Těhotenství a ratolesti

Reklama

WildOrchid 27.11.13 18:45

sestra i mama mely tehotenstvi vpohode. podle sestry by tu cestu zvladla i v 8 mesici, ze az posledni 3 dny se citila diskomfortne. Tak verim ze ja to budu mit taky vpohode.
Doktor me vubec nezna, nedelal mi zadny vetsi vysetreni, vzdycky mu to trva tak minutu, zaplatim pade a jdu pryc. ani se me neptal kdy jsem mela poslendi menstruaci.. jen kdyz jsem rekla ze chci otehotnet tak se rozzaril, tak je jasny proc tu praci dela. Ale o me fakt nic nevi, takze to jeho nedoporuceni muze vychazet maximalne z jeho nazoru nebo zkusenosti.

Borealis 27.11.13 19:36

Zdravím. Cestovní pojištění nad nějaký ??? 28 ?? 30 týden vůbec nedostanete, budto Vám jej vůbec nedají, nebo vyloučí jakékoliv komplikace při těhotenství, porod, císaře, péči o novorozeně, aneb, myslím že nejde vůbec kalkulovat s tím že
se komerčně připojistíte a pak vám péči proplatí — nejde to.

Letecké společnosti někdy odmítají brát na palubu ženy ve vysokém stupni gravidity, nebo dělají obstrukce.
Jednou jsem to nějak zjištovala, houby si pamatuji. Mám pocit že např. Lufthansa chce nejprve dopředu vše nahlásit, a pak vám dá vědět, zda vás na palubu vezme, nebo ne…

ono, asi se nejde moc čemu divit, každý se dnes bojí právníků, porod na palubě se může safrport zkomplikovat / nebo se může rozeběhnout předčasněj/ a nikdo nechce právní a další opletačky.....hm :think:

stran těhotenství, v jednom jsem i docela cestovala, v 4-5 měsíci a nebylo to dobrý, spustily se mi kontrakce, stahy, i v desítkách za den, pak i přes sto za den, silné, ne tedy bolestivé, jakýkoliv malý přesun autem, lodí mi je vyvolal,.....no, není o co stát, blbý je, že nikdo předem neví co bude a co nebude.....já nakonec porodila cca o měsíc dříve, a myslím že na to ta cesta neměla žádný vliv, ale člověk si dělá starosti, není v pohodě…a tak, no, není to ono

Borealis 27.11.13 19:39

Většina pojišťoven má přesně stanovená pravidla, do kterého týdne těhotenství proplatí případné léčebné výlohy. Obvyklou hranicí je 22. týden. Sjednáváte-li si pojištění a jste-li v pokročilejším stádiu těhotenství, je na místě maximální ostražitost. U některých pojišťoven můžete uspět ještě ve 26. nebo dokonce 32. týdnu, ale žádná pojišťovna tyto termíny oficiálně nepotvrdí. Na co si dát pozor?

http://www.babyweb.cz/…ni-pojisteni

:nevim:

doctor také ask nebude tak úplně doporučovat cestování v jiném stavu, již proto že Vás nezná, a aby mu pak paní nespílala že jí doporučil cestovat a něco se zrovna stalo…znáte to :think:

Borealis 27.11.13 19:44

jo, p.s. já věděla že ještě něco zapomenu

ono za letu na palubě jsme vystaveni poněkud vyšší radiaci, radioakt. záření než na zemi…zrovna tohle se moc neví, a je to důvod, proč bych já raději neletěla v časném těhotenství, do prvního trimestru…aby nebylo poškozeno dítě

v posledním trimestru bych již po svých zkušenostech neletěla.....všechny porody předčasné, víceméně z nejasných příčin

takže zbejvá jen ten druhý.....tam by krátký let nemusel být problém.....když všechno bude o.k. Ale spíše krátký, dlouhý bych také nedoporučovala.

WildOrchid 27.11.13 21:09

dekuju za zkusenosti :)
Borealis: a tvoji blizci to meli podobne, nebo meli porod bez komplikaci? U nas v rodine naopak vseci rodili pozdeji nez v terminu, ja byla dokonce vyvolana protoze se mi ven nechtelo

Borealis 27.11.13 22:26

Ne, u nás v rodině předčasné porody nebývali, nic mimořádného.
Ty své přičítám své blbosti, jsem si hrála na hrdinu a snažila se pracovat až do porodu…v mém dosti stresovém zaměstnání to ovšemže byla blbost na entou. Dnes již vím a nikomu nedoporučuji, nestojí to za to, vůbec. Čert vem „pracovní úspěchy“.
Děti jsou důležitější.
Naštěstí vše nakonec o.k.

Lalaith 24.11.17 19:33

Po dlouhé době oživuji nové téma…
Kdy jste v práci oznamovaly těhotenství? Já jsem zatím na úplném začátku (odhadem 6. týden), čekám ještě i na první kontrolu (jdu začátkem prosince) a na potvrzení, že je vše OK, ale celý den mě provází nevolnost a zhruba do 15h zvracení… Jsem každý den úplně mrtvá, dělá mi problémy ráno vstát - ale zatím jsem vždycky vstala. Učím na 1.st. ZŠ, mám třeťáky - dost zajímavá třída, několik dětí s IVP a mnoho individualit a specialit, každý zvlášť jsou vlastně suproví, ale udělat z toho kolektiv je nadlidský výkon, pracuji na tom intenzivně už druhým rokem a letos s příchodem 3 nových dětí je veškerý loňský pokrok zase v háji a jedeme vše nanovo.
Trochu se začínám bát i těch věčně usoplených, ukašlaných dětí, v první třídě teď byly neštovice, ve druhé nějaké střevní chřipky a zima je ještě před námi… :-? Krom třídnictví učím ještě výtvarky ve všech 4 třídách a začala jsem si letos dělat vzdělání - 5letý Mgr. obor na učitelství pro 1. stupeň a to už teď po odpolednách a víkendech vůbec nezvládám.

hafik 26.11.17 08:36

@Lalaith Moc gratuluji :rose: :rose: :palec: :palec: Když jsi mezi dětmi, nechceš raději zůstat doma, na nemocenské? právě kvůli tomu, abys od žáčků něco nechytla, hlavně zarděnky by byly pro plod nebezpečné …

mmaat 26.11.17 10:11

@Lalaith gratuluji :kytka:
Já bych s oznámením počkala až po třetím měsíci.
Co se studia týče, přímo ve vysokoškolském zákoně jsou zakotveny úlevy pro matky, ale až po porodu. Do té doby to budeš muset nějak zvládnout, jedině, že bys měla rizikové těhotenství. Ale věřím, že nevolnosti přejdou a budeš zase ok.

Arome renet 26.11.17 13:26

@Lalaith gratuluji :rose: Přeji hodně zdraví, Vám oběma.
Já to oznámila v práci hned. A pak ještě jednou oficiálně s razítkem od lékaře. Ale jsme rizikové pracoviště…

Lalaith 26.11.17 16:49

@hafik @mmaat @Arome renet
Děkuji za přání. :-)
Uvidím, jak to bude vypadat příští týden, každopádně pokud to bude pokračovat stejně jako tenhle a jako teď o víkendu, tak to stejně asi neutajím. V úterý mě čekají dlouho do večera třídní schůzky, to bude asi docela očistec. Vesele hubnu a teď odpoledne mi bylo po procházce se psem a drobném jídle fakt špatně - zvracení a byla jsem celá rozklepaná, dokonce jsem i lehce špinila. Tak nevím, jestli to řešit nebo počkat za týden na tu první kontrolu.

mmaat 26.11.17 17:10

@Lalaith počkala bych na tu kontrolu.

Hanka H 26.11.17 17:12

@Lalaith Být Tebou, tak vzhledem k problémům vyrazím zítra k doktoru - když jsem byla cca v 6. týdnu jako Ty, měla jsem tytéž příznaky a také povolání, kde jsem kmitala od rána do večera bez možnost se šetřit. Byla jsem až do konce těhotenství doma a nikdy jsem toho nelitovala - bylo to na dlouhou dobu, kdy jsem si mohla číst, dívat se na televizi, vyspat se, a také si dojít na záchod tehdy, když jsem potřebovala, nikoliv když mi dítě řvoun dovolilo :lol:
Neriskuj, mysli na vás dva! :rose:

Arome renet 26.11.17 18:26

@Lalaith souhlasím s Hankou. Zajdi zítra k lékaři ;-)

Lalaith 29.12.17 10:12

@Hanka H @Arome renet @hafik
Tak už jsem od začátku prosince doma, ale je mi strašně, takže cestování metrem a následné učení nepřipadá v úvahu. Už jsem zhubla skoro 6 kg, což vůbec nepotřebuju. :-?

Stránka:  « Předchozí 1 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama