Mat; Very Male

Značka:

Masakï Matsushïma

Rok:

2004

Složení (neověřené)

HLAVA: bergamot, vodní svěžest, sambucca
SRDCE: lotos, bambus, vzácná dřeva
ZÁKLAD: pačuli, lékořice, bílý cedr

  • 31.05.13

Je trochu pošetilé psát recenzi na dnes již prakticky nesehnatelný parfém, ale budiž, třeba to k něčemu bude. Vůni Mat; Very Male jsem objevil při shánění náhrady za geniální a dnes již rovněž nesehnatelný KenzoAir. Dlužno podotknout, že tyto dvě vůně spolu ve skutečnosti nemají prakticky nic společného, ale po chvíli jsem recenzovanému kousku taktéž přišel na chuť.
Mnozí recenzenti vůni Very Male vytýkají, že nabízí jen lepkavou lékořici a nic jiného, ale takhle jednoduché to není. V úvodu se hlásí o slovo uváděná sambuca, což je alkoholický nápoj s obsahem anýzu a černého bezu. Nikdy jsem ho neochutnal a nemám tak s čím porovnávat, v každém případě však počítejte s tím, že z Very Male bude na počátku cítit silné pití. Anýzovo-lékořicový akord je ve vůni dominantní od začátku až do konce, nicméně v jejím srdci se otevírá taktéž květ lotosu, který dohromady s dalšími složkami dává vzniknout pocitu nádherné vodní svěžesti. Nepředstavujte si však nějakou slanou mořskou syntetiku nebo tisíckrát ohrané citrusy, jaké nabízí například Kenzo Homme, L'eau par Kenzo či „bratrský“ Aqua Mat - vodní svěžest v recenzovaném parfému je jaksi jednodušší a autentičtější zároveň, připomíná doušek čerstvě napumpované vody na Vaší zahrádce. Tento sladkovodní dojem podtrhuje celkově sladší ladění vůně.
Parfémy japonských návrhářů se zpravidla vyznačují kultivovaným a diskrétním projevem a ani Mat; Very Male není výjimkou. Na rozdíl od mnoha jiných však u majitele nevzbuzuje dojem, že by neškodilo trochu přitlačit - Very Male je velmi výrazná vůně a míra její projekce je právě tak vhodná k tomu, aby o sobě dávala vědět a nestoupala do hlavy.
Za sebe tedy mohu říci, že jsem byl tímto počinem mile překvapen a lze jen litovat skutečnosti, že tento a další podobně originální parfémy nejsou na trhu stálicemi. Je to asi daň za vymykání se průměrnému vkusu, ale o to příjemnější pak takový nečekaný objev je.
Na úplný závěr jedna kritická poznámka směřující k výrobci parfému, kterým je společnost Panouge - je opravdu vhodné a odůvodnitelné používat v parfémech této cenové kategorie místo čistého alkoholu levný a přinejmenším kontroverzní denaturák?

Nahlásit

Hodnocení parfému Masakï Matsushïma Mat; Very Male

Líbí se mi (2) 100%
 
Neutrální (0) 0%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama