Co právě čtete?

Henri 19.2.21 20:00

@ijáček
JKR se vyjádřila, že HP je v podstatě příběh o smrti, takž čekat se dalo leccos…

vlastina9 26.2.21 18:47

Právě jsem dočetla knihu od Věry Řeháčkové - Dítě nevymodlíš ,lásku nevynutíš.A teď se chystám na knihu od Zdenky Hamerové - Zasloužíš si smrt.

ijáček 27.2.21 14:07

Anthony Doerr - Jsou světla, která nevidíme. Nevím, ta kniha získala Pullitzera, měla jsem ji velmi vychválenou. Dočetla jsem až do konce, ale dala bych tak tři hvězdičky. Četlo se to dobře, střídání času bylo srozumitelné, ale jaksi to ve mně nic nezanechalo. V každém případě jsem se nedokázala ztotožnit s žádnou osobou.

ijáček 27.2.21 14:15
@Henri píše:
@ijáček
Tak zvažovala reálně a vážně i možnost nechat umřít Harryho, já to tenkrát četla v aj a tiskem to právě vůbec nesmělo vyjít najevo a bylo to pro mě krásný překvapení, že Harry přežil. Zavolala jsem to přítelovi do hospody, ten v podroušeném stavu zařval, že to Harry přežil a všichni kámoši, co čekali na české vydání nebo teprve začínali s aj vydáním ho mohli ukamenovat. :lol: Ale ta radost byla obrovská. :-)

To je milé! :inlove:
Pamatuji si, jak za mnou došla dcera (tehdy 14 let), poté co dočetla čtverku. Tak zelenou jsem ji ještě neviděla. „Mami, toho XX Voldemort jen tak zabil!“ (je to už pár let). Já jsem to věděla, ale nečekala jsem, že to bude holka tak prožívat. A to byl teprve začátek.

Už jsme se s dcerou domluvily, že necháme vnuky číst HP, tak jak jsme to četly my. Od 11 let, jeden rok, jedna knížka. Oni teď mají 4 a 6 let a druhá babička jim to cpe, ale myslím, že to není moc moudré.

Hanka H 27.2.21 15:07

Anders de la Motte - Jarní oběť- moc a moc pěkné! :palec:

Lucinela 27.2.21 15:53

Anna Bolavá: Před povodní

Hanka H 5.3.21 15:22

Upozorňuji na Velkou knižní detektivku - martinus.cz, martinus.sk
Zatím jsem stoprocentní, ale přiznávám nápovědy všude možně :oops: .

Palm-beach 5.3.21 15:31

Artemis

Tak já dočetl Artemis - ale jo hezké, ale také už místy trochu nudné, občas roztáhlé a nějak tomu něco chybělo, nicméně příjemná tématika - uvolňovačka :sweet: Artemis

david019 5.3.21 20:25

Erasmus Rotterdamský

"Vrcholné dílo holandského humanisty, který vytvořil satiru na poměry ve společnosti. Hlavním poselstvím knihy je autorova domněnka, že všechno štěstí v životě pochází výhradně od bláznivosti.

https://www.databazeknih.cz/…ivosti-52142

Palm-beach 5.3.21 23:42

@david019

zajímavý náhled autora :wine:

Palm-beach 5.3.21 23:49

Cilčina cesta

:palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec: :palec:

čtu - tato tematika je mi blízká, je dobré vědět co lidé dokáží - ne ti ze středověku, ale ti co žijí mezi námi - je to jen pár let. Zatím jsem asi na 20% - otřesný příběh malé holky, kterou znásilňoval šéf Březinky (Osvětim), aby ji pak za to rusáci hned odvezli hned po osvobození tábora do gulagu na 15 let, protože kdo je ve styku s nepřítelem, je nepřítel razilo Rusko. Holka v 16-ti letech co se těšila že přežila Osvětim … do tábora kde byla opět v koncentráku – pravdivý příběh a dobré k pochopení, jak se stále ještě máme dobře :unicorn:

vlastina9 22.3.21 18:06

Zdenka Hamerová - Bílá tma

vlastina9 5.4.21 22:55

Lisa Jackson - Bez milosti

Lucinela 6.4.21 15:02

povídky od A. Munroe: Přítelkyně z mládí

lilithc 6.4.21 16:05

@Lucinela Moc jsi mi pozvedla náladu.Děkuji. :srdce: miluji knihy Alice Munro a tahle u nás zřejmě vyšla poprvé,protože ji neznám.Už se těším až ji budu držet v ruce. :-)
Já už knihy nekupuji,protože jich mám stovky a už to není kam dávat,ale Aličku :hug: musím doma mít.To mám radost.

Stránka:  « Předchozí 1 384 385 386 387 388 389 390 391 392 393 394 Další »
Váš příspěvek