Dotazy

Frankie 14.6.21 20:35

@Chandler
Nikose mám, stejně jako Dreamer jsem ho odsunul co nejdále od sebe.
U mne se bohužel nedostavují žádné pocity libosti, když je nosím.
xxx
Možná někdy brzy se naskytne možnost očichat od Dua Frag její inspiraci D&G pour Homme.
Zde musím na základě vlastní empirie smutně konstatovat, že dokonce všechny imitace, které jsem si kdy kupoval, mi lépe voněly než to, co se momentálně prodává.

Chandler 15.6.21 14:22

K Dua Frag. Nedávno jsem zaznamenal diskuzi o imitaci By D&G for man z dílny Dua Fragrances. Už je nějaký výsledek? Zkoušel to už někdo?

Jinak souhlas. Imitace jsou dnes mnohdy dramaticky lepší než aktuální verze originálů. Smutné.

morricone2209 15.6.21 17:39

1rožec má, nechť promluví :-)

Frankie 15.6.21 18:13

@morricone2209
Zdeňku, jde z mé strany jen o názor, „By Man“ od Dua jsem si čichl k láhvi a zdála se mi dobrá.
„M7“ od Dua jsem si nastříkl na ruku a tehdy musel smutně konstatovat, že mi připadala nepovedená.

morricone2209 15.6.21 20:50

@Chandler
já tento názor nesdílím, zkus nadhodit co Ti třeba jako kopie přišlo lepší originálu ?? Já byl spíš vždy nemile překvapen, jak špatné ty kopie jsou .....

1rožec 15.6.21 21:55

@Chandler @morricone2209 @Frankie

Neporovnával jsem s vintage verzí, ale novější formulací.
Zdeňku, napiš pak své dojmy, až Ti Dua dorazí. Zkusím odeslat o víkendu.

Jinak Dua obecně má zajímavé počiny, mám 12 flakonů. Vynikající je výdrž.

Obdoby vůní Le Labo jsou velmi povedené,
dokonce drží líp. Obdoba M7 je podobná spíše reformulovaným verzím než původní.
V případně zájmu mohu poslat vzorky obou. Nejvíc mne asi zklamala obdoba Italian Citrus od TF.
Halston je lepší a i bližší TF, kterému předcházel.

Každopádně jsou vůuně Dua velmi dobré, včetně jejich remixů a svébytných počinů.
Originál je ale originál.

Chandler 16.6.21 17:49
@morricone2209 píše:
@Chandler
já tento názor nesdílím, zkus nadhodit co Ti třeba jako kopie přišlo lepší originálu ?? Já byl spíš vždy nemile překvapen, jak špatné ty kopie jsou .....

Tak třeba jeden zcela zásadní příklad za všechny. Club de Nuit Intense Man versus aktuální verze Aventusu.

Parfémový olej Dakar versus aktuální verze Drakkar Noir.

Mnohé kousky od Just Jack taky originálům velmi dobře konkurují, a to neřeším ceny.

Frankie 16.6.21 18:43

Např. všechny mnou zakoupené napodobeniny Dolce & Gabbana pour Homme (žádné inspirace) byly lepší než současná verze.
Dokonce jednu v 33 ml balení jsem kupoval na blešáku od Arabů na Kolbence, cena kolem 250 Kč.
Tu mám stále schovanou prázdnou i s obalem na Moravě.

A nejlepší jsem dávno předtím sehnal v Holešovické tržnici…

Jó, to je dávno yesterday… :pudl:

FlirtBoy 21.6.21 13:26

něco na tom bude, já mám nějaký klon Fahrenheitu cca z r. 2005 a voní to lépe než současný Fahrenheit (resp. Fahrenheit zhruba do r. 2019, teď mi přišlo, že se zase trochu zlepšil) :nevim:

imperator 3.9.21 11:15

Ono to nevoní „lepšie“ ale trocha inak - resp. pôvodné vône vam nesedia - takže pri tom imitovaní niečo pozmenia a vám to potom vonia lepšie… Ja som ešte nenašiel „klon“, ktorý by voňal lepšie ako originál - niekedy to samozrejme je nevýhodné - že ten originál voňal pre mňa o 5-10% lepšie ale cena bola 5× viac, ale aj tak…

imperator 18.9.21 00:58

Tak teraz fičím na vôňach do 3 eur :-D Jovan Musk a Tabac Original.

Sú z „kvalitnejších“ vôní nejaké podobné k týmto ?

A este nejake izbove vone (oleje difuzory a tak) vo voni CK ONE ? (azzaro chrome)

imperator 23.9.21 11:59

Vedel by niekto porovnať

Eau Sauvage
Armani Pour Homme
Acqua Di Parma Colonia
Capucci Pour Homme

Mali by byť veľmi podobné - prvé dva si už nepametám, ale akurát som si kúpil Capucci PH, za mňa fajn - len neviem, či sú „značkové“ omnoho hutnejšie, hustejšie, plnšie a pod. alebo je Capucci výhodná kúpa iba ako pomer cena / výkon :-D

Frankie 23.9.21 13:55

@imperator
Capucci se začal vyrábět v roce 1967 a jsou až doteď na něho pěny ódy.
Zmíněné Eau Sauvage, Armani PH, Parma coby podobné, ano, avšak osobně je považuji za příjemnější, přitažlivější.
Koneckonců, vlastním je. :-)
Podobá se dalším jiným, ale vím, že si to umíte najít na onom serveru sám, nicméně mrkněte i na jiné.
Bohužel pro něho já nejsem správným nositelem, určité složky či kombinace mi zde silně vadí, a to od začátku po celé srdce, závěr jakž-takž vydýchávám.
Mluvím o verzi, kterou vlastním, kupoval jsem kazetku.
Z literatury vím, že na trhu existovalo těch verzí vícero a každá se lišila.
Proto taková porovnávání pro a proti jsou z tohoto pohledu správná i zcestná.
CPH se prodává jako ostatní momentálně tady dostupné Capucci za supervýhodnou cenu.
I ostatní Capucci zmíněné v předchozí větě jsou „světové“ z pohledu cena/výkon, zdařilé, ač inspirovány mnohem slavnějšími vůněmi.

FlirtBoy 25.9.21 23:46
@imperator píše:
Vedel by niekto porovnať

Eau Sauvage
Armani Pour Homme
Acqua Di Parma Colonia
Capucci Pour Homme

Mali by byť veľmi podobné - prvé dva si už nepametám, ale akurát som si kúpil Capucci PH, za mňa fajn - len neviem, či sú „značkové“ omnoho hutnejšie, hustejšie, plnšie a pod. alebo je Capucci výhodná kúpa iba ako pomer cena / výkon :-D

nemohu hodnotit současnou Armani pour Homme, protože mám jen tu starší, která se už dnes neprodává…podobnost s Eau Sauvage tam je, ale Armani má „modernější“ vyznění a v drydownu výrazný muškátový oříšek a něco jako hřebíček (ač složení jej neuvádí). Výdrž dobrá (cca 8hodin), projekce střední (není to klasická „hlasitá“ osmdesátková vůně).
Momentálně prodávané Capucci pH (vintage nemohu hodnotit) vnímám do značné míry jako klon Eau Sauvage (vzhledem k roku uvedení na trh je otázka, zda s tímto cílem vznikl už tehdy), zpočátku jsem s ním měl problém ohledně výdrže, ale zjistil jsem, že když se 2-3× v rozmezí hodiny hojně přestříkám, což vzhledem k pořizovací ceně není až takový problém, výdrž je ve výsledku slušná - cca 6-8h. I přesto mi Capucci přijde oproti ES o něco málo sladší + více kořeněná a určitý rozdíl tam je.
Bližší alternativou k ES se mi zdá být například Omerta Putting Green nebo Galimard Aigues Vives.
Současná ES mi přijde poněkud „vykleštěná“ oproti tomu, jak si ji pamatuju z doby před cca 20 lety, otázkou je, nakolik se do toho vnímání promítá moje nostalgie. Jako vůně je pořád slušná, co se výdrže týče, ta byla, pokud si dobře pamatuju, i dřív spíš průměrná - cca 4-6 hodin v závislosti na počasí a aktivitě.
Acquu di Parma vnímám jako dost odlišnou vůni oproti výše uvedeným, vycházející mnohem výrazněji z konceptu klasické kolínské, a to zejména ve vrchních tónech. V drydownu se na mé kůži rozleží do překvapivě nasládlé obdoby pánské Rive Gauche a v porovnání s předchozími třemi vůněmi je trochu někde jinde. Výhodou je slušná výdrž, cca 10h v mém případě a možnost sehnat tester často poměrně levně.

imperator 28.9.21 13:17

@Frankie Bohužiaľ po pár dňoch testovania musím povedať to isté - v istej fáze (prípadne v zmiešaní s potom, alebo po odparení istých zložiek ostáva zvláštny ódor niečo ako hniloba, pleseň, niečo zatuchnuté - a nad tým je citrusové retro mydlo. :-? V istých fázach na odeve ku mne zavanulo iba to citrusové mydlo - ale akonáhle sa predrali tie „plesňové“ tóny - bol koniec. Okolie ohodnotilo ako „smrad“… Verím tomu, že Armani a Dior budú uhladenejšie a nebudú mať ten nepríjemný „spodok“…

@FlirtBoy Díky za podrobný rozbor :-)

Stránka:  « Předchozí 1 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 Další »
Váš příspěvek