Co jste dnes měli dobrého?

otakara 14.5.20 12:31

skúšala som dnes pizzu, kde do cesta šla cuketa, vajce, tekvicová, mandľová a ľanová múka, chia semienko, skúška low carb, nech je tých sacharidov a lepku menej - výsledok, jedlé, nabudúce menej tekvicovej aj ľanovej, samozrejme, cesto bolo zelené ako hovorievala moja babka - sečka do hranta pre prasa - dám viac mandľovej, resp. pridám aj cukinu. Mohlo byť, chutila, zmizla.

MagnolieS 14.5.20 15:27

Makovou zmrzlinu, ta je!!!! :srdce: :inlove:

MagnolieS 14.5.20 15:36

@otakara Hmm, náročný těsto, koukni na tuhle https://paleosnadno.cz/…-margherita/ zatím jsem zkoušela jednou, ale nakopla jsi mě na další ;-)
Má tam i šikovné LC recepty https://paleosnadno.cz/…fjidelnicek/

otakara 14.5.20 21:45

@MagnolieS áno, poznám túto stránku, zaujali ma aj grusetky, dokonca som videla
takto nejako urobenú aj pizzu, musím to pozrieť, lebo ma zaujala, grusetky mi chutili. Avšak nie som celkom o keto stave tela presvedčená, vždy som sa stretala s tým, že je to stav nezdravý a zrazu toľké chvály, ako je to účinné. U nás dr. Bukovský je myslím, odporca keto stravy, rovnako ako kokosového tuku, hoci je to teraz vyhlásená zdravá surovina, ja som sa ešte na základke učila, aký je veľmi nezdravý. Toto tvrdí aj Bukovský, oproti hromade stúpencov keto i kokosového tuku.. :think: Preto som z toho dosť zmýlená… ;-)

MagnolieS 15.5.20 16:06

Zaděláno na telecí karboše se sýrem, dýňovým semínkem a jarní cibulkou pečené v troubě :srdce:

Lucinela 15.5.20 16:46

@MagnolieS
Mám ráda mandlovou mouku, ale dávám jen do sladkých receptů, cena je přece jen trochu vyšší.
Slané těsto dělám hodně podobné, ale dávám tam drcené vločky celozrné, hezky se to spojí, nemusí se dávat bílky, spojí se i bez, ale dávám kvásek.

Z psylia jsem dělala houstičky podle receptu z tescomy, byly výborné, ale bylo to ještě před coronou, ani nevím, odkud jsem měla recept :think: . Ale doma nikdo nepoznal, že je to „zdravější varianta“.

milacka 15.5.20 21:28

@Rosa N. Haničko, s tofu opatrne, radšej sa zameraj na oveľa zdravšie fermentované miso, tempeh alebo natto.

Frankie 15.5.20 21:45

Dnes zase brokolice (do palice).

Rosa N. 15.5.20 23:18

@milacka :srdce: :hug: děkuju, netušila jsem.. těžké kovy..? ..nebo co je na tofu, Darinka, špatnýho nezdravýho?
Tie ostatné nepoznám, ale spoznám.. budu se pídit :) děkuji :-*

milacka 15.5.20 23:27

@Rosa N. Zajtra ti napíšem SZ :-*

Rosa N. 15.5.20 23:42

@milacka těším sa, miláčka mía bella. :rose:

..ten Knækbrød.. prý je to zaklad dànskè kuchyně
Ten je ale slanej! ..jako solený tyčky. :unicorn:
Koupila jsem se sezamem, co mi přišlo pod ruku. Chuťově je výbornej..
Ten co jsem měla dřiv, takovej prolamovanej, ten neměl žadnou chuť.. tak ten si zase koupim. :lol:

otakara 17.5.20 10:08

tak ak môžem, odporúčam tento „chlebíček“, je síce už rovno solený, skúsim preskúmať, či sa predáva aj bez soli. Dovolím si povedať, že aj hociktorý „bezpohánkovec“-rozumej, ten, komu prekáža typická chuť pohánky, tento chlebík zje, možno dokonca bude ďalej vyhľadávať. :-)
U nás dnes dusená mrkva s hráškom a pečený pstruh, trochu kvasenej červenej kapusty/zelí

otakara 17.5.20 10:32

@MagnolieS ešte k tej pizze, zdá sa mi, že tento recept by mal byť ozaj lepší, vyskúšam. A na vysvetlenie, je pravda, že sa pri takomto jedle nechcem cpať múkou, preto vymýšľam, nechovám sa striktne, že bez pšenice, ale občas prestriedam a urobím recept menej múkový. ;-)

Lucinela 17.5.20 14:07

U nás přítel zcela nezdravě domácí knedlík ze včerejška s mladou cibulkou, slaninkou a vajíčkem a já ten salát, který měl jako přílohu ;-) . Jeho spalování je na zabití, sice sportuje hodně, ale kdybych tak žrala, tak bych musela strávit celý den v běhu :-) .

Verda2 20.5.20 15:30

Sýr Halloumi na grilu, k tomu čerstvou bagetku a zeleninový salát :-)

Stránka:  « Předchozí 1 798 799 800 801 802 803 804 805 806 807 808 Další »
Váš příspěvek