Blbé (parfémové) dotazy

Reklama

Hermesfan 22.04.18 13:25

@ZPĚVAČKA

tá klasická Nirmala, nie Réve de Nirmala

otakara 22.04.18 13:25

@ZPĚVAČKA zdá sa mi, že aj zopár slov o Nirmale tam je. :-)

Yvraine 24.04.18 10:00

Jak to je s ochranou duševního vlastnictví u parfémů? Dají se kompozice patentovat, nebo jsou nějak chráněné?
Já mám zkušenosti z farmaceutického průmyslu, kde nový lék je po nějakou dobu chráněn, aby se výrobci vrátila vysoká investice do vývoje, a teprve až po několika letech mohou ostatní výrobci začít produkovat tzv. generika.

MagnolieS 24.04.18 10:48

@Hermesfan Jak se ti líbí ta Figue od Molinarda, je sladká, co výdrž? Děkuji :kytka:

Venea 02.05.18 15:04

Neměli byste nějaké tipy na to, co parfémového zajímavého vidět/vyzkoušet v Drážďanech…chys­tám se tam tak za 14 dní, nebudu sama, bude nás více, tak ještě nevím, kde se budeme úplně přesně pohybovat, jedeme prostě na nákupy :-)…když jsem tam byla minule našla jsem zajímavou parfumérii na náměstí, kde je Frauenkirche (myslím, že to je Altmarkt?)…jinak tam ale o ničem nevím…chtěla bych ideálně vyzkoušet nějaké novinky, což předpokládám, že snad budou mít v každém obchodním centru a pak ideálně nějaké značky, které se u nás nedají vyzkoušet…např. Fragonard, Molinard, Parfumerie Generale apod…pak mám na seznamu k vyzkoušení nějaké Amouage a Frederic Malle…budu mít za chvíli narozeniny, takže kdyby měli ceny třeba srovnatelné s ALZD, tak možná bude i nějaký nákup…

P.S. Nevíte, kde v Drážďanech koupit Niveu edt? Nechci tam zbytečně lítat po drogériích, aby na mě ostatní nečekali…

Rosa N. 02.05.18 16:51

@Venea Niveu v parfumeriích Douglas :o)

Edit: pardon, já si to spletla s tím With Love od Engelsruffer, tu maji v Douglasu. Niveu vlastně nevím.

Příspěvek upraven 02.05.18 v 19:56

Yvraine 02.05.18 17:21

Dnes jsem se byla podívat v královských sklenících… a jako obvykle jsem se mohla „učichat“ v azalkovém skleníku, kde jsou všechny možné druhy azalek. Nejvíc se mi líbí sladce omamná vůně velkokvětých bílých azalek.
Nemáte někdo nápad na parfém, který by voněl azalkově?
bílé azalky

Dananeustupova1979 08.05.18 15:37

Ahojky, potřebuji poradit, našla jsem parfém Tom Ford Violet Blonde s kodem AA1, dle kosmetické kalkulačky je rok výroby říjen 2011 je prošlý nebo není :think: díky moc :rose:

Rauhofer 09.05.18 01:49

Akatove kvety

Dotaz - proc se akaty nedavaj do parfemu, edp, att apod kdyz uz sem je nasel tak jenom v = tom ford - fleur de portofino a i tak si myslim ze to neni ono.

Medojedka 09.05.18 11:56

@Rauhofer Akátový květ je v Geoblack Woman, a dost výrazný. Proč se skoro nepoužívá , nevím. Mohu jen předpokládat, že je to problematická vůně, protože ve špatné „společnosti“ se rozvoní do zelené lesní ploštice. Stejně problematický je hloh - ten jde někdy do kočičince.

Kjitka 10.05.18 13:02

napadlo mě
kolik vůní…parfému, či jak to nazvat…existuje?
od kdy se to zaznamenává?
mají se všechny počítat „dohromady“…nebo něco je, jak to napsat? slabota, povl, vhodné na WC?

zajímal by mě váš názor

a taky ještě dodatek - někdy prapodivná firma má krásnou vůni - naproti tomu v poslední době firmy renomované - Chanel, Nina Ricci…no nic moc, že?

ZPĚVAČKA 10.05.18 18:19

@Kjitka no panečku, toť otázka, to fakt bych nevěděla,....­.....taky třeba od kterého století začali používat vonné olejíčky, různé essence,.....­......a která královna používala co?? To by bylo moc zajímavé počteníčko,…
To by byla dobrá otázka do Máme rádi Česko :-)
Navíc, když ještě existují rodinné firmy či přírodní parfémy - Fragonard,…Pen­haligon s , Crabtree / Evelyn, atd,.......

Stránka:  « Předchozí 1 1166 1167 1168 1169 1170 1171 1172 1173 1174 1175 1176 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama