El Nabil oleje

macko.pu 18.11.14 10:42

@Lalaith @therionMusc Khalifa je podobná TdH… z EL Nabilov je najsviežejšia El Badr, z Al Rehabov KhalijiSilver

Lalaith 18.11.14 12:02

@macko.pu Skvěle, díky, kouknu na to. :)

Mošus 19.11.14 10:02

@Lalaith

Skúsila si Flower of Dubai?
(Pomarančové kvety, ylang-ylang, jazmín a citrusové listy)

Musc Abu Dhabi
(Citrusy, bergamot, citrónová tráva, vetiver, korenie, pačuli, céder, ambra)
Ten je viac pánsky.

coconut 19.11.14 20:03

@Lalaith Ještě zkus Flower of Soudan, jsou tam citrusy, dřevo.

Lalaith 19.11.14 21:51

@Mošus Díky za tipy, u Flower of Dubai si nejsem úplně tak jistá, aby nakonec květiny nenabraly příliš vrchu nad citrusy a svěžestí, ale mrknu třeba po vzorku nebo tak. Ten druhý vypadá slibně, spojení citrusů a pačuli se mi líbí.
@coconut Díky, ano, to by mohlo být ono. ;)

Brigancia 19.11.14 22:08

@Lalaith Flower of Dubai vnímám jako květinovku, sice docela svěží vůně, ale citrusy tam moc necítím…vůně je to ovšem příjemná ;)
Co takhle Musc Rose? Z těch El Nabilů, co mám, se mi tahle zdá, že by mohla odpovídat :)

Lalaith 20.11.14 08:40

@Brigancia Hmm, Mus Rose se mi podle složení až tak moc nezdá… Ta vanilka v základu, růže a jasmín - působí na mě jako sladce svěží květinovka, ne jako citrusovka se dřevitým základem na hranici unisexu.

Madelane 20.11.14 10:15

@Lalaith Musc Rose je taká svieža kvetinovka. Citrusy tam nehrajú prím. Hľadala by som medzi unisexom a nebála sa aj pánskych kúskov. Určite dobrou voľbou by mohol byť už spomínaný Musc Khaliji , kde citrusy zloženie síce neuvádza, ale je svieži takým šťavnatým spôsobom, ako vedia byť citrusy. A taktiež súhlasím s Musc Khalifa , ten je parádny :palec: . Drevené citróny!!! To bola prvá asociácia ktorá ma pri ňom napadla a stále trvá. Pamätám si, ako sa kedysi dávno predávali také drevené prívesky so znameniami zverokruhu, ktoré boli napustené citrusovou vôňou a voňali presne takto. Proste len drevo a citrus :D

Lalaith 15.1.15 08:13

Tak už mám doma svůj výběr El NAbil olejíčků. :) Musc Rose jsem nakonec nebrala, vyzkoušela jsem ještě pár svěžích růžových vůní a nakonec se bez toho asi obejdu (taky ho měli jako 15ml EDP a brala bych jí radějí méně a v oleji)
2 jsem bral pro snoubence a 2 pro sebe. Ale myslím, že si je mezi sebou budeme měnit dle nálady, aspoň některé. :)

Ambre of Yemen : Už ji znám z dřívějška, měla jsem vzorek. A je ještě mnohem lepší než kdy dřív. Nádherně ambrově-kakaová, nasládlá vůně. Opravdu slastná a uklidňující vůně starých časů, přijde mi taková archetypální, přibližující se kořenům historie…

Oud Orient : Bála jsem se, jestli to nebude nějaká divočina, ale opak je pravdou. Je to nádherně dřevitá, lehce zakouřená vůně s tóny kadidla a trochou jehličí na začátku. Dřevité vůně mám ráda a tahle je vážně nádherná, vyvážena, trochu nasládlá. Dřevo je tady rozhodně suché. A Oud? Kdyby se to tak nejmenovalo, tak si ho ani skoro nevšimnu, jen v letmém závanu z veliké dálky. Ale rozhodně to není nic dominantního, mám pocit, že ve spousta arabských vůní, kde jsem oud čekala míň, je mnohem výraznější.

Lune de Miel : Tady jsem asi sáhla trochu vedle, váhala jsem mezi ní a Royal Gold a rozhodla jsem se, že Royal Gold by mě možná časem mohla nudit. Čekala jsem, že bude sladší. Na začátku cítím kupku sena v horkém dni - na vrchu už jsou stébla suchá, ale uvnitř ještě ne a celé je to zapařené a vlahé. Kupka je posypaná trochou šafránu a trůní na lehce oudovém podloží. Sladkost tam je, ale spíš ve formě té vůně sena. Později šafrán, oud i vhké seno zmizí a přidávají se na prach usušené luční květinky a trocha nektarové sladkosti. Takovou jsem si jí představovala od začátku, no, ještě budu zkoušet. Ten divoký začátek na mě trvá docela dlouho a ke konci, kdy se mi začne hodně líbit, už se mi zdá slabá.

Délice d'Arabie: Měla jsem chuť na nějakou veselou ovocenku, úplně to nechápu, protože tenhle typ vůní mě obvykle dost míjí. Nakonec jsem si dle recenzí vybrala Délice d'Arabie a myslím, že to byla dobrá volba. Je to vysloveně veselá a bezstarostná vůně ostružin a mandarinek. Ostružiny přejdou od ještě nezralých, hodně kyselých až po slaďounké, veliké tmavě fialové plody. Celé je to podbarvené právě trochou šťávy z mandarinek a možná trochou begramotu na začátku. A aby se neřeklo, je tam i trocha pižma, ale hlavní slovo mají celou dobu ostružiny. Ale ne žádný kompot, šťáva nebo bonbon, jen opravdové ostružiny právě sebrané na prosluněné stráni, ještě teplé od sluníčka. Jo, tohle byla trefa.

co se týče siláže a výdrže, tak bezkonkurenčně nejlíp je na tom Ambre of Yemen. Ty další si se mnou tak trochu hrají. Délice d'Arabie jde podle mě slušně do prostoru, jen výdrž má o něco kratší. Lune de Miel se mi zdála nejdřív docela intimní, ale ze zápěstí kolem mě docela dlouho a docela slušně povlávala. Oud Orient mi zatím přijde skoro nejméně výrazná. :think:

nafnaf 3.3.15 16:33

Dnes jsem testovala Musc Lina… a toto jsem si napsala do svého zkušebníku… „Trošku zklamání, po citrusovém úvodu a trošce mentolu přejde krátce do pomerančového květu a zbude jen neurčitý ovocný dozvuk. Žádné vanilky ani kouře jsem se nedočkala. Podoba s Délice D'Arabie“ :?

nafnaf 11.3.15 19:15

Musc Gold (El Nabil) = Paco Rabanne Lady Million …ale hoodně :lol:

deniz 11.3.15 19:19

@nafnaf Nééé, to jsem neměla číst :mrgreen: Teď tu LM budu muset zkusit…

nafnaf 11.3.15 19:22

@deniz no, pokud se ti Gold líbí, já to vidím jako téměř dokonalou kopii… :P … ale znáš to, každý má ten nos trošku jinak..

deniz 11.3.15 19:27

@nafnaf Líbí se mi moc, akorát na mně moc nedrží a kromě toho se brzo rozpadá do takové neurčité nijaké vůně :( Ale ta první hodinka se mi na něm zamlouvá.
No tak za zkoušku nic nedám, skoro :mrgreen: Díky za tip.

nafnaf 11.3.15 19:33

@deniz :potlesk: nemáš zač, budu ráda, když pak napíšeš, jak to cítíš ty :mavam:

Stránka:  « Předchozí 1 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 Další »
Váš příspěvek