Co jste dneska zkoušely?

Hanka H 04.07.19 17:36

@alibi Napadlo mě, jestli tam nedošlo k podobnému posunu jako u Shumuku od Asgharali - dříve v zeleném flakonu a krásná citrusovka, dneska ve zlatém flakonu květinově pryskyřičná (a pro mě mnohem k horšímu se přiklánějící) vůně.
:think:

Hanka H 04.07.19 18:49

El Nabil Musc Adem CPO

Začátek přesně takový, jaký jsem si přála – ostré, nahořklé a málo sladké (i málo kyselé) citrusy, jejich čerstvě nastrouhaná kůra. Vůni v dalších fázích zjemní a zklidní dřevo a šalvěj. Bohužel za cca 5 min mi přichystala šok. Vykouklo z ní cosi děsivě živočišného, přímo farma zvířat. Vede je (nemyté) prasátko, za ním čpí (neudržovaný) kurník a zlepší se to teprve příchodem letně slámového koníka. Animálnost naštěstí za zhruba 20 minut vyšuměla a vůně se vrátila ke svému zelenému začátku. V konečné fázi je uhlazená, mírně vymydlená, sametová a příjemně nasládlá (pomerančový květ) a letní. Jen s tou výdrží je trochu na štíru …

Linah Rosa Botanica CPO

Začátek poměrně svěže kyselý a trochu (růžově?) olejnatý. Bohužel brzy ve vůni začíná dominovat chemické duo broskev + nektarinka. Na hony vzdálené těm broskvím s modrou krví, které známe z klasických chypre parfémů! Tohle je broskev kompotová, oloupaná, ve sladkém nálevu, s plechem kolem. Občas se ji snaží zkulturnit ledovými doteky grepová kůra, ale přesile nestačí. Jiskřičku naděje vykřesaly cedr a pižmo; krátce přehlušily společně s citrusovými dozvuky tu arogantní kompotovost, ale pouze na chvíli. Hodiny, hodiny a hodiny ve znamení výše uvedeného ovoce mi příjemné rozhodně nebyly. Znovu se potvrdilo, že to, co mi nevoní, drží nejvíce.
Ještě dodatek - vůně mi tou (pro mě obtěžující) ovocností připomíná Éclat d'Arpége

Linah Azraq CPO

Zpočátku jednoznačně pánská záležitost – chladivé kořeněné tóny (zázvor, muškát), kterým sluší společnost citrusů (hořkých, sladkých a téměř nekyselých). Po odeznění citrusů získává vůně hloubku a jistou „dramatičnost“. Rozvíjí se kadidlo, vetiver a světlá dřeva - vše chladně, konejšivě vyznívající. Už to není pouze pro pány; v určité fázi bych klidně mluvila i o květinovce (úžasný, nepokakaný! jasmín), pak se přidá ještě máta (znatelně větrová, nikoliv však žvýkačková) a konstatuji, že vítěze dnešního srovnávání mohu označit. Tuto vůni chci, tu budu letos v létě nosit!

Příspěvek upraven 04.07.19 v 19:13

alibi 04.07.19 19:01

@Hanka H ad Shumukh - přesně tak…
Teď jsem se pobavila, všechny tři jsem včera objednala taky :)
Z Musc Adem mám díky tvé recenzí už předem osypky :D a
Azraq zní báječně … Tak jsem zvědavá, až dorazí zásilka mně.

Příspěvek upraven 04.07.19 v 20:46

Hanka H 04.07.19 19:07

@alibi Jsem zvědavá na postřehy - a Musc Adem je děsivě zvířecí pouze chvíli, to dáš 8-) !

Jitka77 05.07.19 17:07

Angel EdT 2019 Dobrá zpráva pro ty, kterým až doteď žádný Angel nevoněl - a špatná pro milovníky původní EdT. Tohle s ní nemá absolutně nic společného, a vlastně s Angelem vůbec. Kdybych zkoušela naslepo, ani mě nenapadne, že je to Mugler. Hezká, příjemná a jemná vůně, chvíli mi připadala až mýdlová nebo pudrová, v každém případě matná a pocitově pastelová (kombinace narůžovělé tekutiny a bleděmodrého skla je v reálu opravdu hezká a vůni vystihuje). Něžná pivoňka s trochou pačuli a nějakého dřívka. Jablka se bát nemusíte, totální ztráty osobitosti bohužel ano.

Misha17 05.07.19 18:40

@Jitka77 no do kelu :cert: tak to bude chcieť zásoby pôvodnej edt, lebo tá bola úplne bozska :cry:

Jitka77 05.07.19 18:57

@Misha17 Kdyby nic jiného, tak je totální průšvih v tom, jak je slabá. Původní EdT si pamatuju jako jednu z nejprůraznějších vůní a kdo je na ni zvyklý, toho ta nová prostě nemůže uspokojit.

Aromaterapie 05.07.19 19:06

@Jitka77 Slabá? Já ji zkoušela včera a připadala mi dost výrazná :think:. A sladká, až mě začala na té ruce obtěžovat. Původní mi přijde svěží a lehčí. Ale flakonek má ta nová moc pěkný.

Jitka77 05.07.19 19:16

@Aromaterapie Já ji prakticky necítím, a to jsem dala dva plné střiky. Na druhou ruku pro připomenutí stejné dva střiky Angel Eau Croisière a ta je mnohem vydatnější - a to si myslím, že je celkově taky spíš slabší. Sladká se mi EdT moc nezdá, spíš květinová. Říkáš teda taky, že je proti té původní hodně jiná? Já si ji pamatuju jen ze zkoušení, nikdy jsem ji nenosila, neseděla mi.

Aromaterapie 05.07.19 19:20

@Jitka77 Připadá mi úplně jiná než původní. Já mám sladkou i tu původní v teplém počasí, tak to možná tím :think:. Nosím ji většinou na začátku jara a na podzim.

Hanka H 08.07.19 20:57

Tiziana Terenzi Foconero Extrait

Začátek se nese ve znamení krásného přírodního citronu; spíše nastrouhané kůry než šťavnaté dužiny. Kyselý je jen nepatrně a brzy ho doplní nahořklé a kořeněné tóny bergamotu a limety. Z bylin uváděných ve svrchních tónech okamžitě přiznávám tymián a jalovec, po chvíli i levanduli – vše povedené, uvěřitelně jemné. Po necelých pěti minutách se k citrusově – bylinným tónům přidává intenzivní slanost (hrubozrnná sůl), citrusy se stahují hodně do pozadí a vůně se stává bylinně slanou, minerálně svěží a ozonickou. Bez jakékoliv vlhkosti – takže doteků moře a jeho tlející fauny a flory se opravdu obávat nemusíte! Teď se jedná o ryze pánskou záležitost, a tak s napětím čekám, co s tím provedou ohlášené květiny (ylang-ylang, hyacint, konvalinka). Dlouho nic – kytky se někde zapomněly. Vůně několik desítek minut vyznívá lineárně, intenzivní je až k neuvěření (občas na mě zavanulo cosi známé z Terre d'Hermès) a bohužel se do ní vkradla jakási syntetičnost. Nazvala bych ji až prašně hořkou (asi zapracoval kardamon a přicházející pačuli). Konečně zaznamenávám první květinovou vlaštovku – hyacint (podobný mám v Bas de Soie ). S dalšími zástupci z říše květin už si tak jistá nejsem – vzhledem k tomu, že vůně nepatrně zesládla a ubrala na prašnosti, mohly se tam mihnout ylang s konvalinkou. Každopádně vůně se zbavila nepříjemného syntetického drápku (ale trvalo jí to dobrou hodinu) a rozhodla se konečně dostát označení „unisex“. V úplném závěru se objevují jemná dřeva (cedr, santal) – suchá, nasládlá, prostě taková světle letní, a znovu cítím i úvodní citrusovou svěžest.
Konečné hodnocení – příjemně vyznívající letní/jarní záležitost. Přeci jenom nositelná spíše muži. V opravdu horkém počasí/ při intenzivním sportovním výkonu by mohla být problematická ona střední fáze, kdy vůně hodně tlačí na pilu. V současnosti jsou ceny parfémů značky TT značně proměnlivé – u téže vůně se liší i v řádu několika tisíc. Takže za cca 2 tisíce dobrá koupě, za čtyři a více nebrat.

Děkuji @JosefKamil za poskytnutí studijního materiálu :rose: !

Jitka77 09.07.19 11:38

Maison Martin Margiela - By the Fireplace Jestli milujete, jak vám ráno po táboráku voní vlasy, tahle vůně je přesně pro vás. Skutečně poměrně autentická vůně ohně, vcelku domáckého a přívětivého (ale jiskry z něj lítají, kouř čadí a popel špiní), na kterém se chystá něco dobrého - složení mluví o kaštanech, já bych řekla, že si někdo na klacíku přistrčil i pár marshmallow. Vůně není ani tak dřevitá, jako štiplavě zakouřená, za což zřejmě může kombinace hřebíčku, pepře, jalovce a peruánského balzámu - za vzlínající sladkost, která však (naštěstí) nepřekročí meze rustikálního vyznění celé kompozice, pak vedle vanilky lehká stopa pomerančového květu. Jako člověk, který strávil dětství na stoličce u kamen a krbu nemaje, pálí denně aspoň tři svíčky, si nad vůní blaženě pomlaskávám, i když bez těch kaštanů bych se i obešla…

alibi 09.07.19 12:43

@Jitka77 pěkná představa :palec: podle složení vypadá jednodušeji

Hanka H 09.07.19 13:32

@alibi Děkuji Libu za arabskou zásilku :rose: ! Musím se vyjádřit ke Golden Tears - srovnala jsem zbytek mého staršího odstřiku a nový zaslaný vzorek - je to úplně jiná vůně!?

Zatímco stará verze byla opravdu citrusová ledová smršť, tohle byl zpočátku arabský chlíveček, brzy se objevují ovocné tóny (ale citrusy jsou převálcovány spíše směsí broskev- jablko - ananas), potom ambra, pižmo, koření - hřebíček, kardamon, trochu ledu … Moc pěkná a nositelná arabka, intenzitou i výdrží pokulhává za tou s ní srovnávanou, užila bych ji, ale … jsem z toho jelen. Nejspíše ponechaný název a zcela překopaná vůně.

Stránka:  « Předchozí 1 3578 3579 3580 3581 3582 3583 3584 3585 3586 3587 3588 3592 Další »
Váš příspěvek