Jak voní lidé na ulici

shanin 22.4.09 12:12

Já taky mívám tendence „šetřit“ nové oblečení. Nevím proč, je to prostě takový vžitý vzorec chování, kterého se budu těžko zbavovat. Když si koupím něco nového, tak spíš než si to vzít hned na sebe, mám tendenci to dát do skříně s tím, že teď jdu stejně jenom do obchodu/na pracoviště/do hospody… ještě by se to umazalo a stejně mě v tom nikdo pořádně neuvidí. :-)

Nicméně už se lepším. Sice se do toho musím pořád nutit, ale ke starému sepranému škaredému oblečení už jsem mnohem nemilosrdnější než dřív. Přece jen - když si na sebe seprané vytahané tričko vezmě šestnáctiletá holka, může to být „cool“. Když už je jí těch pětadvacet (a víc), tak už ani moc ne. :-)

klubko 22.4.09 12:12
Irena píše:
Já strašně ráda třídím a vyhazuju. Na zahradě nejradši prořezávám stromky, zastřihuju keře a větve následně vítězoslavně přesouvám k drtičce (nedrtím, bojím). Rozebrala jsem do základů dědečkovu ruinu pařeniště a vytěžila z hloubky 1 m jeho kelímky na přísadu (s nápisy z 80. let i staršími - hotová cesta do pravěku). Z domácích prací akceptuju jen odstraňování prázdných plastových flašek z vany a umyvadla. Oblečení, které jsem neměla rok na sobě, putuje do charity. Takže kdyby někdo potřeboval provést radikální řez…

Přijeď k nám :) Já tu snahu zbavovat se všeho nepotřebného mám taky, ale někdy to prostě nejde. Zrovna teď o víkendu jsem třídila oblečení, měnila ve skříni zimní věci za jarní a letní, zimní jsem skládala do krabic a přitom dávala stranou to, co už jsem dlouho neměla na sobě a dlouho si to ani nevezmu. Takové věci pak vždycky skládám do pytlů a odvážím taky na charitu. Teď jsem postupovala stejně, ale zjistila jsem, že je mi všeho nějak líto. Že se to přece ještě může hodit… :?

Irena 22.4.09 12:14

Nechceš půjčit drtičku? Drtička nedává prostor k revizi… 8)

klubko 22.4.09 12:15

No to by byla ještě větší škoda, to už by nemohli nosit ani ti potřební :)

1bludicka 22.4.09 12:16
evixx píše: … jó, … vysvětli to mamince bezmála čtyřicetiletého kojence :mrgreen:

Mám dva syny, takže jestli budu stejná, zastřelte mne :wink:

evixx 22.4.09 12:19

… také velmi ráda třídím a jednotím…a následně zásobuji kompostér, drtič, či charitu … … chápu sice, že jsou lidé co naopak rádi schraňují, ale pokud jsou odhodláni mi to do nekonečna vnucovat jako Jediný a Správný světonázor, jsem již konečně připravená odkázat je Neprodleně a Urychleně Do prdele 8)

janicka24 22.4.09 12:34

.

Příspěvek upraven 03.12.14 v 17:09

macska 22.4.09 12:35

Taky nejradši třídím a vyhazuju. Jak něco nemám rok na sobě, jde to pryč, stejně bych to už nikdy nenosila.
Na druhou stranu musím přiznat, že stále mám a „na doma“ nosím svetr ze 7. třídy. Sice z rukávů už moc nezbylo a vytahaný je tak, že by posloužil dvěma těhotným velrybám, ale…

Šetření oblečení mě strašně štve. Pro máti je všechno moc nóbl, na cestu do krámu škoda, nechá si to na lepší příležitosti, blablabla. Takže jí leží nové oblečení ve skříni a sama nosí šaty snad ze 70 let a trička od Ťamanů, v nichž občas vypadá málem jako bezdomovec. Brr. A nedá si říct.

Irena 22.4.09 12:43

To je těžká věc. Sama jsem z rodiny schraňovačů: singl pletací jehlice, ubrusy nadměrných rozměrů, třicet let staré léky - všechno se pečlivě archivuje. Vyhodit těsnění neznámého původu je pro mé bližní stejně fatální problém jako pro mě uložit návod k nefunčknímu mixéru do šuplete narvaného pokladními lístky z minulého století. Soužití je nemožné. Přítel má bohužel taky tyhle sklony. Dostal několik krabic, tam ať si ty svoje poklady ukládá. Hlavně ať se na to nemusím koukat.

janicka24 22.4.09 12:43

.

Příspěvek upraven 03.12.14 v 17:07

evixx 22.4.09 12:46

mí rodiče jsou stejní, je to dobou, je to výchovou… ale respektují, že jsem dospělý, rozumný tvor s právem na vlastní život, do kterého nezasahují … jsem jim za to velmi vděčná
… ale věci na vyhození jim raději neukazuji, trpěli by :D

janas 22.4.09 12:56
Irena píše:
To je těžká věc. Sama jsem z rodiny schraňovačů: singl pletací jehlice, ubrusy nadměrných rozměrů, třicet let staré léky - všechno se pečlivě archivuje. Vyhodit těsnění neznámého původu je pro mé bližní stejně fatální problém jako pro mě uložit návod k nefunčknímu mixéru do šuplete narvaného pokladními lístky z minulého století. Soužití je nemožné. Přítel má bohužel taky tyhle sklony. Dostal několik krabic, tam ať si ty svoje poklady ukládá. Hlavně ať se na to nemusím koukat.
:D Já taky!
To bude tím, že naši předci prožili léta nedostatku. Já s tím bojuji, ale ne úplně úspěšně a můžu říct, že můj syn je ještě mnohem horší!
Ještě že nás zasáhla povodeň a vypláchla sklepy - 4 kontejnery strašných krámů! Jenže syn od roku 2002 stihnul ten sklep zase zaplnit!
ppjmh 22.4.09 12:58
A propos, ví někdo prosím, jak si můžu odstranit z ikonky tu nevyžádanou frčku?

Myslíš tu " Nevyléčitelnou závislačku"?. To fakt nevím. Vlastně ani nevím, kde se to tu vzalo :oops:

1bludicka 22.4.09 12:59

Takže dneska příjdu domů a udělám čistku.. :-) úplně jste mne navnadily. A je pravda, co nemám na sobě rok už si nevezmu.

Irena 22.4.09 13:05
janas píše:
Irena píše:
:D Já taky!
To bude tím, že naši předci prožili léta nedostatku. Já s tím bojuji, ale ne úplně úspěšně a můžu říct, že můj syn je ještě mnohem horší!
Ještě že nás zasáhla povodeň a vypláchla sklepy - 4 kontejnery strašných krámů! Jenže syn od roku 2002 stihnul ten sklep zase zaplnit!

Já to chápu, rodiče taky schraňovali všechno (sáčky, kelímky, šroubky), nemluvě o prarodičích. Ona je ta recyklační mentalita - DO JISTÉ MÍRY - úžasná, ekologická, racionální. Ten dnešní svět na jedno použití, to je taky hnus. Nic se nemá přehánět.

Stránka:  « Předchozí 1 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 619 Další »
Váš příspěvek