Co jste dnes měli dobrého?

otakara 6.11.20 08:08

@Hanka H @JosefKamil krásne to máte nafotené, mám práve pri sebe misu s podobnými hríbami a dnes budú - tramtarará, vyhrávajú zapekané! Ak by som sa opýtala domáceho pána, čo s nimi, čo uvariť, tak - zapekané. Tentoraz bude polievka zelerová a namiesto hlivy, bude zopár pravých hríbov, preddusených. :mavam:

lilithc 10.11.20 14:26

Teď zrovna dnes mé první jídlo rýžová kaše.Uvažovala jsem,že bych nastrouhala pár jablek a upekla rýžový nákyp ale ta lenost…

Rosa N. 10.11.20 14:50

@lilithc lenost.. ach jak já Ti, modrá vilo, rozumím! :blue_heart:

Rýžová (i ovesná, pohanková, jáhlová..) kaše je lepší nežli krupičná, že tak člověka nepříjemně „nezaplácnou“
Když jsem byla malá, maminka mi dělala na večeři každý den kaši krupicovou, protože jsem ji měla strašně ráda ale to jsem byla ještě tenká jako prstíček. :o)
A že existují ještě jiné kaše, kromě hrachové a brkaše, jsem netušila. Asi mi šlo o to Granko kterým byla posypaná čím víc, tím líp.. a jednou na návštěvě, když jsem spala u kamarádky, byli původem z Uherského Hradiště a mluvili pro mě legračně jináč , bylo tam ještě „to hnědé uprostřed“ To byl zas kousek čokolády.. pěkně se jezdilo od kraje kolem dokola až se člověk nakonec dostal k poslednímu čokoládovému soustu. :choco:

Mělas ji také něčím posypanou? :-)

lilithc 10.11.20 16:22

@Rosa N. Krupičnou kaši jsem také jedla naposledy jako dítě.Mívali jsme ji posypanou skořicí a cukrem. :-) Své rýžové kaši říkám kaše ale mám ji ráda tak hustou,že v ní lžíce stojí a na druhý den vytažená z lednice se dá krájet.Ničím ji nesypu.Čím dál více tíhnu k co nejprostším chutím. :hug:

Hanka H 10.11.20 23:10

@Rosa N. Kaše vařím různé - jáhlovou, polentovou, vločkovou, pohankovou, rýžovou, baramborovou, hrachovou … jen tu krupičnou už by do mě nikdo nedostal ;-) !
Dneska kulajdu a houbový guláš - stále zpracovávám plody lesa.

JosefKamil 10.11.20 23:27
@lilithc píše:
Teď zrovna dnes mé první jídlo rýžová kaše.Uvažovala jsem,že bych nastrouhala pár jablek a upekla rýžový nákyp ale ta lenost…

mnam, to bych si dal

JosefKamil 10.11.20 23:29

rychlovka k večeři

Frankie 10.11.20 23:32

Já si dnes podal brokolici s máslem.

otakara 11.11.20 08:44

vopred sa ospravedlňujem za to čo poviem - krupicová kaša! Všade okolo, mladé mamky kŕmili deti touto NE-výživou. Koľkokrát som sa divila, prečo sa podáva na večeru deťom. Moje boli výnimky, skúšala som, nechutilo im to moc. Ale ony-deti, ani neboli veľkí jedáci. Myslím, že sa najviac tu stotožňujem, čo sa týka kašovej debaty, s @Hanka H , aj som skúšala dodať kaši ten výživový akcent v podobe celozrnnosti, párkrát som mala aj chuť a uvarila som si kašu z celozrnnej krupičky špaldovej, tá celkom ušla, dobrá, z ryžovej, tá teda - „neušla“, čiže nič moc. @lilithc asi mám pri pri ryžovej moc veľké nároky… :mavam:

Renusatko 11.11.20 23:08

Já krupičnou kaši dělám tak 4× za rok klukům a dám si pokaždé s nima. Se vším všudy. Granko teda ne, ale kvalitní kakao, máslo a cukr :lol: . Kupodivu je to jediná věc, ve které je mléko a mladší syn to sní. Nevím proč, protože od narození nedal do pusy nic v čem mléko je.
Jinak moje zimní snídaně jsou kaše. Nejraději mám buď proteinovou a nebo potom od Nominy vícezrnnou, klasickou ovesnou a rýžovou. Většinou se skořicí a ovocem. Ale já jsem všeobecně na ty „sladké“ snídaně zatížená a neumím si představit třeba pečivo s něčím ke snídani :think:

Houby vám všem závidím. :-D Asi první rok v mém životě, kdy jsem nebyla ani jednou na houbách :cry:

otakara 12.11.20 12:36

@Renusatko u nás to kedysi teda bolo podobne, žiadne mlieko v žiadnej podobe, ani v kaši nie, a tiež pravda, že občas si tú kašu dám, tú celozrnnú ;-) . Hovorí sa, že kaše idú na chuť ak má človek málo nežnosti - ináč, ak sa človeku dostáva málo nežnosti. Je na tom niečo? :-*

lilithc 12.11.20 15:37

@otakara Rýžovou kaši si dělám tak čtyřikrát za rok.I když nevím jestli slovo kaše je správné,jak je to husté.Mohla bych si to něčím posypat ale mám to ráda bez ničeho.Jinak si ještě občas vařím jáhlovou ale ne v mléku,jen ve vodě.A také bez ničeho.
Svými kašemi bych teda nikoho uctít nemohla. :-)
Moje děti byly večer na řídké krupicové kaši z lahve od 3 měsíců.Pak teprve nastala doba vyspání se.
A co se podává dítěti-kojenci,které odmítá mléko?
S tou něžností nevím.Nechci se tady odkopávat ale to bych já musela být jen na kaších. :-) Ale zase věřím tomu,že by zvláště chlapi měli mít aspoň občas maso aby povzbudili agresivitu pro životní boj.Tedy ženy jistě také. :-) Já jím jen kuřecí a rybí,tak nevím kolik může kuře dodat energie pro životní boj. :-)

lilithc 12.11.20 15:40

Já dnes měla syrové ovesné vločky s trochou kysané smetany.Teď jím chleba s máslem,vejce natvrdo a papriku.
Chtěla bych doporučit Horský chleba z Lidlu.Moc dobrý.

Hanka H 12.11.20 15:48

Ad kaše - dneska ráno polenta - půl napůl voda - mléko. Vločky másla navrch. Mňam!

Renusatko 12.11.20 16:00

@otakara @lilithc U nás je to bez mléka 14 let, vlastně přechod na jakékoliv mléko a mléčné věci se nikdy nekonal. Sýry, jogurty, máslo, mléko, prostě vůbec nic. Není to problém jen určitého věku. Je to problém pořád, co vymýšlet na svačiny, večeře, spousta obědů odpadá. Alergii prokázat nemohou, když to nikdy nejedl a ani žádnou intoleranci. V té kaší sní vlastně mléko tak 2× za rok možná 3×, ale proč to tak je to nechápu.

Hovorí sa, že kaše idú na chuť ak má človek málo nežnosti - ináč, ak sa človeku dostáva málo nežnosti. Je na tom niečo?
To si vůbec nemyslím :lol: . to je asi poslední, co by mi chybělo. Já ale nikdy nejedla moc pečivo a i různé „náhrady“ nejsem schopná ráno sníst. Jelikož jdu do práce v 6, tak kaše je nejlepší a nejrychlejší volba. V práci už jíst nemám kdy až do svačiny a hladová já nevydržím :lol: . Jím hodně a pořád.

Stránka:  « Předchozí 1 831 832 833 834 835 836 837 838 839 840 841 Další »
Váš příspěvek