Co vás dneska (parfémově) namíchlo?

Hermesfan 17.2.22 10:32

@frangipani_romana

určite nie, Douglas ale nielen on. Je to celkový trend v krajinách strednej a východnej Európy. Ceny vyššie než na západe. Žila som 10 rokov vo Švajčiarsku a keď tam boli zľavy a akcie tak boli ozajstné, aj 80%. O Nemecku ani nehovoriac. Hlavne ceny potravín boli oveľa nižšie než u nás.

otakara 17.2.22 10:42

@Hermesfan ale budeme mať zastropenú elektrinuuu :-D
Ja som toho moc po svete nepochodila, ale ostali mi v pamäti podstatne nižšie ceny niektorých potravín v Nemecku, šanovala som pri svojich pobytoch, aby som si mohla potom čosi dovoliť také, čo sa nedalo jesť!! :cert: :klaun:

Hermesfan 17.2.22 11:02

@otakara

V Nemecku neviem ako, často som tam nekupovala, ale Švajčiari nerobia také podvody ako u nás, že umelo dvihnú cenu a zľava sa potom vlastne ani nerovná zľave alebo že výpredaj tvorí čistý brak, nepredajný tovar.

otakara 17.2.22 11:09

@Hermesfan toto ma vytáča a tiež to „priehľadné“ zníženie váhy produktu, napr. v poslednom čase napr. maslo o váhe 200 g,namiesto 250 g - ľudia sa išli potĺcť za "akciovou cenou masla…

Lucinela 17.2.22 14:13

@Hermesfan @otakara
I mě vytáčí, jak nám obchodníci uměle ještě více roztáčejí kolo inflace. Sleduji jeden produkt, raději nebudu uvádět, a každý týden je cena jiná, nejníže byla ve slevě za 38 a teď jsem se nestačila divit - 72 Kč. Lidé vidí slovo SLEVA a kupují hlava nehlava.

@otakara @otakara
A s máslem je to u nás stejné. Já vždycky úplně cítím vnitřní vztek, když kupuju máslo za 40, které je tzv. určené na pečení, vaření.

@Hermesfan
@otakara píše:
@Hermesfan ale budeme mať zastropenú elektrinuuu :-D
Ja som toho moc po svete nepochodila, ale ostali mi v pamäti podstatne nižšie ceny niektorých potravín v Nemecku, šanovala som pri svojich pobytoch, aby som si mohla potom čosi dovoliť také, čo sa nedalo jesť!! :cert: :klaun:

Já dělám velké nákupy jen v Německu, u nás jídlo prakticky nenakupuju. Zrovna teď v sobotu jedu na nákup, už jsme sežrali vánoční zásoby :D, došly mi punčocháče, antiperspiranty, proto jsem taky vlezla na ten Douglas, dělala jsem si objednávku.
Mně to dřív nenapadlo srovnat ceny v Douglasu, ale mám tam registraci, sbírám si bodíky a už jsem tady psala, ke každé objednávce hromady vzorků, dárků… když v prodejně neměli moji barvu pudru, prodavačka mi dala kupon na 5€ na eshop, ať si ho koupím tam. Tak jsem k tomu vlastně přišla. Tak jsem prostě zákazník neměckého Douglasu.

To jídlo tam není levnější, něco tak nastejno, něco dražší (třeba ovo-zel 2× tolik), ale třeba chlast naopak výrazně levnější :wine: - je vidět, co lidi potřebují. :D Ale všechno je kvalitnější, nesrovnatelně větší výběr, hodně věcí v akci, takže to cenově vyjde stejně.
A mají obrovský výběr trvanlivějších věcí, mraženek, jogurty, sýry, džusy, „zdravé“ uzeniny, ale taky drogerka a kosmetika, BIO drogerka a BIO kosmetika, prací prášky, prádlo, balené pečivo… všechna mražená zelenina a dětské jídlo je BIO. A takové ty privátní značky - to nejlevnější, co v supermarketu najdete - mají velmi dobrou kvalitu a ceny úplně diskontní.

Já moc nevařím, koloniál nekupuju, takže ne, že bych u nás nechtěla nakupovat, ale prostě ty trvanlivé věci u nás neletí, nejsou v obchodech.
Jako když byl lockdown, tak my jsme neměli co jíst, šly jsme nakoupit zásoby do Lidlu, jak nás strašili, já pak doma kila mouky, luštěnin, nudlí…a já jsem nevěděla, co s tím. :D

A i taková ta střední třída značkového oblečení - Joop. Furla, Hilfiger, Boss, Hoegl…je tam levnější a jde hodně do slev, oni si toho tolik nepovažují, jak my. :)

A to jezdím jen do Drážďan, sice velké město, ale pořád je to východní Německo, chudáci jak my - na západě je to ještě úplně jiná jízda, zatím se ro furt nesrovnalo.

Hodně nakupuju jídlo i v Itálii, tam je to podobné, a taky ve Francii (tam miluju jejich vymazlenou obyčejnou drogerku), ale ta Francie je teda extrémně drahá, tam je levné jen víno, ale za stejný nákup jako v Německu zaplatím dvojnásobek. No ale když musíš… :roll:

Renusatko 17.2.22 17:33

Já na nákupy do zahraničí mám daleko. Myslím potravin, ale hodně věcí nám vozí kamarádka, když sem jede. Udělám seznam nákupu a ona to sem doveze. V té kvalitě je neskutečný rozdíl a když k tomu připočítám o dost nižší cenu, tak si říkám, kde to žijeme. :think:
Musím říct, že i ty prášky perou líp :lol: , i když mamka mi nevěřila, ale po vyzkoušení už si je nechá vozit taky.
Nebo kluci jí nutelu, kterou já teda podle složení pokládám za hrůzu hrůz, ale ta z Německa má i jiné složení. Nijak závratně jí to nevylepší, ale jiná je.

@Renusatko píše:
Já na nákupy do zahraničí mám daleko. Myslím potravin, ale hodně věcí nám vozí kamarádka, když sem jede.

To bych uvítala, protože u mne je ten nákup vždycky tak 30% potřebuju, 20% chcu a 50% úplně k ničemu, ale musím mít! :D

Já jsem dělala v Ústí, takže jsem někdy i po práci ve 4 skočila do auta, je to 30 minut, nakoupila jsem v Heidenau nebo v Drážďanech a ještě jsem stihla i večeři doma. Já nerada jezdím v zácpě, ale dálnice mi nevadí, neomezená rychlost, tak to pro mne bylo pohodlnější, než zajíždět na nákup večer do Prahy. V Drážďanech nikdy nejsou zácpy, jak to město dostavěli až v roce 2000, tak to rovnou nadimenzovali na nájezdy vyžírek z Ústí. :-D

janali 6.6.22 13:18

Ahojte, neviem kde toto dať ale nahneval ma prístup jedného kupujúceho. Takmer mesiac sa uchádzal o odstrek vône, o ktorej tvrdil, že ak ju vyskúša, bude možno chcieť aj celý flakón. Kládol mi otázky, na ktoré síce boli odpovede už v inzeráte, ale nevadilo mi to prehnane. Väčším problémom je, že som teraz trochu rozcestovaná a dohady sa vlielkli, no dala som mu pár dni dopredu vedieť, že odchádzam na dva týždne preč. Ozval sa až keď som už bola na ceste, a pýtal sa, kedy sa vrátim, vraj mi tesne predtým pošle peniaze. Peniaze doteraz neprišli no ešte chvíľu predstieral záujem o odstrek, ktorý som mu aj urobila. Keď som mu písala správu, ako to vidí s odstrekom,lebo platba stále nechodila, tak som zistila, že si ma bez dôvodu zablokoval. Toto ma fakt namíchlo ako by povedali Česi. Na Arome som sa s takouto komunikáciou ešte nestretla.

Moreno81 6.6.22 13:41

A zase ten LILIAL

Holky, pojdte mi nekdo rict, zda je v Angel Muse od Muglera ten pitomej Lilial?? Mam za to, ze v nem nebyl, aspon ne v tom, co mam doma, chci si jej koupit a udajne tam lilial je, jsou nejake starsi nebo novejsi verze a odlisne slozeni?? a ja ten muse tak zboznuju.......... 8-O 8-O

MagnolieS 6.6.22 15:04

@janali Pokud máš odstřik hotovej, napiš natvrdo negativ, to by mě také nadzvedlo :poblion:
Já teda - pokud neznám, nebo jsem se zájemci neobchodovala už nic předem nepřipravuji.

lilithc 6.6.22 16:03

@janali Mě překvapilo,že se někdo měsíc uchází o nějaké zboží.Přece něco chci nebo nechci.

janali 6.6.22 18:46
@lilithc píše:
@janali Mě překvapilo,že se někdo měsíc uchází o nějaké zboží.Přece něco chci nebo nechci.

Ono chvíľu som odcestovaná bola ja a chvíľu on ale aj tak:)

Renusatko 7.6.22 19:07

@janali Já bych též dala negativ. Upozorní ostatní na problémovou komunikaci. Odstřik dřív vyrobím už jen těm, které dlouho znám. Jinak už jsem jednou též nedopadla dobře. Bohužel po napsání negativu dotyčná smazala celý profil a předpokládám, že si v klidu založila další.

janali 7.6.22 19:15
@Renusatko píše:
@janali Já bych též dala negativ. Upozorní ostatní na problémovou komunikaci. Odstřik dřív vyrobím už jen těm, které dlouho znám. Jinak už jsem jednou též nedopadla dobře. Bohužel po napsání negativu dotyčná smazala celý profil a předpokládám, že si v klidu založila další.

Dala som mu neutrál keďže k obchodu nakoniec nedošlo. Potom mi hneď písal a ospravedlnil sa. Ale je pravda, že som odstrek našťastie neposlala, to by ma už fakt mrzelo.

Stránka:  « Předchozí 1 1005 1006 1007 1008 1009 1010 1011 1012 1013 1014 1015 Další »
Váš příspěvek