Co jste dneska zkoušely?

Henri 12.4.21 16:33

@Jitka77
To je pěkné. :-) Taky jsem si ji v 90. chtěla pořídit, ale už tehdy jsem meloun špatně snášela. ;-)

alibi 12.4.21 16:47
Nelly 918 13.4.21 00:53

@alibi krásná recenze :rose: o této vůni už dlouho uvažuji, právě kvůli Ylangu, který mám moc ráda. Teď už vím, že jí určitě mít musím

Lucinela 13.4.21 04:31

@alibi
Libu, po dlouhé době jsi mě navnadila k vyzkoušení arabky. Milovala jsem dvě léta mirabelky v Premium Concepts No. 4 (Royal Diwan Group), takhle si představuji parfém - příběh vraha. Bohužel už není k sehnání, loni jsem měla pár divně ulepených olejíčků a tím jsem si řekla, že s arabkami končím. Jak vidím, či čtu - nekončím ;-) .
Děkuji za krásnou recenzi.

alibi 13.4.21 07:43

@Nelly 918 děkuji. brala jsem ji na Notinu, tam ji mají za pěknou cenu
@Lucinela Premium Concepts No. 4 byla krásná :kytka:

Nelly 918 13.4.21 10:36

@alibi ještě jednou děkuji, už ke mě putuje :inlove:

alibi 13.4.21 12:39

@Nelly 918 nz, dej potom prosím vědět, jak se ti líbí

Nelly 918 13.4.21 13:01

@alibi určitě dám, ve čtvrtek si jí vyzvednu v Notinu, cena opravdu pěkná.

Henri 13.4.21 21:31

@Lucinela @alibi
Já právě ještě žádnou arabku - olej - neměla a toto mě tedy taky dost navnadilo, ale toho ylangu se naopak trochu bojím. Když je v kombinaci s dalšími, nedej bože tropickými bílými/žlutými květinami, tak mi houpe žaludkem. V No.5 mi ovšem nevadí. :-D

Lucinela 16.4.21 14:19

Meliora (Parfums de Marly)
Představte si, že si dvanáct měsíčků u ohně předalo žezlo a přenesete se do krásného červencového dne. Není ani moc teplo, slunce svítí, takový ideální den. Jsem u babičky, která chodila do lesa na maliny, ostružiny, na obrovské zahradě rostly keře obtěžkané bobulkami červeného, bílého i černého rybízu. Ten černý mi připadal jako malé holce moc ostrý, tajně jsem ho vyhazovala.
Když ale babička upekla koláč, nehleděla jsem, co je na něm a zbaštila jsem všechno. Tento koláč je pikantní po plodech černého rybízu, maliny ho osladí a snad je tam i nějaká ostružina, bílý rybíz. Nevím, koláč je výborný. Babička dbala na stolování, prostřela venku stůl a na něm bílý vyžehlený ubrus s ornamenty. Domácí limonáda, do toho voní právě kvetoucí lilie, které natrháme a odneseme dědovi na hrob. Pnoucí růže se nedají zahanbit. Zkrátka ideální atmosféra. Nakonec ještě babička přinese věnečky a rozvoní se to po vanilce. Ty vůně se tak převalují, spíše přetékají. Natáhnu se do trávy a poslední, na co si vzpomenu, je vůně lilií a růží.
Všechno to vypadá idylicky, kdyby tam nebyl ten okamžik, kdy procitnu po chvíli a vůně je pryč. Všechna ta krása zmizela a vlastně ani nemám chuť prožít to znovu. Některé okamžiky jsou jedinečné a příliš drahé.

Lucinela 16.4.21 14:37

@alibi
Za tu cenu a to krásné balení, no, neber to. Už fičí. Díky za recenzi, Libu. Myslím, že tam ten kosatec taky nebudu mít, napíšu. Ale určitě bude na léto. Já mám teď samé nové vůně na teplo Dune, Chance eau Fraiche, nějak se mi zastesklo po Lanvin Eclat. Ta zima se mnou dělá divy, ale kromě toho mám nádherné květinovky a nemám teď co nosit :lol:

Nelly 918 16.4.21 15:54

@alibi Tak mám Rabwu doma a zatím pocity smíšené. Ylang v ní téměř nemám - bohužel. Hodně tam v úvodu cítím ten bergamot, což vůbec nevadí - ten mám ráda. Pak ale přijde něco podivného - jakoby cukrového, drhnoucího a drží se to dost dlouho. Zhruba po hodině se vůně teprve trochu posune ke květinové fázi, ale tam je taková pro mě nijaká - zvláštní. A v závěru bohužel pačuli, ale tady mi nevadí tolik, je hodně umírněné.
Ale co mě hodně překvapilo, vůně mi přijde hrozně slabá - nevýrazná na arabku. Má sice docela dlouhou výdrž, ale intenzita je taková hodně lehká. Chvílemi ji vůbec necítím a to jsem s ní moc nešetřila. Když to srovnám třeba s Queen of Ryadh, nebo Samiyou, tak Rabwa je slaboučká vodička. U Queen stačí lehounce přejet zápěsí a celý den je vůně velmi inzenzivní, Samiya je ještě větší „dryák“ ta provoní celý dům.
Sečteno podtrženo - Rabwa není špatná, ale za srdce mě zatím úplně nechytla. Asi si jí nechám a uvidím, co udělá v létě ve vedru. Ale moje stálice to asi nebude. Flakon je překrásný. Na rozdíl od většiny arabek není kýčovitý, ale velmi elegantní.

alibi 16.4.21 16:19

@Lucinela určitě napiš
@Nelly 918 to je mi líto. pokud ti tam něco vyloženě nevadí a jen se ti zdá slabá, tak jako olejíček po koupání spotřebuješ těch pár ml hned :think:

Nelly 918 16.4.21 16:37

@alibi Já jsem i chvíli uvažovala, zda vůně není třeba zkažená - to jak je slabá je u arabek opravdu divné. Ale asi ne, jen jí prostě nesedí tohle hnusné zimní počasí - jako mě ;-) . Arabky potřebují pořádné vedro aby ukázaly, co umí.
V nejhorším jí budu používat na vrstvení s jinými arabkami - mám tu spoustu vzorků, tak můžu experimentovat :-P . A třeba mě v létě mile překvapí. Nemůžu říct, že se mi vyloženě nelíbí, má něco do sebe. Ale já mám prostě raději vyloženě květinové vůně - pořádně omamné - jako Queen a Vendetta. Tahle je na mě zatím moc jemná, nevýrazná. Ale za tu cenu mi to vůbec nevadí.

Renoarik 16.4.21 17:47

Dnes som skúšala pár odstrekov od Guerlain, nakoľko som nováčik a nechcela som sa oproti vám cítiť pozadu. :andel: Moje dojmy: Mitsouko, Chamade a Nahéma - nateraz pre mňa nevydýchateľné, na prvý ňuch sa mi páčilo Champs Elysees. Shalimar mi nevadí, len občas mi príde až moc dymovo štipľavý, zrejme skúsim nejakú menej intenzívnu odnož :think: , Samsara má v sebe zo začiatku taký divný podtón, ktorý potom už necítim, takže ok. No a Modrá hodina by mi aj prišla pekná, ale je v nej čosi, čo to kazí (ale keďže som nováčik, neviem to identifikovať). Ešte som skúšala Idylle Eau Sublime, ktorá je síce pekná, ale pôvodná verzia sa mi páči o kúsok viac, tak zostanem pri nej. :)

Stránka:  « Předchozí 1 3664 3665 3666 3667 3668 3669 3670 3671 3672 3673 3674 Další »
Váš příspěvek