Lancôme: Magie Noire

Magie Noire je jeden z dávných restů, který jsem v začátcích rencezování rychle sjela na papírku a od té doby nic. Tehdy jsem ji hodnotila jako těžší, ne moc příjemnou, dřevitou vůni. Po zkoušce na ruce musím konstatovat, že dřevitá moc není, těžká celkem ano a příjemná? To už si musí rozhodnout každý sám. Mě osobně by nevyhovovala, i když je podobná jedné vůni, kterou občas nosím; zkoušku jsem si ovšem užila - Magie Noire je originální, zajímavá a dostatečně komplexní.
Ze začátku jsem byla trochu zmatená, co to cítím - Magie Noire nepatří mezi parfémy, které vyletí z flakonu už úhledně srovnané, takže se dají zhodnotit do pěti minut. Chvíli to trvá, než své složky jakž takž sežene dohromady a začne je stavět do latě. Jako první se postaví do pozoru pačuli s rybízovou a bergamotovou hořkostí. Následuje oblak tmavého dýmu, zde obstaraný zřejmě hlavně vetiverem, takže nádech je suchý, až do tabákova, v nejsilnější fázi jako - s prominutím - popel z popelníku (a neberte to nutně pejorativně - takový Tabac Blond na tom postavil svou slávu). Pak tu máme růži, i ta má svou chvilku, kdy je velmi výrazná a vyrobí z Magie Noire růžovo-kadidlovou vůni. A tím vším se od začátku vine tuberóza, zprvu v nenápadných náznacích, ale známe tuberózu - kdepak by vydržela stát v pozadí! Asi tak po hodině, hodině a půl už parfému kralovala v celé své omamné kráse s jasmínovými a ovocnými podtóny. Základ má jisté živočišné kvality, které způsobují lepší ‚přilnavost‘ ke kůži a svůdnost, není jich tam ovšem přehnané množstí.
Magie Noire je výrazná, spíš těžká, slavnostní vůně, na běžné použití do práce nebo na volný čas bych ji nedoporučovala. Vzbuzovala ve mně představu hrdé, sebevědomé ženy, ne však nutně extrovertní a vždy ve středu pozornosti, spíš trochu tajemné; když úsměv, tak úsměv Mony Lisy a ne řehot na celé kolo jako z reklamy na jogurt. Jedině sebevědomá žena unese lepkavou tuberózu a i když kadidlo není vyhrazeno tajemným osobám, určitě se se mnou nebudete hádat, že jim svědčí.

Ta podobná vůně, o které jsem se zmínila na začátku, je Anaïs Anaïs. Je lehčí a květinovější (chybí mu suchost kouřových tónů), ale také mísí kadidlo a šťavnatě opojné květiny. Bude-li se vám v Magie Noire líbit tuberóza, zkuste Fragile, Fracas nebo Poison; kouř hledejte třeba v Palomě Picasso, v dalších více či méně odlišných kombinacích pak v mnoha dalších parfémech (např. Hypnotic Poison nebo Parfum Sacré). Suché tóny křehké jako podzimní listí jsou velmi výrazné v Rive Gauche.

Upozornění: Magie Noire se nyní prodává v inovované verzi (poznáte ji podle hranatého flakonu), která voní odlišně. Nekupujte ji tedy jen na základě této recenze. Recenzi nové verze doplním.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama

Andorra 31.12.10 23:06

Ado, miluji takové ty tvoje „doslovy“ (zakončení) recenzí - když jsou jako k této vůni - ty shrnující, porovnávající.., je v nich pro mne spousta informací a já žasnu nad tvým uměním maximálně vůni přiblížit těm z nás, které ji vůbec neznají.. normálně snad přesně vím, jak Magie voní.....:) Děkuji.

anonymní 02.06.10 18:21

Tak pro mně depresivní není vůbec. Naopak je na ní něco, co většina „moderních a trendy“ vůní postrádá. Naprosto úchvatná.

Margaret 02.06.10 18:18

Pokud by se někdo zeptal, jak voní peklo? Odpověď zní, jako Magie Noire. Alespoň pro mne.
Svůdná, temperamentní, záhadná, elegantní a ano i dekadentní vůně, jak již zaznělo od Ariany.

Ariana 17.04.10 17:26

Dekadentní vůně evokující modrý dým, černý samet a rudé růže. Černá magie,vůně zakázaného a přesto tolik lákavého.........

jean 01.03.10 19:48

Já si po několikaletém váhání koupila toaletní vodu /mimochodem je v „prostém hranolu“ - nic moc/, ale zatím čeká zavřená ve skříni.

ga.pi 27.12.09 19:11

Úchvatná, štíhlá vysoká francouzská (mírně temná) elegance. Svěžě dřevitý vršek (kultivované bergamotové chypré) a na pozadí dojem kouřového závoje.
Nenechte se ale mýlit svěžěstí, vůně je velmi silná - sebevědomá.

ga.pi 27.12.09 19:09

Úchvatná, štíhlá vysoká francouzská (mírně temná) elegance. Svěžě dřevitý vršek (kultivované bergamotové chypré) a na pozadí dojem kouřového závoje.

Myskamauska 11.11.09 18:18

Pro mě strašně smutná a nostalgická,ba až deperesivní vůně.Činila mě tak melancholickou,že jsem ji musela dát pryč.Jinak vůně je to hezká,ale nevím,kdy by u mě našla uplatnění.

Albeni 27.05.09 18:53

Pačuli, dým a popel. Škoda. :-/
Ale souhlasím s tím, že přes to všechno je to stále vznešená a hrdá vůně, navíc s krásnou minulostí. Pokud je tohle jen zbytek, pahýl původní magie, pak věřím, že ta musela být skutečně ohromující.

shanin 23.03.09 17:21

Jako asi u všech parfémů, jejichž složkou je pačuli, cítím jenom pačuli a nic jiného. Na začátku asi pětiminutový lehký náznak nějakých květin a pak už jen pačuli a pačuli. Takže nuda. Zkoušela jsem EdT.

janas 25.01.09 01:09

Prostý hranol udělali nedávno. Mě se nelíbí.Pamatuju totiž ten úplně původní flakon -kulatá placatka z černého skla - mám ho na ikonce.

gentiana 15.01.09 12:24

Já ji miluju a moje kočka taky - olizuje mi ruce a tváří se, jako kdyby měla orgáč.

Mimochodem, víte někdo, kdy předělali recept a jestli předělali i flaštičku? Já si ji kdysi vybrala ve flakonu s černýmkusem plastu okolo hrdla a právě ten hnusný flakon mě mnoho let odrazoval. Když jsem se rozhodla ke koupi na íbeju, tak prostý skleněný hranol velice příjemně překvapil…

Christabella 26.11.08 17:00

Musím doplnit: po vyzkoušení původní (nepřeformulované) verze měním názor na Magie Noir - původní verze je totiž úplně jiné kafe. Cítím v hlavě zřetelně ovocné tóny, a tentokrát to opravdu není popelník, ale krásná vůně - tabák vůbec není vysušený prapodivný, ale jemný. Postupně se rozvoní květiny a tabák přestane dominovat a pěkně se zařadí vedle květin a ovocných tónů. Je moc krásná, velká škoda, že tato původní se již nedá sehnat.

Christabella 29.09.08 09:43

Na papírku jsem cítila jak zmiňovanou ovocnou hořkost na startu (ale opravdu jen krátce), tak poté i tu tuberózu jsem našla (lehce), vetiver to vše i na papírku spolehlivě přebíjí. Bohužel na kůži to byl jen a jen vetiver - velmi suchý tabák a nic víc, až mi to opravdu chvílemi přišlo jak ten popelník a celkem se mi motala hlava. A to jsem ji vyzkoušela 3× :(. Takže dnes ani zítra z nás kámošky nebudou, možná do této vůně časem dorostu :).

Sára 27.06.08 17:37

je to vůně přesně z linie Clinique Aromatics Elixir, Sisley Eau de Soir, výdrž perfektní, nádhera, jsem z ní úplně unešená.

Sára 28.05.08 20:48

Krásná vůně, opravdu se nádherně rozvoní, na večer nebo slavnostní příležitost jako dělaná.

klubko 19.05.08 13:27

Mně hrozně připomíná Coco, jen je méně sladká. Netvrdím, že je Coco podobná, ale zkrátka mi ji hodně připomíná :) Přes den bych ji určitě nenosila, i když mi nepřipadá agresivní nebo obtěžující. Umím si ji představit k večerním šatům, nejlépe dlouhým, černým, splývavým… a k elegantnímu, poměrně strohému a jednoduchému účesu. Žádné kudrlinky, lokýnky a romantické vlny.

pichjit 18.05.08 17:33

Mám ji na papírku a zdá se krásná, slavnostní, opravdu taková vznešená. Temná, ale něčím i svěží. Na letní večerní slavnost si ji umím představit, ale nevím jak na kůži. Kadidlo na mně obyčejně působí, jako bych sama lehce doutnala. Musím to vyzkoušet!

ippolita 11.04.08 20:12

Tato vona je uzasne vydarena. Ako ju charakterizovat: sexy, tajomna, podmaniva, vsetko uz bolo povedane… Suhlasim, ze je na slavnostne prilezitosti, ale ja si ju na sebe viem predstavit aj na bezne (nie kazdodenne) nosenie, na menej slavnostne okamihy.

tuze 11.01.08 18:30

Ano, je to klasika, ale mne moc neoslovila.

Arome Jindra 18.11.07 20:02

Do Magie jsem se „zamilovala“ před 25 lety díky kolegyni,která ji nosila, takže jsem běžela do Tuzexu a koupila,přesně si pamatuji cenu: 101 bonů za 100 ml…Znovu jsem si ji pořídila asi před 2 lety a používám ji skutečně pro slavnostnější příležitosti, i když výjimečně, mám-li náladu a adekvátní oblečení, si ji vezmu i do práce. Je to nezaměnitelná, francouzská klasika.

Jana 18.11.07 18:50

Černá magie je moje srdeční záležitost z mládí. Asi před 20ti lety, když nebyl žádný výběr jsem ji objevila v Tuzexu.Byla to taková exotika, že jsem neodolala- ani jsem si v první chvíli nebyl jistá, jestli je to snesitelná vůně. Muselo s s ní velmi opatrně, aby z toho nebyl spíš smrad. Je to rozhodně na večer, pro zvláštní příležitosti, ne na běžné nošení.

Kerze 13.11.07 15:48

Mám ji právě na ruce - zas to nešťastné pačuli ( nebo ta pačuli - jak se to skloňuje? )- na mně hrozně vystupuje a potlačuje všechny ostatní složky - jelikož mám na druhé ruce Le Baiser du Dragon ( taky hodně pačulovitý ), tak už mně bolí hlava a nejsem schopna posuzovat nezaujatě…Nic­méně…,stále mi vězí hlavě úvodní odstavec k Magii ze Zlaté knihy - Oakes tam popisuje, jak byl v restauraci a vstoupila elegantní žena navoněná tímto parfémem a dva francouzi sedící vedle omámeně natáhli a vydechli „Magie Noir“…Ano, je to vůně silná, charakteristická, elegantní pro sebevědomou ženu - a muži si ji určitě zapamatují. Aby vedle mně seděl někdo takto navoněný celý den v kanceláři, tak to bych protestovala, ale potkat tuhle vůni v luxusní restauraci nebo na večírku, rozhodně vyslovím nositelce uznání…

Iva 03.07.07 20:47

Moje krásná maminka tuto vůni nosívala a já dodnes tento parfém obdivuji. Je temný, ale okouzlující.

anonymní 06.06.07 22:42

Černá magie, která na mně příliš nedržela.

Přidat komentář

Nejčtenější