Co právě čtete?

Lucinela 15.10.20 09:51

C. Kornová - Dcery nové doby, první díl. Geniální přítelkyně jsem zatím nečetla, ale jiné romány od Ferrante - zajímavá spisovatelka.
K diskusi o Mornštajnové - patřím také k těm, kterým Hana vyloženě nesedla. Prostě příliš velká očekávání. Nejraději mám Slepou mapu, Tiché roky jsou slabší a Hotýlek jsem neměla chuť číst. Z českých spisovatelek se těším na Zuzanin dech od Katalpy. Němci jsou skvělí a její úsporný styl mě baví.

Hanka H 15.10.20 11:31

@otakara Jsem toho názoru, že četba má být oddechovou záležitostí. Proč se tedy nutit do knížek, o kterých někdo/nějaká skupina tvrdí, že patří k naprosté špičce, ale mně nesedí?! Jiné nároky na četbu má člověk, když je mu dvacet, vše je zalité sluncem, a jiné v „pokročilejším“ ;-) věku. Klidně proto komukoliv řeknu, co a proč čtu, co nečtu, co se mi nelíbí a proč. Názor nevnucuji, ale jsem imunní proti řečím typu „tos ještě nečetla, musíš..“.
V poslední době jsem přečetla pár detektivek, a bez mučení přiznám, že některé z nich byly opravdu ztrátou času - např. knihy od Patricie Gibney :palecdolu: :-(
Líbily se mi výše zmiňovanéNejhorší obavy - škoda, že se jedná pouze o tři povídky, mohlo z toho být delší čtení :think:
Jsem na prvních stránkách Někdo blízký od Cary Hunter - její dílo neznám.
V nejbližší době má vyjít nové kniha odMichala Bussiho - Návrat na ostrov lží, Údolie od Miniera
(zatím ve slovenčine) - ty si nenechám ujít.
Jinak vyšla díla dalších mých oblíbenců
Tana French - The Searcher (Slídil?)
Robert Galbraith (J. K. Rowling) - Troubled Blood (Neklidná krev? Bouřlivá krev?)
Zatím jsou k dipozici pouze v originálu, nemám informace, že by je někdo překládal, bohužel.

Lucinela 15.10.20 18:41

@Hanka H
S knihami je to podobné jako s parfémy. Ke svým skvostům se musíme pročíst, někdy to vyjde na první dobrou a dobře napsaný mainstream může být lepší než opěvovaná nikovka. Někomu voní květiny, jiný rád mrtvoly. Každému co jeho jest ;-).
S podzimem se večerem nechávám unášet na křídlech veršů.

Jinak já jsem ještě nestihla od T. French Temnou zahradu, myslím, že vyšla loni. Četla jsi už ????

Hanka H 15.10.20 19:05

@Lucinela Temnou zahradu jsem četla, doporučuji velice! „Tady“ jsem si ji dovolila zrecenzovat - a neboj, neprozrazuji 8-) !

Lucinela 15.10.20 19:20

@Hanka H
T. French mě ještě nikdy nezklamala. Díky, Hani.

vlastina9 3.11.20 18:43

Jiří Březina - Polednice

vlastina9 12.11.20 18:46

Lisa Jackson - Novicka

otakara 13.11.20 13:45

@Hanka H neskoro reagujem, ale moc ďakujem za inšpiratívne čítanie a @vlastina9 dievčatá, hm, znova sa utvrdzujem, že mám veľa zameškaného, pretože, síce napr. viem, že Lisa Jackson je spisovateľka, ale nič som od nej nečítala, viem o nej čosi, ale Lisa Jackson sa mi spája s modelkou tohoto mena. A tá sa mi veľmi páči. 8-) Mám teda čo doháňať.

vlastina9 13.11.20 15:39

@otakara No tak já od Lisy Jackson čtu teď asi už pátou knihu nebo čtvrtou teď nevím a zatím se mi líbily všechny.Takže doporučuji.Je to docela napínavé čtení :-)

Hanka H 13.11.20 18:19

@otakara Jsem ráda, že jsem mohla inspirovat :mavam: !
Teď čtu sérii od Cary Hunter - úplně skvělé to tedy není, ale dá se!
Vyšel nový Michael Bussi - Návrat na ostrov lží - napsala jsem o papírovou knihu Ježíškovi. V plánu mám i nového Petera Maye - Nezvratné alibi a nového Miniera - Údolie (zatím není v češtině, ale to mé generaci, odkojené bratislavskými televizními pondělky :-D, nevadí)Výš zmiňovaná Lisa Jackson mě bohužel nezaujala :nevim: .

Rosa N. 14.11.20 08:47

@otakara jdu si najít Jak vypadá ta modelka! @:frog: Hani, zjistila jsem s le štítivou hrůzou.. že ani nečtu (ani neposlouchám..) přitom mám knížky tolik ráda! :star_struck:
Budu jsem víc nakuKovat, abych věděla co nakuPovat.. :book: :inlove:
Děkuju za tip na Lisu Jackson, @vlastina9 ! Když je to napínavý, mohlo mě to chytnout. :-)

otakara 14.11.20 08:51

@Hanka H @vlastina9 @Lucinela @Rosa N. :-D som to napísala, akoby som sa chcela vyrovnať, podobať na tú modelku! To sa ale nestane. Musela by som vyrásť o 20 centimetrov! :-) Aj ja zisťujem, že mám čo robiť s tým čítaním je to u mňa bieda.

Mňa by viac zaujímalo, že knihy požičiavate, kupujete, máte čítačku, či kupujete audio knihy…

vlastina9 14.11.20 09:50

@otakara No já mám pár fakt jen pár knih doma jinak si půjčuji v knihovně :-)

Hanka H 14.11.20 11:52

@otakara Před zhruba sedmi lety jsem jako dárek dostala čtečku (několik let už jsem o ní uvažovala, ale vždycky jsem skončila přesvědčena, že papír je papír :think: ). Nedám na ni dopustit - jsem od dětství vášnivý čtenář, a vzhledem k současné knižní nadprodukci bych v případě pouze papírových knížek musela bydlet na ploše nejméně dvakrát větší, čtečka je skladná a lehká - doprovází mě v dopravních prostředcích, k lékaři, k vodě - ta moje umí převádět text na mluvené slovo, takže nepotřebuji audioknihu a pustím si do sluchátek cokoliv. Papírové si dopřávám pouze tituly, u kterých předpokládám, že se k nim budu vracet, půjčím je přátelům (nesnáším ovšem nevraceče :cert: ).
Ročně přečtu mnoho desítek titulů (50?, více? :nevim: ). Do knihoven jsem před lety chodila často, teď už ne - dostanu se ke všem knihám, o které mám zájem. Kupuji, vyměňuji, dostanu… (a občas se k nim dostanu i jinak, že :oops: - ale ať hodí kamenem… ;-) .

otakara 14.11.20 19:27
Stránka:  « Předchozí 1 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 401 Další »
Váš příspěvek