
Prozatím:
Iris Nobile EDP - zprvu nálož kosatce, který opravdu udeří do nosu společnost mu dělá kapka citrusů a trocha dřeva. Po chvíli kytice čerstvě nařezaných květin, pro mě kosatec, pivoňka, ty nám nosila babička ze zahrady. Další květiny nerozeznám, ale určitě je jich tam více a kytice je opravdu veliká. Vůně zůstává svěží, neobrátí se naštěstí pro mně do té květinové omamnosti a sladkosti. Potom nastane nejkrásnější fáze, kdy ucítím občas svěží Iris, možná s trochou mýdla. Líbí se mi, moc. Při pohybu a prohřátí sluníčkem, se připonene a ještě silněji zavoní. Pro mě nový parfémový sen.
Rosa Nobile, tady už bude popis stručnější. První fáze je nádherná, šípková růže, ke které si čichnete přímo na keři. Za chvíli se přidá vůně krému na obličej, která postupně přebírá štafetu. Víc jsem tam opravdu necítila, a raději bych kdyby zůstalo jen u toho začátku, protože ta růžová svěžest se pomalu vytrácí a jakmile zmizí, ztratí pro mě vůně kouzlo.
Jinak největší objev v Ingredients, kde jsem vyzkoušela kde co, je Aqua viva od Profumum Roma. Tak nádherný citron a s dlouho vydrží...... manžel, ač není vyznavač vůní, byl nadšený. Parfém voněl krásně na něm i na mě. Užili jsme si jej ještě cestou vlakem večer domů. Opravdová živá voda!

alibi 14.05.18 17:22

Mon Seul Désir (Jul et Mad)

Parfém Mon Seul Désir jsem napoprvé v roce 2017, kdy byl uveden v kolekci Les WHITE spolu s vůní Bella Donna a Fugit Amor, obešla obloukem. Mohla za to vůně kůže v základu parfému, která mi přehlušila všechny ostatní složky a odradila mne od hlubšího zkoumání.

Přesto mne vůně stále lákala, stejně jako i ostatní čisté parfémy od Jul et Mad, a tak jsem si při každé možné příležitosti ověřovala, že se nic nezměnilo. Jednou jsem omylem při zkoušení na papírek zasáhla sprškou vůně i ruku a neštěstí bylo na světě :-) Vůni jsem si zamilovala! :-) Tam, kde jsem u rozprašovače, nebo na papírku cítila pouze zakouřenou kůži, na pokožce se (po počáteční hádce složek) rozvinula nasládlá kořeněná ambrová krása, kůží pouze podkreslená.

https://alibi-notes.webnode.cz/…-jul-et-mad/

Venea 14.05.18 20:29

já jsem dneska očichávala rozdíl mezi Herba Fresca a Bergamote Calabria a musím říct, že jsou si docela podobné, obě jsou bylinkově zeleně citronově svěží, v Herba Fresca jednoznačně převažuje máta, chvílemi máte pocit, že pijete mojito (a má skvělou výdrž), kdežto Bergamote je nejdříve spíše tak neurčitě zeleněcitrónová, spíše než bergamot z Earl Grey čaje tady cítím prostě citrusy, později je oproti Herba Fresca taková umírněná a voní více jako citronové mýdlo, tedy ne že by byla aldehydová, to vůbec, ale je taková zakulacená, více elegantní…ani vlastně nevím, která se mi líbí více…Herba Fresca se mi nejdříve líbila více, ale pak jsem si říkala, jestli toho přece jenom už není trochu moc, jestli to nesklouzává už do vůně osvěžovače na WC, naopak u Bergamote mi na začátku něco vadilo, asi petitgrain, který nemám ráda a podle složení by tam měl být, nicméně po rozvonění jsem byla příjemně překvapena tím, že je uhlazená a nejsou to jenom takové ty „protivné kyselé citrusy“, čímž si u mě šplhla…obě si myslím, že jsou ideální do opravdu horkého počasí

Lucinela 14.05.18 20:38

@mmaat
Tak jsem dneska zkusila na jednu ruku Cafe Chantant a na druhou Cuir Belugu. Cafe Chantant je rozhodně větší držák, je taková více sexy, hoodně vanilky, jemný tabáček a trpké ovoce - brusinka, černý rybíz - neumím přesně identifikovat, ale mně spíše připomíná určitou odnož LPRN.
Cuir Beluga - to je pro mě ta pravá krásně starosvětská vanilka, miluji vůně s nostalgickou slaměnkou ve složení, vystihují něco z mých občasných melancholických nálad. V dnešním posledním teplém dni mi byla příjemnější Cuir Beluga.
Každopádně Cafe Chantant je moje krevní skupina, to je žhavá dračice, zkusím ji zítra samotnou, uvidím, co okolí. Moc děkuji :srdce: , je krásná, další pokušení :think: .

Venea 14.05.18 20:41

jinak, kdo ještě nezkoušel, ráda bych přitáhla Vaši pozornost k novince od Toma Forda jménem Vanille Fatale :-) - podobnost s Tobacco Vanille nezapře, ale jsou to spíše sestřenice než sestry, Vanille Fatale je vanilka s myrhou, zakouřená, ale dosladka…i když se mě snažil prodavač přesvědčit, že jde do arabky, tak podle mě teda vůbec :-) spíše jsem si představila, že sedím někde u krbu ve starém koženém křesle, je útulná, hřejivá, chumlací…s výbornou výdrží i intenzitou…a něco mi strašně připomíná, jenom jsem ještě nepřišla na to co :think: (edit: už jsem zjistila, že mi připomíná Velvet orchid a jak tak koukám na složení tak nějaká podobnost tam je)

další pozitivní zpráva je, že původní butiková limitka Fucking fabulous už očividně není až taková limitka a mají ji normálně v Douglasu i v ČR (teda prý až se doprodá nebude a má jiný obal než zbytek řady, ale trochu mi to přijde jako jedna paní povídala). Musím říct, že narozdíl od spousty zahraničních recenzentů mě ani trochu nepohoršuje ten název, ale bohužel vůně jako taková mě na první vyzkoušení zklamala, oproti Vanille Fatale byla strašně slabá, Vanilka ji spolehlivě převálcovala…a přitom to složení vypadalo tak slibně - mandle, kašmír, pudr, tonka, semiš…co více si přát, dokonce jsem přemýšlela, že ji koupím naslepo, ale to co se mi na složení líbilo, to se podle mě vůni stalo osudným, není tam totiž žádná výraznější složka a vůně je tak zoufale slabá a nevýrazná. Vlastně ji ani nemůžu popsat, protože tak slabě voněla…nedám se ale odradit a zkusím ji ještě jednou, nicméně první zkouška byla opravdu propadák…(je teda pravda, že jsem před ní vyzkoušela už asi deset vůní a nos jsem měla trochu přehlcen, ale přece jenom bych čekala trochu víc)

Příspěvek upraven 14.05.18 v 21:30

Venea 14.05.18 20:42

@Lucinela @mmaat kde se dá vyzkoušet ta Cafe Chantant prosím?

Lucinela 14.05.18 20:54

@Venea
Myslím, že bývá k mání tady: https://www.vava-voom.cz/…nobile-1942/. Značka Nobile 1942 má nádherné kousky, ale momentálně ji tady nevidím. Každopádně - jestli se nepletu - jsi z Brna, já se tam chystám v létě.

Venea 14.05.18 21:29

@Lucinela děkuji, ale už z Brna nejsem…studovala jsem tam, ale už jsem z Prahy ;) mrknu, kde by se dala vyzkoušet, do vava-voom.cz se zkusím někdy stavit až budu mít cestu do Brna

Stránka:  « Předchozí 1 3501 3502 3503 3504 3505 3506 3507 3508 3509 3510 3511 3526 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama