Kočky

pesalan 09.08.18 12:44

@mmaat Hlavně u FIP neprůkaznost. Veterinářka říkala, že nechali dělat testy, které byly negativní a přitom kočička měla jasné symptomy. To samé se stalo sestře u jejího kocoura, ale teď si nejsem jistá, zda měl FIP nebo FELV.
Navíc, co získám testem, když dvě kočky jsou téměř čistě venkovní a těžko zabráním tomu, aby se nepotkaly, případně si nesežraly jídlo z misek navzájem… Jednu kočku máme vyloženě jen doma a ta s kocourkem přišla teď nejvíc do styku. Promyslím to. Všichni veterináři se shodli na tom, že kočky velmi špatně reagují na pro ně stresové situace a změny. I to může být spouštěčem těchto vážných onemocnění.

Třeba tady je osobní zkušenost, dole pod článkem:

http://www.kocky-online.cz/…ukemii-kocek

mmaat 09.08.18 13:53

@pesalan neprůkaznost je právě u FIP, tam test zjistí jen přítomnost koronavirů, což samo o sobě nic neznamená. FIV a FELV by průkazné být měly. A jasně, s tím stresem je to tak.

Daňule89 09.08.18 15:22

@pesalan To mě moc mrzí. :cry: Přeji hodně sil!

MagnolieS 09.08.18 16:03

@pesalan Smutný :cry: a musela jsem si to načíst, netušila jsem vůbec …

rocky 09.08.18 23:15

@pesalan Je mi strašně moc líto Tvého kocourka a vím co prožíváš :cry: . Přeji Ti pevné nervy a ať se brzy zahojí rány na Tvé dušičce. :srdce: A ať bude zbytek kočiček v pořádku.

rocky 09.08.18 23:23

Holky děkuji.
@mmaat To já už nevím. On Merlin je dominantní. Majitel, od kterého jsem mourka odkoupila, si pořídil k Merlinovi ještě kočku, do které se kocour fest navážel, a to už byl kastrovaný. Proto tu kočku musel dát pryč.

Vera 10.08.18 11:30

@pesalan Miri, je mi moc líto kocourka…držím palce, aby ostatní kočičky byly zdravé :srdce:

Rosa N. 16.08.18 21:47

Už je v kočičím nebíčku, pesAlánku.. kéž jsou ostatní kočičky zdravé!

MagnolieS 24.09.18 19:29

Dnes jsem dostala :inlove: :srdce:

Monika89 24.09.18 21:29

Misky s vodou ma na každém rohu :-D

Rosa N. 24.09.18 23:49

samolepky na nehty. :o) :kytka:

Kočka nosí chcíplé ponožky

Dámy, vzali jsme si 1,5 roku starou kočku z rodiny, máme ji asi rok. Loni na jaře měla koťata (v té předešlé rodině měla prý taky), pak jsme ji vykastrovali. V tom předešlém domě chodila normálně ven, my ji nepouštímě vůbec.
No a po těch koťatech začala nosit ponožky. A slipy a kalhotky. Jednu přitáhla i dětské tričko. Prostě vždycky si někde něco najde, v koši na prádlo, ve smradíkově tašce na judo, v prádle na žehlení…a se strašným mňoukáním to přitáhne doprostřed pokoje, upustí a zdrhne. Nemá žádnou preferenci so se týká majitele, špinavé/čisté je jí jedno, evidentně si vybírá jen podle velikosti, aby to unesla.
Dělá to ať už jsme doma nebo ne - po návratu domů máme uprostřed obýváku třeba 4, 5 kousků doplňků.

Mysleli jsme si, že jí chybí ty koťata, ale jedno jsme si nechali, to ale začala časem odhánět. Je kastrovaná, takže pudy nemá. Spíš si říkáme, jestli jí nechybí lov myší. Vet na to nemá žádný názor, ještě se s ím nesetkal.

Nemáte s tím někdo zkušenost?

Stránka:  « Předchozí 1 1085 1086 1087 1088 1089 1090 1091 1092 1093 1094 1095 Další »

Váš příspěvek

Další témata z kategorie