Co jste dneska zkoušely?

Reklama

Lucinela 14.05.18 21:34

@Venea
Já preferuji Bergamote Calabria, top je Mandarine Basilic, ale já jsem si AA nějak nezamilovala. Nevím proč, jsou osvěžující, možná až moc a mizí rychlostí blesku :-D . Zatím se mi v létě nejvíce osvědčily Zahrady Nilu (Hermés), i přesto, že ne všichni v okolí je snesou a od Guerlainu 68, ale to už je dost dávno, co jsem ji používala, léto bylo ale fakt horké a cítila jsem ji.

Venea 15.05.18 09:31

@Lucinela já je mám právě naopak na léto docela ráda, přijdou mi jako povedené květinovky/svě­ženky, ale naopak Mandarine Basilic ani Pamplelune nějak nemusím, přitom úplně miluji vůni pomerančů, ale nějak si s těmi pomerančovými vůněmi nerozumím, nesedí mi třeba ani Arancia di Capri…a nemohla bys prosím porovnat Bergamote Calabria s Bergamote od Acqua di Parma (modrá řada)?

mmaat 15.05.18 11:24

@Venea Cafe Chantant můžu poslat vzoreček ;-)

Lucinela 15.05.18 21:07

@Venea
Pokusím se, ale modrá řada je velmi různorodá. Taková Mandorlo Sicilia je zákusek v kavárně u moře a Mirto Paranea nemám pořádně vyzkoušenou, ale ostatní celkem ano. Zkusím najít nějakou alternativu k Calabria Bergamote ;-) .

Makiiii 16.05.18 07:27
@Venea píše:
já jsem dneska očichávala rozdíl mezi Herba Fresca a Bergamote Calabria a musím říct, že jsou si docela podobné, obě jsou bylinkově zeleně citronově svěží, v Herba Fresca jednoznačně převažuje máta, chvílemi máte pocit, že pijete mojito (a má skvělou výdrž), kdežto Bergamote je nejdříve spíše tak neurčitě zeleněcitrónová, spíše než bergamot z Earl Grey čaje tady cítím prostě citrusy, později je oproti Herba Fresca taková umírněná a voní více jako citronové mýdlo, tedy ne že by byla aldehydová, to vůbec, ale je taková zakulacená, více elegantní…ani vlastně nevím, která se mi líbí více…Herba Fresca se mi nejdříve líbila více, ale pak jsem si říkala, jestli toho přece jenom už není trochu moc, jestli to nesklouzává už do vůně osvěžovače na WC, naopak u Bergamote mi na začátku něco vadilo, asi petitgrain, který nemám ráda a podle složení by tam měl být, nicméně po rozvonění jsem byla příjemně překvapena tím, že je uhlazená a nejsou to jenom takové ty „protivné kyselé citrusy“, čímž si u mě šplhla…obě si myslím, že jsou ideální do opravdu horkého počasí

Mně se Bergamotto di Calabria také moc líbila. Kdyby měla výdrž, určitě by už byla na mé poličce. Do léta je ideální! Nejvíce podobná je této vůni Acqua Viva (Profumum Roma), ovšem tady se už bavíme o jiné cenové relaci. Několikrát jsem přemýšlela, že bych si Acqua Vivu pořídila, ale já jsem spíše na vanilku, „citrónky“ užiju jen v létě a s takovou bych měla flakon na věky věků :) Nejvíce se mi z řady Acqua di Parma líbí, kromě zmíněné Bergamotto di Calabria, Mirto di Panarea, ta je na léto také úžasná, navíc perfektně drží!

Yvraine 16.05.18 10:33

Na Bergamote Calabria jsem byla dost natěšená. Bergamot a zázvor, oboje mám moc ráda. Na papírku, nebo ve vzduchu mi voní krásně, ale na kůži se to začne rozvíjet takovým nepříjemným směrem, horší jak WC osvěžovač. Takže vzorečky, co jsem tak různě dostala, jsem nakonec vypotřebovala v koupelně jako osvěžovač vzduchu.
Herba Fresca to mám dost podobně, voní mi krásně, ale jen dokud ji nestříknu na sebe, pak tak nějak zhořkne a zkysne. Naopak na mojí mamce se rozvine naprosto krásně, dominantní zelený čaj osvěžený mátou s trochou květinové hladkosti. Svěží, příjemná a zajímavá čajová vůně.

Ale letos jsem konečně uspěla s Teazzurrou a Limon Verde.
Teazzurra je pro mne krásná čajová vůně. V první chvíli hodně citrusově studeně svěží, pak se rozvine čajová vůně a nakonec se jemně zaoblí jasmínem a vanilkou. V tuto chvíli moje nejmilejší čajová vůně. Trumfla i mojí oblíbenou letní Ardenku Green Tea.
Limon Verde jsem poprvé zkoušela brzy na jaře a nebylo to ono, přišel mi moc citrónový a kyselý a moc mě neoslovil. Bylo to jednoznačné ne podobně jako s Bergamote Calabria. Podruhé vyzkoušeno minulý týden v teplém počasí a přišla mi mnohem příjemnější a zajímavější. Limetka je hodně výrazná po celou dobu, ale už není tak řezavá. Vůně je nesladká, svěží a to mi na dovolenou v létě vyhovuje. Manželovi už přišla moc citrónová, ale já jsem zjistila, že se mi to líbí.
Měla jsem na jedné ruce Teazzurru a na druhé Limon Verde a měla jsem problém se rozhodnout, která se mi líbí víc… Takže nakonec jsem nakonec Limon Verde pořídila také.

lilithc 16.05.18 19:11

Z odstřiku Christian Dior Miss Dior Originale a mám moc o čem dumat.Aldehydy v popisu nejsou ale já je cítím celou dobu co ji mám na ruce,asi 5 hodin.Asi jsem se zamilovala.

Venea 17.05.18 10:29

Já jsem dneska zkoušela ze vzorečku Rendez-vous od Atelier Cologne a voní na mě jako jablečná Bottega Venetta, nevím teda, kde se to jablko , ale opravdu a intenzivně ho tam mám, takové krásné sypké červené podzimní jablíčko, uvažovala bych i nad koupí, kdyby se nejednalo o tu jejich exkluzivní řadu, která pokud se nepletu, se prodává jenom v 200 ml baleních a stojí 350 euro.

Dále pak zkouším Magnolia Nobile, která mi typově připomíná Champs-Elyseés v umírněné variantě, ale bohužel se na mě rozkládá nějak do kysela, neustále jsem jí dokola dávala šanci, ale s konenčnou platností tedy vzoreček posílám dále…

tea_of_cup 17.05.18 16:52

Dostala jsem k narozeninám Paco Rabanne Olympea a jsem z ní nadšená. Na začátku šťavnatá, s mandarinkou a pak se přidá krásná, hebká vanilka, příjemně sladká a konejšivá. Olympea má v sobě pro mě něco muglerovského - asi to dělá ta kombinace jasmínu a vanilky. Zezačátku opravdu i slaná, pak se uhladí do sladké vanilky. Ale není pro mě tuctová ani ubíjející, připadá mi harmonická. Navoněla jsem se s ní dokonce i s rouzhoupaným žaludkem a bolavou hlavou a vůbec mě nerušila, naopak mi přišla uklidňující.

Venea 18.05.18 10:25

já momentálně ujíždím na modré řadě Acqua di Parma (líbí se mi myšlenka takových „přírodních“ vůní inspirovaných vždy nějakou hlavní složkou z určitého místa na zemi/v Itálii, a taky se mi moc líbí ta tmavě modrá barva), takže budu ráda, když přihodíte jakékoli recenze…odpoledne se snad dostanu do Ingredients vyzkoušet, co neznám…jinak tady ve stručnosti něco ode mě

Arancia di Capri - tu jsem měla kdysi v odstřiku, ale putovala dále, miluju pomeranč, ale nějak mi nesedí ve vůních, protože to nemá nic společného s vůní pomeranče (alespoň na mě), ale vždycky jde spíše o jakousi nahořklou vůni dužiny, ale Arancia by se mohla líbit těm, které mají ráda Pamplelune

Mandorlo di Sicilia - tato vůně se z celé řady vymyká nejvíce, protože je vlastně jako jediná trochu do gurmánského stylu, mandličky se vším všudy, lístky, květ, zelený „obal“ i samotná mandle, prostě tak jak se vyskytuje v přírodě, se špetkou citrusů a anýzu (nebo badyánu??? mě se to vždycky plete). Vnímám ji rozhodně jako nepřeslazenou, mandle jsou trochu i zelené, rozhodně nečekejte záplavu sladké vanilky nebo amaretto, a právě proto vřele doporučuju jako gurmánku na léto nebo pro ty, které by rády gurmánskou vůni, ale z přílišné sladkosti jim trnou zuby. Já jsem teda na echt gurmánky, takže pro mě tam naopak bylo té sladkosti trochu málo, mandle mám raději naložené v amarettu a vanilkou se nesmí šetřit (viz moje polička :lol: ), takže jsem flakon posílala dále, ale opravdu ji jinak můžu doporučit.

Fico di Amalfi - tuto jsem zkoušela ze vzorečku, ale přiznávám, že už je to dávno, takže si pouze vzpomínám na střízlivou dřevito sladkokyselou vůni fíků a fíkových listů, kterou jsem si dokonce i já jáko odpůrce fíků dokázala představit, že budu nosit :-)

Mirto di Panarea - zkouším ze vzorečku dnes a musím přiznat, že na mě v elninu čeká na vyzvednutí 150 ml tester, který doufám má víčko :-), Mirto kombinuje citrusy, heřmánek, asi myrtu (nevím úplně přesně jak voní) a cítím i malinko máty. Já mám obecně s citrusovými vůněmi trochu problém, protože každá druhá mi připadá, že voní jako osvěžovač na WC, tuto bych však označila spíše jako něco mezi citrusy a svěžími bylinkami, je uklidňující a zároveň povzbuzující, ačkoli to zní jako protiklady, naštěstí pro mě není příliš zelená, spíše z ní mám dojem, že ležím pod slunečníkem na zahradě a piju vychlazený citronový čaj, ve kterém mi plave heřmánek, máta a asi tedy ta záhadná myrta. Nevylučuju u takovýchto vůní, že se mi třeba za měsíc nezprotiví, ale dneska ačkoli si snažím vsugerovat, že tento typ vůní úplně nevyhledávám a že mi vlastně nevoní, tak si musím v jednom kuse čichat k ruce a ve vůni si docela libuji. Trochu slabší mi přijde výdrž, neboť po hodině se z ní stává opravdu spíše tělová vůně a zanechává asi takovou stopu, jako byste se umyli stejně parfémovaným mýdlem. Na druhou stranu, elnino mívá testery 150 ml za cenu okolo 1400,– Kč, takže polívání těmito vůněmi je povoleno.

Jestli se dostanu večer do Ingredients přidám i recenze na Ginepro, Cedro, Chinotto a Bergamotto (trochu doufám, že aspoň jedna by mohla vonět jako večer u moře se slanou vodou a cedrovým hájem okolo Vás, ale uvidíme :-) )

Venea 18.05.18 13:39

ještě jsem teda dneska v rychlosti vyzkoušela Cafe Chantant a naštěstí ho zatím mít nemusím a Cuir Belugu mi naštěstí nepřipomíná :-D nicméně je to zajímavá kombinace sladké třešně s cukrem a vanilkou, možná tak Cuir Beluga, do které ukáplo trochu LPRN, ale třešeň je natolik výrazná a chybí mi tam kůže, že Cuir Beluga to není ani z rychlíku (jinak je Cuir Beluga moje signature, takže jsem byla opravdu zvědavá). Až bude trochu lepší počasí určitě otestuju více, ale je pravda, že k třešním v parfémech mám takový zvláštní vztah…líbí se mi to, ale nosit bych je úplně asi nemohla, strašně rychle se mi přejí 8-)

Magnolie1 18.05.18 14:08

@Venea já tu třešni v LRPN taky nedala, ač jsem se snažila a moc, protože vůně je hezká.

Makiiii 18.05.18 14:26

@Venea Podívej se na mou poličku do vyzkoušených vůní, tam mám své postřehy. Vůně zn. AdP mám velmi ráda a vyzkoušela jsem jich poměrně dost, vč. modré řady.

Venea 18.05.18 15:49

@Makiiii super, děkuji moc, jdu to omrknout  :palec:

mmaat 18.05.18 16:46
@Venea píše:
ještě jsem teda dneska v rychlosti vyzkoušela Cafe Chantant a naštěstí ho zatím mít nemusím a Cuir Belugu mi naštěstí nepřipomíná :-D nicméně je to zajímavá kombinace sladké třešně s cukrem a vanilkou, možná tak Cuir Beluga, do které ukáplo trochu LPRN, ale třešeň je natolik výrazná a chybí mi tam kůže, že Cuir Beluga to není ani z rychlíku (jinak je Cuir Beluga moje signature, takže jsem byla opravdu zvědavá). Až bude trochu lepší počasí určitě otestuju více, ale je pravda, že k třešním v parfémech mám takový zvláštní vztah…líbí se mi to, ale nosit bych je úplně asi nemohla, strašně rychle se mi přejí 8-)

já tam třešeň nemám vůbec :-D

Stránka:  « Předchozí 1 3502 3503 3504 3505 3506 3507 3508 3509 3510 3511 3512 3526 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama