Nekomplimenty aneb co okolí nevydýchalo

lilithc 10.8.21 18:47

@Hanka H Porpora mi způsobila dušnost a zčervenání očí.Já jsem nikdy na žádnou alergii netrpěla ale asi tak před 10 - 11 lety mi najednou po jednom barvení vlasů neskutečně zrudly bělma očí a celkově jsem se cítila špatně,o svědění hlavy a krku ani nemluvím,to byl nejmenší problém.První jsem běžela na oční,kde mi doktorka napsala nějaké kapky proti alergii,které nepomohly.V lékárně mi doporučili Ophtalmo Evercin,který zapůsobil přímo zázračně.Samozřejmě jej přestali dovážet a já si schraňuji zbytek,raději ani nechci vědět jak dlouho prošlý
Doba,kdy každé barvení přinášelo martyrium trvala asi 3 roky,pak se to postupně zlepšovalo,ale od té doby si musím dávat hodně pozor na parfemace,ať už u krémů,prostředků na praní apod.Imunolog řekl,že to není pravá alergie ale přecitlivělost na chemii.
No a právě proto když má ke mně někdo přijít s kým sedím hodinu,dvě a nebo jdu někam, kde sedím delší dobu já/zubař/tak žádná vůně.
Ale víš jak to je.Jiný by třeba Porporu slastně nasával. :-)

lilithc 10.8.21 18:53

@Nelly 918 Kdyby jen otravná ale pro mě je v ní nějaká složka,která doslova dusí.Ale zajímavé,že jakási napodobenina to tam nemá.To taky ke mně zavítala paní, u které jsem hned mezi dveřmi zacítila tuto vůni ale nezačala jsem se dusit.Na odchodu jsem se jí zeptala a ona řekla,že je to něco od Vietnamců.Tak poprvé v životě jsem uznala,že na napodobenině něco je. :-)

Hanka H 10.8.21 18:56

@lilithc Tak to je horší, než kdyby Ti parfém jenom „nevoněl“!

lilithc 10.8.21 19:27

@Hanka H No a zrovna ta Porpora mi pár vteřin po nástřiku voněla hodně. :-)

Lucinela 11.8.21 07:30

@lilithc
Porpora je pár vteřin po nástřiku nejkrásnější, tak neškodná a nevinná :lol: . Je to potvora, ale já ji miluji i s jejími fázemi, které mám ráda méně. Už ji znám a vím téměř přesně, jaká fáze v její délce trvání naskočí. To mě na ní ohromně baví a hlavně mě naučila sebekázni. Nechceš-li zažít peklo, dva střiky za ouška.

Renusatko 11.8.21 16:17

@lilithc @Nelly 918 Na LVEB jsem udělila nedávno nekompliment já. Ta vůně mi nevadí, v malém množství se mi i líbí, ale 10 střiků do posilovny, to teda bylo na pob… Asi bych nezačala, ale té holce to řekla jiná cvičící, tak jsem se přidala, protože fakt zamořila celou šatnu a tělocvičnu. Bylo to peklo.

Magnolie1 11.8.21 18:27

@Hanka H Porporu jsem měla nedávno u zubařky a také jen dva střiky a moc mi ji chválila @lilithc neumím si představit, že bych šla k jakémukoliv lékaři nenavoněná a nikdy mi nikdo nic neřekl, spíš naopak, pokud někdo něco řekl, tak chvála. Porpora je silná, proto také na rozdíl od jiných vůní aplikuji zmiňované dva střiky a dle mého názoru ty jsou zcela neškodné :rose:

Magnolie1 11.8.21 18:34

@Hanka H Hani, možná to nemusela být reakce na vůni, ale třeba mohl jít opravdu nějaký jiný závan z ulice.

lilithc 11.8.21 19:16

@Magnolie1 Chodím jednou za rok ke specialistovi kde se zdržím max.10 min.tak by jistě nějakou vůni vydržel,ale nechci dráždit hada bosou nohou. :-) K zubařce kde jsem v křesle seděla hodinu bych se nenavoněla ničím.Samozřejmě deodorant ano.Když si představím,že někdo může mít podobnou reakci na vůni jako jsem měla já na Porporu,tak nevím.Zubaři jde o zaplacený čas,těžko by mi řekl,pokud by se doslova nedusil,ať se přeobjednám a přijdu nenavoněná.Tiše by trpěl a snažil se rychle ukončit svoji práci a třeba nechtěně nekvalitně,jen proto aby se mě rychle zbavil.To nechci riskovat.Nemluvě o tom,že když mu tam přijde 5 lidí po sobě a každý nějak voní. :-) Kdysi dávno jsem taky chodila i k těm zubařům navoněná.Ale až jsem zažila co to je alergie,tak ne.Jinak jdu samozřejmě čerstvě vysprchovaná,umyté vlasy a oblečená v čistém. 8-) Dokonce tam nejdu ani pěšky,tak jako jinde chodím všude, abych se náhodou trochu nezpotila. :lol:
Jo ale jak vyjdu z ordinace a čekárny,tak se okamžitě voním.Pro sebe a abych dostala dobrou náladu. :-)

MagnolieS 11.8.21 19:37

Já se voním ke všem felčarům, ale přemýšlím čím a ke komu.

Lucinela 11.8.21 19:49

@MagnolieS
Taky, většinou už vím, co komu voní (spíš sestřičkám). Na zubním vede Lilac Love ;-)

Lucinela 11.8.21 19:51

@lilithc
Stalo se mi kdysi něco podobného, ale na opačné straně. Kolegyni se spustil astmatický záchvat z POAL. Už jsem si ji nikdy do práce nevzala, bylo mi to moc líto. Vlastně ji od té doby nemám už moc ráda.

Magnolie1 11.8.21 21:01

@MagnolieS přesně tak

Magnolie1 11.8.21 21:04

@lilithc chodím k zubařce, znám ji už dlouho a vždy mi vůni chváli, ale tak asi kdybych měla nějakou zkušenost s nějakou zdravotní indispozicí, asi by to bylo jiné

Hanka H 11.8.21 22:04

@lilithc Taky si na to dávám pozor, zvláště u zubaře - vlasy, oblečení, čerstvá sprcha, ale nenavoněná bych si přišla jak nahá :think: . Pochopitelně, kdybych tím měla komukoliv způsobit zdravotní komplikaci, bylo by to o něčem jiné, Tady prostě sestřička neocenila krásnou vůni ;-) . Ale zase ani ona nebyla dokonalá - napichovala mi žílu natřikrát, potom ji propíchla, pokapala mi kalhoty i podlahu a ještě mi vynadala, že mám nějaké blbé žíly…

Stránka:  « Předchozí 1 525 526 527 528 529 530 531 532 533 534 535 Další »
Váš příspěvek