• 09.06.17

Čistokrevné arabky se mají nosit v horku! Zlaté slzy jsem prvně vyzkoušela letos v zimě a skončilo to pouze konstatováním, že se jedná o zajímavou, o citrusy se opírající vůni. S prvními letošními tropy jsem jí pořádně prohnala faldy, a je mi jasné, že jsem objevila novou favoritku letošního léta. Z citrusů je ve složení uváděný pomeranč, ale cítím tam i něco kůry citronu, nahořklou kořenitou vůni limetky a určitě i další vonné tóny příslušníků této rozvětvené rodiny. Zcela jasně se ale nedostavil grep – což mě velmi těší. Nemusím se tím pádem obávat, že po několika minutách či hodinách začne na mně vůně jankovatět, a budu cítit jako oblečení z fitka týden zapomenuté v igelitce (ano, vážení, takto si já a grep stojíme). V čem tedy spočívá výjimečnost tohoto parfému (vždyť letních svěženek na bázi citrusů jsou mraky)? Tak předně – slovo „svěženka“ by tuto dámu dost degradovalo. Je ledově chladná, nikoliv nakyslá. Je příjemnou společnicí, ne však kbelíkem citronády. Jde do prostoru, ale netáhne se za vámi na sto honů. Oud v arabkách má mnoho podob – a tady je ten naprosto nesladký, nehnilobný; voní jako čerstvě uříznutý kus dřeva, které dáte na pár hodin do mrazáku (odhaduji- dosud nevyzkoušeno). Pokud je pižmo v letních vůních dobře zvládnuté, dokáže zázraky – a to zdejší se nemusí za nic stydět. Rozumí si i s lehkým květinovým akcentem (růže?), dobře je mu i ve společnost bylin (nebojte se polévkového koření – tohle je spíše divoká středomořská směska). Vůně se může pochlubit obvyklou arabskou urputností (i z vypraného trička), ale její vyznění není „neevropské“. Prostě jsem narazila na Letní vůni s modrou krví (a proto to velké L).

Nahlásit
  • 01.08.13

Dokonalá kompozice svěžesti, luxusu a elegance.
Zkapalněná aura horkého arabského poloostrova.
Lehké chypre… čisté, jak odlesky křišťálu.
Citrusy, cedr a vzácný chladný oud se jemně vinou, jako hladká saténová stuha, kolem těla tajemné růže z Taifu, krásky s duší ukrývající všechny sny a přání perských princezen.

Nahlásit
  • 27.11.12

Pred vami sedí žena v elegantnom nohavicovom kostýme. Číta noviny. Presnejšie, Le Figaro. Okolo nej sa vznáša jemný, ale nezamenitelný obláčik vône. Aká je? Začiatkom čisto čisté chypré, trvajúce len pár minút, hebko vznášajúce sa, nedrhnúce v nose. Vôňa sa potom hrá. Raz je velmi zelená, potom pustí k slovu ruže, aoud, ako gentleman dá o sebe vedieť až po tom, čo sa slečna ruža dostatočne predviedla. Pomarančový kvet dodáva celej kompozícii hrejivý podtón a cédrové drevo uzemnenosť. „Slečna, Vaša voňavka je Trés chic!“- poviem jej. Ona mi s jemným úsmevom odpovie. Ja na to:„Mon Dieu! Vy nie ste z Paríža?“ Prisadnem si k nej a začne mi rozprávať svoj príbeh.

Zloženie: archívny aoud, taifská ruža absolut, pomarančový kvet, cédrové drevo, pižmo

Nahlásit

Hodnocení parfému Abdul Samad Al Qurashi Golden Tears

Líbí se mi (16) 76%
 
Neutrální (5) 24%
 
Nelíbí se (0) 0%

Reklama


Reklama