Co jste dneska zkoušely?

alibi 16.4.21 18:24

@Nelly 918 tam je asi zakopaný pes. obě to máme jinak. já na ty čisté květinovky právě moc nejsem. a taky mi vadí silné vůně. jemný obláček je pro mě fajn. a na teplo jsem zvědavá. vím, že arabky v teple umí zázraky

Lucinela 17.4.21 07:07

@Nelly 918
Neli, ty jsi typická „květinová“, můžou to být aldehydy (ty máš myslím ráda), ale myslím si, že máš ráda čistotu. Podle toho, co popisuješ, tak se chovají arabky. Já jsem fakt zvědavá za tu cenu, Premium Concepts No. 4 mě dostával do kolen, ale cena byla úplně jinde :think: . A bohužel si s vůněmi s hezkou cenou v poslední době čím dál míň rozumím :-( .

Jinak ještě k Melioře (Parfums de Marly) - to je hezká vůně, ale za 1 500, ne za bratru šest tisíc. Mohla by se ti i líbit. To mě na ní právě štvalo, že je krásně letní, splňuje mé požadavky, snad bych jí odpustila i tu pomíjivost, ale jak píšu stovku max. za 1500. A to bych ještě hodně zkoušela. Něco ale jen stylově Blooming Bouquet (EdP). Pro mě na léto ideální, sehnat tester za 1400, vykoupat se v něm a po létě s čistým pocitem odložit prázdný flakón. A na Melioře se mi líbí to ovoce, mám ovocnou složku v létě ráda.

Nelly 918 17.4.21 11:20

@Lucinela Já mám právě u většiny arabek skoro vždy něco rušivého. Mám tu krabici vzorků všech možných „květinových vůní“ z arabské tvorby a opravdu málokterá se mi líbí. Buď je tam nějaké rušivé koření, nebo moc pačuli atd. Naprosto mě dostala Queen of Ryadh - ta je nádherná a Samiya i když není čistě květinová. Se zbytkem co mám se voním velmi zřídka. Hala je vůně trávy a bylinek, taková uklidňující, tu používám občas na spaní. Bint Hooran je krásná, velká vůně, ale úplně můj styl to není. Ta asi půjde do světa. Ta Rabwa je tak na půl - líbí i nelíbí. Ale nechám si jí, protože tuším, že v parných dnech teprve ukáže, co umí.

alibi 19.4.21 13:26

Il Giglio di Firenze (AbdesSalaam Attar Perfumes, resp. La Via del Profumo)

https://alibi-notes.webnode.cz/…o-di-firenze

Lucinela 24.4.21 07:45

Le Lion de Chanel (Chanel)

To zní Le Lion de Chanel. Miluji lvy, možná proto, že mám doma dvě lvice a vidím to jejich přirozené sebevědomí a bez problémů říci, co právě chtějí, aniž by to vyznělo násilně. Je to prostě konstatování, žádný příkaz, člověka snad ani nenapadne to neudělat.
Možná i proto jsem měla k lvíčeti předsudky, protože jim to někdy trochu závidím a prskám a někdy mi to leze na nervy a miluji to.
Já tam mám tu pracovitou lvici, která se musí o všechno postarat. Aby bylo dost vanilky k jídlu, aby olízala kůži svým lvíčatům, neb musí krásně vonět a být ozdobou živočišné říše. Dá to práci, to mi tam trochu drhne, ale výsledek je velkolepý. Kožená kabela, do které se vylil zbytek Cuir Belugy. Je to zvláštní, je to jedinečné, je to krásné.
A je tam poměrně hodně kadidla, ale vzhledem k tomu, že můj vztah ke kadidlu se v posledních čtrnácti dnech otočil o 380 stupňů od nemilování k lásce, je to fata morgána, kde v deliriu vidím bílý kostel, z kterého číší chlad a když vejdu dovnitř, ovane mě vůně kadidla a zchladím svou bolavou hlavu.

fegitah 24.4.21 16:32

@Lucinela blahopřeju k nalezenému přátelství s královnou zvířat. :rose:
Podmanivé kráse vrnící šelmy se jen těžko odolává. ;-) :inlove:

Lucinela 24.4.21 22:54

@fegitah
Zátim bude odstrik, jestli seženu. Není vůbec podobná Coromandelu a vanilka je úžasná. Některé věci chtějí čas a zbořiení předsudků :grinning:

somon 5.5.21 19:54

Hezký večer, chtěla bych poprosit o informaci zda někdo nezkoušel novou Libre EDT? Děkuji za reakce :srdce:

Renoarik 7.5.21 14:07

Dnes nie, ale predvčerom som skúšala Chanel No.5 edp, že vraj mala akurát v ten deň sté výročie, pekná zhoda náhod :-) Len škoda, že som ju nevydýchala, nevadí odstrečík odložím, možno neskôr sa prečuchám :hug: A takisto som vyskúšala zopár Shalimarovských flankerov, ale zistila som, že ten originál sa mi aj tak páči najviac, má svoju hlbku a charizmu :inlove:

Brach 10.5.21 21:08

Alverde Wunderwelt docela překvapila, vůbec není špatná …přírodní, slaboučká orientálka

Domes 12.5.21 22:46

DIOR J´ADORE-ach jo, k této vůni asi cestu nikdy nenajdu…

Tresor la nuit…sladoučká, ale zajímavá :)

Jitka77 15.5.21 12:27

První letošní návštěva parfumerie…

Aqua Allegoria Flora Salvaggia První závan je úžasný, jako ranní orosená louka - luční kvítí a vůně trávy vede s fialkami vyrovnanou hru. Zpočátku výrazně akvatická (čistá voda, žádný meloun se na mojí pokožce nekonal), postupně prosychá a kvítí jako by zavadlo, o to omamněji však voní. Želbohu celé představení netrvá ani půl hodiny, pak už ji na ruce marně hledám.

Aqua Allegoria Nettare di Sole Tady je seno už téměř usušené, medové, lehce dřevité, malinko i zapařené, položené na ještě trochu syrové dřevěné podlaze. Po rozvonění se vkrade nepříjemný syntetický tón. Škoda.

Mon Guerlain Sparkling Bouquet Zřetelně odlišná od předchozích odnoží. Fáze čerstvé šťavnaté hrušky trvá poměrně dlouho, pak se přes krátké květinové intermezzo rozvine do výrazně pudrové podoby. Je moc pěkná (a dobře drží), ale musím říct, že nepříliš originální - úvod mi připomínal Idole, jaká by mohla být, kdyby se na mně nezvrhla, a závěr Osez-Moi. Koukám, že lidem připomíná všechno možné od Cloudu přes Covet po Brit Rhythm, zřejmě to bude trochu chameleon…

Marc Jacobs Perfect Hodně příjemné překvapení. Mandlové mléko s jedním decentně rozlomeným zeleným stonkem. Rozvíjí se do krémové, kosmetické vůně. Decentní, ale vytrvalá, bez jakéhokoli syntetického ocásku, pěkná. Víčko ovšem vypadá líp na fotkách, v reálu jsou ty ozdoby míň propracované a tmavší.

alibi 18.5.21 17:55

Vavavoom v novém
novinky
značka Matière Première;
Une Nuit Nomade - Sun Bleached; Ulrich Lang New York - Lethe
https://alibi-notes.webnode.cz/…oom-v-novem/

Jitka77 19.5.21 16:15

Miss Dior Rose n'Roses Líná letní neděle u babičky - vůně růží ze záhonu se mísí s pelargoniemi na okně, naškrobeným povlečením a jádrovým mýdlem ze skříně. Růže je světlejší, ale sytá, aromatická, šťavnatá. Na velmi mladé dívce by asi působila příliš zadumaně, je to dospělá vůně, romanticky elegantní. Lehce nahořklá vědomím, že tahle pohoda je z podstaty pomíjivá.

Lucinela 23.5.21 18:07

Tak jsem se v pátek taky dobelhala do Douglasu, abych konečně nasála onu vůni parfumérie a stihla jsem vyzkoušet

Aqua Allegoria Flora Salvaggia - v úvodu jsou to jen fialky, zelená louka čerstvě zrána, slunce svítí do oken spáčům a voní. Fialka se vším všudy lístky, květy, krásná zelená fialka, ani náznak bonbónu Po obědě je louka posečená a pořád cítím kořeny fialek a zdálky šplouchá rybník. Lámající se jaro na vesnici. Vesnická atmosféra, nádherná, výdrž si musím představit v hlavě, protože je krásná. Krása bývá pomíjivá, ale umím si tento flakón s fialkovou tekutinou na stole a kouknu na ni a střík, střík a mám ji po celý den. Asi zkrátka bude. Je naprosto kouzelná.

Aqua Allegoria Nettare di Sola-seno, náš seník, kde jsme naložili usušenou trávu, horko pálí a seno schne, ale trochu se i zapařuje. Nebudu to natahovat - k senu jsem si cestu nenašla.

Lancome La Nuit Tresor Dentelle de Roses - v úvodu musím ocenit flakón. Krajka vypadá decentně a je opravdu luxusní. Složení vypadá tak nadějně, malinová šťáva tam je, růži zabily oblaka kašmeranu. Ten je ale fakt hezký, musím zkusit na konci podzimu. Svetrové vůně mám ráda, i když tato vlna Tresoru mě prostě nějak nechytla za srdce, ale kašmeran je opravdu povedený.

Lancome La Vie est Belle Soleil Cristal - hezká letní vůně. Bazén, párty, exotické ovoce, piňa colada. Takhle nějak by měla vonět Terracota. Je to lehké, kokosové (reminescence Ralph Lauren), pralinky jsou angelovské, ale lehounké, které se jen rozplynou na jazyku. Vyloženě letní vůně, LVEB tam nevidím. Sice tyto vůně nevyhledávám, ale kdo má rád Terracotu, Bronze Goddess, Sun, tak tohle je přesně tento typ vůně.

A víc už jsem nezvládla… A navíc mám doma skvosty od dobré duše, ale to je na hlubší záběr :-)

Příspěvek upraven 23.05.21 v 19:43

Stránka:  « Předchozí 1 3664 3665 3666 3667 3668 3669 3670 3671 3672 3673 3674 Další »
Váš příspěvek