Co jste dneska zkoušely?

Lucinela 14.7.21 12:16

@AnnaBella
A Modrá hodina, to je pro mě krásná podzimní nostalgie. Budu si ji muset znovu připomenout. Jenom vím, že nejkrásnější byl extrait, a rozdíl mezi EdP a EdT už si zase nepamatuji. A to jsem nosila obě. Vím, že v jedné koncentraci mě kolega nechtěl svézt autem, že jsem moc navoněná. A já jsem si připadala tak très chic.

AnnaBella 14.7.21 14:07

@Lucinela Já v CK Beauty Sheer cítím Chanel Chance zelenou, ale opravdu dost velká podoba tam je

AnnaBella 14.7.21 19:05

Dnes mi přišly vzorky a tak jsem vyzkoušela snad po 13 letech opět Kenzo L eau. A asi si pořídím třicítku na léto, protože jsem se vrátila v čase, vyvolává mi krásné vzpomínky, pořád je to láska, :inlove: před lety jsem spotřebovala několik flakonů.
Dále jsem zkoušela Poison Girl, nevím, proč jsem ji tak dlouho ignorovala, voní sladce a uhlazeně, mandle v cukru, růžový lokum, připomíná mi Hypnotic Poison, který mě už roky láká, ale nemám na něj odvahu, nemůžu se přenést přes ten kmín a zatuchlé skříně, vážně uvažuju, že na zimu si odstřik pořídím :think:
Green Tea Nectarine Arden - podivné, umělé broskve,
Signature Montblanc -moc zajímavá, dortík s našlehaným vanilkovým krémem ozdobený mandarinkou, budu ji ještě zkoumat ;-)

Lucinela 14.7.21 19:33

@AnnaBella Úplně jsi mě, Jani, nalákala na Poison Girl, i kdyz girl už nejsem. Mandle ve vůních miluji.

Lucinela 14.7.21 19:35

@AnnaBella
A máš pravdu, CK Beauty je podobná verzi Fraiché. Měla jsem ji tak tři roky zpátky.

AnnaBella 14.7.21 19:55
@Lucinela píše:
@AnnaBella Úplně jsi mě, Jani, nalákala na Poison Girl, i kdyz girl už nejsem. Mandle ve vůních miluji.

Zkus ji, Leni, mohla by se ti líbit, já tam mám takové uhlazené mandle v cukru, žádné pačuli a agresivní tóny.

melany 14.7.21 21:02

@AnnaBella já taky :-D

aprazanda 14.7.21 23:03

@Lucinela Poison Girl je moc pěkná vůně a řekla bych, že název jí velmi škodí. Proč jí zařadili mezi Poisony a ještě s přívlastkem Girl? Je mi 50 a nosím jí. Na mě je hodně cítit růže, zase jiná, než v ostatních parfémech, taková jedlá, ikdyž to zní blbě…

AnnaBella 15.7.21 15:39

@aprazanda přesně tak, je jedla:grinning: mám úplně stejný dojem

alibi 16.7.21 12:23

13 Brûlure de Rose (Pierre Guillaume Paris)
https://alibi-notes.webnode.cz/…ie-generale/

Lucinela 24.7.21 18:00

Rose of no man´s land (Byredo)

Vůně vznikla jako pocta ošetřovatelkám, které za 1. světové války zachránily tisíce životů. „Růže ze země nikoho“, jak jim vojáci často přezdívali, jsou příběhem obětavosti a soucitu.

Růže obětavá a soucitná? Tak si představuji jinou růži, rychle mě napadá Drôle de Rose.

Mám dům u jezera. Miluji knihy a růže. A ráda se procházím přírodou, protože kolem mého domu voní borovice, jedle a smrky. Když se potom vracím do své knihovny, vnímám mnohem zřetelněji vůni stran knih přečtených, i těch, které na mě ještě čekají. S růžemi je spousta práce, než se můžu kochat plnými květy těchto královských kalichů.
Asi proto mě tak rozzlobilo, když jsem ráno uviděla ležet na své zahradě růži v rozpuku s vyrvanými kořeny. Poklekla jsem k ní a ucítila vůni hlíny, ze které vyrůstá, ucítila jsem vůni tvrdého stvolu a jemných, ač pichlavých lístků jako kuliček pepře. Když jsem přičichla ke květu, spadla mi na nos kapka rosy, tak osvěžující jako probouzející se den. Samotný květ vydával celou silou svou vůni, velmi svěží až ledovou. Vzala jsem růži do místnosti, něžně ustřihla květ a dala ho do misky s vodou. Během dne jsem natrhala kytici růží, růžových i rudých, tak, že jsem provoněla celou knihovnu. Nechala jsem kytici v rozpálené knihovně, některé květy statečně držely své hlavičky, jiné už únavou začaly usychat…
A možná proto jsem se nezlobila na potulného vandala, protože dal nový rozměr mé milované růži, pochopila jsem její celistvost.

Samotná vůně je o růžích, troše pichlavosti, jakési hořkosti, to jsou slzy sester. Růži osvěžují dřevité tóny, či spíše vůně stromů, nicméně jen podprahově. Vnímám ji jako osvěžující, až ledovou vůni, čistě růžovou, v závěru některé růže usychají, takže sládnou a v tu chvíli bych přísahala na malinový sirup, který jsem ve vůni neměla. Vůně je krásná od svěžího začátku až po sladké vysychání. Když se jí navoníte, je to takový životabudič, takže pár lehkých spršek během dne přiživí tuto krásnou atmosféru.

alibi 28.7.21 14:03

Lilacs & Gooseberries (Shay & Blue)
https://alibi-notes.webnode.cz/…s-shay-blue/

mmaat 29.7.21 13:03

@Lucinela Leni, díky za recenzi, velmi výstižná. :palec:

Hanka H 1.8.21 18:52

Masque Milano Ray-Flection

Začátek ostře svěží, pánské kolínské připomínající. V hlavě obsažená mandarinka je zcela nesladká a určitě i blízce příbuzná s ostatními zástupci z rodu citrusů; vnímám grepovou nahořklost, trpkou citronovou kůru a šťavnatost čerstvě rozkrojeného pomeranče. Aldehydy, podílející se na razantním nástupu, po chvíli ustupují. Vůně zůstává i v srdci „svěží a lehká“ – citrusy už nedominují, prosadí se hebce konejšivý sladkokyselý kardamom.
Myslíte, že slunce může vonět? Tvůrce tohoto parfému (Alex Lee) je o tom přesvědčen a tvrdí, že v téhle fázi bychom měli rozpoznat „solar notes“.
Tak se na to podívejme! Mísí se tu vůně květin (docela krotká mimóza), trávy a později i bylinek (kopr? kopr!), země, suchého dřeva …
Po hodině až dvou se parfém propracuje ke své závěrečné podobě. Stopa pižma vůni zaoblí (možný podíl má i uvedený vosk), pryč jsou ostré citrusové špičky. Směs kytek, nasládlého světlého dřeva, schnoucího býlí – srpnová louka kdesi za městem.
Ray-Flection je lehce nostalgická vůně léta – tedy toho kdysi průměrného středoevropského. Příjemná a absolutně nekonfliktní, s označením unisex nelze nesouhlasit, i když jistý příklon na mužskou stranu tam je. Parfém ovšem nelze v žádném případě označit za novátorský, nepřesvědčí ani výdrží - cca 5 - 6 hodin. Tak si (za tu cenu) vyberte … :think: :nevim: 8-) ;-)

alibi 5.8.21 11:08

koukám, že jsem sem zapomněla hodit odkaz, tak napravuji

Le Donne di Masque ve Vavavoom

https://alibi-notes.webnode.cz/…ve-vavavoom/

Stránka:  « Předchozí 1 3671 3672 3673 3674 3675 3676 3677 3678 3679 3680 3681 3684 Další »
Váš příspěvek