Co jste dneska zkoušely?

Reklama

Danilejka 14.09.17 18:01

Chanel - N°19 Poudré - „ahoj, jsem zelená, tu dřevitá, tu mechová, velmi příjemná a uklidňující“. Tak mě uvítala tahle vůně. A než jsem se stihla rozkoukat, ta čerstvá zeleň se uklidnila a usadila se spolu s jemným kosatcovým a jasmínovým tónem. Pižmo nechává celou dobu vůni krásně svěží, příjemnou. Tonka vše uhladí, zaoblí.
Je to příjemná vůně bílých květů a pár mýdlových hoblinek, rozpouštějících se ve vlažné vodě. Je moc hezká. Tak příjemně mě konejší po náročném dni.

alibi 14.09.17 19:24

@Danilejka :palec:
a já už vím, jakou vůni si vezmu sebou na prodloužený víkend ;)

Danilejka 14.09.17 19:48

Carner Barcelona - Tardes - jako bych zabořina nos do toho nejjemnějšího, čerstvě vypraného, mazlivého oversized svetru. Mám pocit, že vůně je to trochu obrácená. To, co bych měla cítit dle složení nakonec, jsem cítila od samého začátku.
HLAVA : egyptská pelargónie, bulharská růže, růžové dřevo, mandle
SRDCE : virginský cedr, celer, švestka
ZÁKLAD : venezuelská tonka, pižmo, otočník

Tuhle vůni neumím moc dobře slovy popsat, ale pokud bych ji směla k něčemu přirovnat, pak takhle nějak voněla aviváž Silan, myslím, že byla modrá. Dobrou půlhodinu totiž takhle Tardes voní. Pak se usadí do sametově hebké vůně, díky cedru s malou kapkou ovocné šťávy, ale ta rychle mizí. Pižmová je do poslední chvíle, ale tak hezky, jemně sladce. I ty mandličky se tam objeví. Finální fáze je něžnost nad něžnost. Takovýhle ocásek postrádám ve své milované Lacoste Pour femme.
Určitě ji vyzkouším ráda znovu, avšak v teplejších, slunečných dnech.

Příspěvek upraven 14.09.17 v 21:21

Danilejka 14.09.17 19:53

@alibi doufám, že na ní také přibude recenze :) ty je umíš psát moc hezky!

alibi 14.09.17 21:52

@Danilejka Děkuji :kytka: uvidím, podle nálady :)

Danilejka 15.09.17 20:57

Jul et Mad Néa - v úvodu mě ohromil hořce-citrónový tón v kombinaci se sušenými datlemi, šťávou z granátového jablka ( které je v začátku cítit nejvíce) a lehce zelenou nótou, za čež mohou zřejmě palmové listy. Ve skutečnosti ale nevím, jak voní, takže mohu jen polemizovat. Celá tahle nádhera je rozestlaná na pepřovém poprašku, jenž způsobuje, že vůně působí z počátku svěže sladkým dojmem.
Po pár minutách vůně trochu zkrotne, přidají se květinové akordy. Dominoval spíše jasmín, než růže. Vůně si stále drží svůj ovocný nádech. Opravdu jsem cítila ty sušené švestky, ale nejsou to ty mokré švestky, jako když otevřete pytlík, kde se k sobě mazlavě lepí jedna vedle druhé. Tyhle švestky jsou poctivě sluncem usušené.
V téhle fázi je Néa podmanivá, zcela jsem jí podlehla. Neustále jsem čichala k zápěstí a naslouchala tomu, co se mi snažila svými proměnami sdělit.

Pak se na ty švestky rozlilo pár kapek mléčného karamelu :srdce: a vůbec to nebylo ulepené. Pižmo a pačuli celou kompozici krásně povznesli, vydržela vonět neskutečně dlouho.
Je to vůně, od které jsem neměla žádná očekávání a možná právě proto mě dostala na kolena :potlesk:

chimaera 16.09.17 08:26

Snad mi odpustíte, že v pozorování jaksi chybí střed, je pro mě těžké najít si čas na psaní a ještě méně na analytické sledování vůně, natož na kombinaci obojího.. :rose:

Stéphane Humbert Lucas 777 - Soleil de Jeddah
Hned na začátku se spojí citron s osmanthem do zcela nového ovoce - je osvěžující, nakysle sladké a báječně šťavnaté. Tahle citrónomeruňka je okouzlující a přes všechnu reálnou neexistenci neuvěřitelně autentická. Heřmánek je důstojným spoluhráčem a doplňuje šťavnatost svou lehkou bylinnou nahořklostí a azulenovou aromatičností, chvilku heřmánkový čaj, chvilku celý věrtel čerstvě natrhaných květů, mezi které se připletlo pár lístků máty.
Vůně ale sama o sobě není obyčejná svěženka, protože se od začátku opírá o jemnou broušenou kůži, co, kůžičku, hebkou jelenici (to spojení mi malinko připomnělo Kelly Caleche).

V tenhle okamžik jsem přerušila pozorování a před usnutím ještě aplikovala vůni na ruku - na ruce, zblízka, v první chvíli zaútočí syrová kůže, trochu térovitá, i o něco později o sobě dává vědět víc. Testováno o devíti večer, v sedm ráno:

Na ruce se ovoce změnilo do polohy mango. Čerstvé, ale mírně očuzené mango, jako by leželo na misce v horské chatě, kam přijdu za pěkného, svěžího podzimního dne a nadechnu se vzduchu nasyceného pachem staré útulné kožené sedačky, která do sebe po leta vstřebává kouř a vůni páleného dřeva z velkého krbu. Myslím, že za iluzi horského vzduchu mohou pozůstatky heřmánku, co se propojily s mírně nasolenou, ve spojení s kosatcem distinguovanou ambergris. Samotný kosatec ve vůni výrazněji nevnímám, přidává jen pudrovitosti a mírně ochlazuje. Když se soustředím na něj samotný, je to spíš vůně kosatcového květu, než prášku z kořene. Čekala jsem drydown těžší, orientálnější, čekala jsem změnu, i ten samotný flakon vypadá jako (umírněná) esence orientálního luxusu a ona je to přitom stále jiskřivá vůně, co nepostrádá lehkost.

A ještě jedno musím zmínit - i když nepředvádí žádné veletoče ve složení, nenudí. Baví nos neustálým jemným přeléváním poměru složek, je to jako sledovat prolínající se proužky dýmu z vonné tyčinky.
Myslela jsem, že si ji vyhradím pro chvíle, kdy budu moci sledovat její proměnlivou hru aspoň trochu pozorně, že by ji urazilo být jen běžnou kulisou hektického dne a přesto jsem hned ráno nástřik obnovila:) Je zase trochu jiná, o fous sladší, a kosatec je máslovější.
Už se moc těším, jaká bude v létě, jaká na jaře..

Arome renet 16.09.17 09:47

Pár postřehů k Chanel Gabrielle

Vůně je ze začátku lehce nahořklá. Kombinace pomerančového květu a jasmínu by mohla leckomu spustit bolest hlavy. I přesto, že se ve vůni objeví ovocné tóny citrusů a rybízu, zůstává stále opojně květinová. Žádný velký vývoj se na mé kůži nekoná. Typický starodávný ani mydlinkový ocásek Chanelových vůní v Gabrielle taky není. Četla jsem, že projekce nic moc… To bych neřekla, už tak je vůně na hranici vlezlosti, u těla se rozhodně nedrží.

Květinové vůně nemusím všeobecně a Gabrielle není výjimkou. Škoda, že L`eau Chanel zůstane na poličce sama, s Gabrielle by jim to slušelo 8-)
Optimistická květinová vůně na chladné jaro ( třeba ).

Arome renet 16.09.17 10:08

@Danilejka @chimaera krásné recenze :palec: Néu můžu nosit, až když je hluboko pod nulou :-)

Makiiii 16.09.17 12:30

@Danilejka Taky musím pochválit tvé recenze. Jsou výstižné a vůni si tak umím dokonale představit. :rose: Jsem moc ráda, že je píšeš, je tady živěji. :andel: A pořád čekám na Cuir Belugu. 8-)

Stránka:  « Předchozí 1 3418 3419 3420 3421 3422 3423 3424 3425 3426 3427 3428 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Reklama