Co jste dneska zkoušely?

Reklama

Arome renet 13.09.17 13:49

@Hermesfan @alibi stručně a jasně :palec: nebrat ani WC čistič, ani griotku.
Libu, Neroli se mi taky líbí, i přes to, že je jednotvárná. Nebo není? ( na vaší kůži ) :think:

alibi 13.09.17 14:02

@Arome renet Reni, jednotvárná bude pro toho, koho neosloví. já říkám pěkná, jednoduchá, přímočará a Marki měla pravdu, že povlává. neroli je v ní hořko-sladké. když jsem ji zkoušela, zrovna tu svítilo sluníčko, teď po třech hodinách je pod mrakem - slunce jí sluší víc.

Makiiii 13.09.17 14:06
@alibi píše:
@Makiiii dnes jsem konečně vyzkoušela Neroli (Yves Rocher) a moc se mi líbí. Nedávno jsem zkoušela vůni White Zagora a přijdou mi typově podobné. Podle Tvé poličky vím, že pro Tebe je lepší Neroli. Na Tvůj nos dám. Můžeš mi je trošku porovnat, prosím?

Li, já už si White Zagoru moc nevybavím, ale vím, že se mi na ní líbil hlavně ten svěže nahořklý začátek, později, kdy se začal přidávat pomerančový květ s tuberózou, vůně začala sládnout, a to už nebylo ono. Navíc mě velmi zklamala výdrž. Neroli, ač se může zdát jednotvárná, je stále svěže nahořklá, v létě si svou službu splní na 100 %, resp. v tomto období je pro mě vůní č. 1 - osvěží, drží celý den, jde do prostoru tak akorát a neruší okolí, ba naopak, to chrochtá blahem. Je to jedna z mých nejčastěji chválených vůní. Navíc Neroli mi přijde jako velmi ženská vůně s jiskrou, kterou White Zagora v mých očích postrádá.

alibi 13.09.17 14:14

@Makiiii děkuju :kytka: určitě mi to pomůže v rozhodování

alibi 13.09.17 19:03

Visa (Robert Piguet)

Tato klasická orientální vůně, byla na trh uvedena v roce 1945. Současná Visa z roku 2007, kterou jsem zkoušela, má být pokus o co nejlepší ztvárnění její původní podoby. Musím bez okolků přiznat, že mi učarovala, přestože se ke mně vůbec, ale vůbec nehodí. Je to vůně veliká, osudová a já jsem proti ní neviditelná šedá myška. Mám pocit, že nosí ona mne a ne já ji. Jenže… doputovala ke mně v pravý čas, chladnější podzimní dny a kousavé sluníčko se k ní hodí. A veliké štěstí taky je, že se ke mně nedostala dříve. Ještě před rokem bych ji určitě zavrhla.

Vůně je totiž velmi pačuliová, pačuli jí prostupuje od začátku do konce. V úvodu je až pronikavé, ovocné, oslazené broskvemi a hruškami. Potom se jeho údernost malinko uhladí, začíná vystupovat jemný kožený podtón a vynořují se i květiny - pomerančový květ, který vnímám z květin nejsilněji nejspíš proto, že jeho vůni podporuje mandarinka. V závěru, kdy vyplave na povrch vanilka, a ovoce v pačuli se malinko balzámově připeče (benzoin), je vůně snad úplně nejkrásnější.

Myslím, že jsme já a Visa spolu ještě neskončily, každý den v ní totiž nacházím něco nového a každým dnem mi taky připadá, že je umírněnější a ke mně laskavější.

A kterou vůni typově mi připomíná? Z těch, které znám důvěrněji, je to Angel Eau Sucrée 2015 – pačuli, vanilka, ovoce (v Sucrée jsou to červené bobule) a karamelová připálenost. Ale milý Cukřík není tak rafinovaný a nenosí síťovaný klobouk. :-)

Biely kvet 13.09.17 20:18

@alibi Krásna a zaujímavá recenzia, si šikulka! :rose:

Hermesfan 14.09.17 04:27

@zdena l

nesprávny obrázok, je na ňom prvá, originálna verzia Miss Dior

zdena l 14.09.17 07:33

@Hermesfan ale tu měli na elninu já jsem si to myslela ,ale nebyla jistá

Makiiii 14.09.17 09:40

@alibi Velmi pěkná recenze! :potlesk: Přečetla jsem ji jedním dechem … vtáhla jsi mě do podzimu. :srdce:

Příspěvek upraven 14.09.17 v 15:23

Lucinela 14.09.17 12:46

@alibi
Visu jsem nosila velmi ráda, byla to moje jediná vůně s ovocem, kterou jsem snesla v kombinaci s vanilkou. Moje dojmy jsou už mlhavé, ale tvoje recenze je krásná :kytka: .

Stránka:  « Předchozí 1 3418 3419 3420 3421 3422 3423 3424 3425 3426 3427 3428 3452 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama