Co jste dneska zkoušely?

Lucinela 17.11.21 12:16

@Dalia
Kdybych měla být stručná, tak Nahéma je více barevná, rozjásanější, květinová s decentními aldehydy, ztělesňuje jaro (zkoušela jsem EdP)
Chamade je možná trochu smutná, ladí mi s podzimem. Prachově pudrová s nádherným hyacintem v drydownu luxusní mýdlo (zkoušela jsem EdP).

Vůbec nemůžu říct, že by se mi některá líbila víc. Chci je obě. Jsou to nádherné kousky, to je prostě ten Guerlain, který můžu, miluji. Tres chic.

Dalia 17.11.21 13:29

@Lucinela Děkuji. :-)

Bessinka125 17.11.21 16:45
@Lucinela píše:
@Dalia
Kdybych měla být stručná, tak Nahéma je více barevná, rozjásanější, květinová s decentními aldehydy, ztělesňuje jaro (zkoušela jsem EdP)
Chamade je možná trochu smutná, ladí mi s podzimem. Prachově pudrová s nádherným hyacintem v drydownu luxusní mýdlo (zkoušela jsem EdP).Vůbec nemůžu říct, že by se mi některá líbila víc. Chci je obě. Jsou to nádherné kousky, to je prostě ten Guerlain, který můžu, miluji. Tres chic.

Krásný popis obou vůní, děkuju moc :blush:

Nahéma a Chamade.

Teprve před nedávnem, doslova před pár dny jsem zatoužila poznat vůni starších parfémů od Guerlainu. A objednala vzorečky Nahémy, Chamade, Jicky, Vol de Nuit. Podle složení a recenzí mě, milovnici růží, lákala nejvíce právě Nahéma. Už jsem ji měla i v košíku na Notinu.. Při prvním zkoušení jsem si celkem v rozpacích napsala u Nahémy Edp, že mi připomíná Allure Edp. Já a Allure jsme si bohužel nepadly do oka. Nahéma je výrazná mýdlová vůně růží, ale ještě i cosi co mi v ní překáží… Právě teď mám na pravé ruce znova Nahému a na levé Chamade. A nechávám na sebe obě vůně působit. A už asi vím.

Teď nad těmito Lucinelčinými řádky jsem si uvědomila, že to, co mi vadí v Nahémě je vůně broskví, která růžím hrdě konkuruje. Ale není to broskev zralá a šťavnatá, ale ještě trochu kyselá a trpká. A ostřejší mýdlový tón zůstává i po dvou hodinách od aplikace. Takže si k Nahémě doplňuji růže s broskví. A do prostoru jde parádně a neztrácí na intenzitě.. Zatím stále nelituji, že jsem ji naslepo nekoupila.

Zato Chamade - mám vzoreček Edt. Ach.. to je ale krása nesmírná :inlove: . První vjem je zelený. Čerstvě posečená tráva rozdrcená na kaši. Naskočila mi jistá podoba s Chanelem č. 19 Edp , až jsem si musela jít Chanel č. 19 hned ťupnout taky… A je to hodně podobný úvod. Ale zatímco Chanel ztrácí svoji zelenost, dává prostor něžným květinám a zůstává na vlně hrdé vznešenosti a elegance, tak Chamade svoji nahořklou zelenou notu nikdy úplně neopustí. Na tom nic nezmění ani postupně se rozkvétající rozkošné hyacinty..

Takže pro mě je v tuto chvíli Chanel č. 19 nádherná trochu nedostupná dáma v bílých šatech, klobouku rukavičkách.
A Chamade je dívka, která čistě vymydlená běží posečenou loukou s náručí hyacintů.

Lucinela 18.11.21 13:24

@Bessinka125
Krásný popis, od srdce. Nahéma je dívka v rozpuku ženy. Chamade je ztělesněná elegance. Chci také zkusit znovu Vol de Nuit a především L´Heure Blue. Když jsem měla kdysi odstřik, dost mě vláčela. Ale teď cítím, že bych ji unesla, jen ticho a klid. Nastává modrá hodina.

Bessinka125 18.11.21 16:38

@Lucinela

Vol de Nuit Edt - při prvním zkoušení jsem byla unešená :inlove: , hrozně se mi ta vůně líbila. Nádherně osvěžující úvod, šťavnaté citrusy , ale tak mistrně po guerlainovsku zabalené v nějakých pro mě neidentifikovatelných květinách (má tam být kosatec, ale nevsadila bych si na něj). Bohužel po odeznění hlavy na mě vůně nabrala pánský směr a tak jsem ji odložila…

L Heure BleueEdp - jak moc bych ji chtěla mít a mít ráda. Tak nádherně poetické jméno - Modrá hodina, romantika jako hrom. Bohužel s obsahem nejsem kamarád. Před časem jsem měla odstřik, který jsem ani nevypotřebovala, pak někde zapadnul… Teď mám nový vzorek, ale pořád to je na nic. Hrozně těžkopádná vůně, žádné květiny , cítím jen špinavou mastnotu přes kterou nedokážu vycítit ani ocenit jistě kvalitní složení.

Lucinela 19.11.21 09:35

@Bessinka125
Tu mastnotu jsem cítila v Modré hodině taky. Zkusím EdT :think:

Lucinela 19.11.21 09:52

Cruel Gardenia (Guerlain)

Někdy se stane, že mě nějaká vůně míjí, nebo ji míjím já, a nakonec si stejně cestu ke mně najde.

Že mám ráda ve vůních broskve, květiny, pudr a vanilku, je už asi známé. Čekala bych omamnou gardénie, krutou a neměla jsem na ni chuť. A jaká tedy je?

Především je slunečná, v otvoru takové to jarní la, la, la. Rozevlátá široká sukně a úsměv na tváři, kterou nastavím prvnímu jarnímu sluníčku. Je asi lepší zkoušet ji v teple, takže nyní v teple domova.

Je to kouzelná vůně. To kouzlo začíná tóny lahodné broskve, damašské růže a neroli. Nastoupí květinové tóny a světe div se - fialka. Občasné závany ylang ylang jsou lahodné a utišující. Ale kde je gardénie? Je epesně namíchaná s guerlainovskou vanilkou. Je tam, ač někdo tvrdí, že není. Není krutá, je to ten nejněžnější kvítek jaký jen může jaro nabídnout. Voní jarem, touhou, něhou.

Vůně je velmi překvapivá. Z jásavého počátku přejde do našlehaného vanilkového krému, který se usadí v prachové mýdlovosti. V budoáru dámy. Opulentní, návyková, prudce elegantní. Taková, jaké vůně miluji.

frangipani_romana 23.11.21 19:14

Holky, co vám nesedlo, můžete poslat dál a ještě si očistit karmu: vyhlašuju letos opět sbírku kosmetiky pro holky z Kostomlat - info zde: https://frangipani.cz/…-toho-znova/

:inlove:
alibi 23.11.21 21:43

Novinky 2021 Parfums Dusita

Cavatina a Anamcara

https://alibi-notes.webnode.cz/…fums-dusita/

frangipani_romana 25.11.21 20:30
@frangipani_romana píše:
Holky, co vám nesedlo, můžete poslat dál a ještě si očistit karmu: vyhlašuju letos opět sbírku kosmetiky pro holky z Kostomlat - info zde: https://frangipani.cz/…-toho-znova/
:inlove:

Dámy, info k balíčkům:
Sběrnu balíčků nám opět zajistí autoservis AutoČako v pražských Čakovicích (Praha 9). Balíčky uskladní, VYDEZINFIKUJÍ OZONEM a my je pak odvezeme spolu s Žabou do Kostomlat.

Jak postupovat:

Zabalte vaše balíčky
Napište na obal výrazně “Fifleny fiflenám” (to je důležité, nebudu je rozbalovat, tak ať je odlišíme od ostatní pošty); Nezapomeňte na vaši zpáteční adresu!
Přiložit přáníčko
Pošta/kurýr na adresu:

AUTO ČAKO, spol. s r. o. – “Fifleny fiflenám”
Ke Stadionu 899/32
Praha 9 – Čakovice
Osobní doručení – nemusíte balit do balíku, stačí do tašky + označit:

Praha 9: do Auto Čako – můžete donést ve všední dny mezi 7,00-18,00
okr. Mladá Boleslav: když mi dopředu napíšete na mail romana@frangipani.cz, řeknu vám adresu, kam můžete balíčky donést prakticky nepřetržitě (je tam recepce); můžeme si tam spolu třeba i dát kafe :slight_smile:

Poslední den, kdy by měly dorazit balíčky: 11/12 2021****

Jitka77 27.11.21 16:33

Díky milé Barborce @Barbberry jsem vyzkoušela dvě vůně, které mě zajímaly.

Guerlain Rose Chérie Tahle růže je… hyperaktivní. Hezká, inteligentní, zábavná, ale taky hodně náladová. Mění téma uprostřed věty. Vtrhne do dveří, a jakmile vás vyruší od toho, co jste právě dělali, s okouzlujícím úsměvem odcvrliká dál. Energická, elegantní a šik, ale zkrátka tak trochu otravná. Všude je jí plno. Nevypočitatelná měňavka - zkoušela jsem třikrát a pokaždé se rozvinula jinak, jen halasný úvod je pokaždé stejný. Růže, růže, růže. Světle červená, žlutorůžová, šťavnatá, prosvětlená, lehce zapudrovaná, malinko přislazená, koukej jak jsem hezká, frrrnk! Otravná, to je můj převládající dojem. Vzpomněla jsem si na Izii - Rose Chérie je položená o něco níž, je v ní guerlainovská klouzavá smyslnost, je to spíš smoothie než perlivá limonáda, spíš pozdní jaro než časné léto, ale chová se dost podobně.

Jitka77 27.11.21 16:39

Atkinsons Love in Idleness Podobenství o fialce. Jakmile pomine ostrý, trochu lihový úvod, začne se odvíjet životní příběh jedné drobné květiny - od prvního nesmělého lístku zakápnutého ranní rosou přes plný květ až po tvrdý, sladký drops. Úplně nejhezčí je vlastně z letmého přivonění k vialce, ten první závan, když jsem sundala víčko, byl velmi slibný, nicméně tahle fialka je na svůj druh kromobyčejně vytrvalá a drží a drží nejdéle právě v té bonbonkové fázi. Zůstává nicméně čirá a hladká, nesklouzne k ulepenosti, neztratí jasné obrysy. Paní fialka, to se musí nechat.

Renusatko 27.11.21 16:52

@Jitka77 Já osobně mám ráda French Kiss, takže se mi líbí i Rose Chérie. Přijde mi malinko jemnější a propracovanější, ale za tu cenu :palecdolu: Zase tak nic extra mi to nepřišlo. Odstřik jsem už skoro spotřebovala a stačilo.

Jitka77 27.11.21 17:03

@Renusatko Mně ve French Kiss vadí liči (resp. vadí mi liči obecně), takže jsem měla jistá očekávání, ale nakonec mi obě vůně vycházejí dost odlišně. Jako rozdíl mezi malinovým a jahodovým odstínem červené. Malá změna, ale je to vlastně úplně jiná barva, s jinou náladou, hodí se k jiným věcem…

Renusatko 27.11.21 17:39

@Jitka77 Já sice rozdíl pociťuju, ale minimální, při srovnání každé na jednu ruku. V každém případě je dobře, že se ti líbí a že ti vyhovuje. Ono když ti vadí určitá složka, která tam potom není, tak ten rozdíl pro tebe může být obrovský. :rose:

Stránka:  « Předchozí 1 3685 3686 3687 3688 3689 3690 3691 3692 3693 3694 3695 Další »
Váš příspěvek