Al Hajar Al Aswad

Značka:

Abdul Samad Al Qurashi

Složení (neověřené)

Kategorie:

květinově aldehydická

  • 17.06.12

Jak je u arabek obvyklé, jen stěží se o nich dají najít nějaké informace. U této se mi podařilo zjistit jen to, že název má znamenat „posvátný černý kámen“. Aspoň že tak, protože tím bylo aspoň jasné, že klid a důstojnost, které se z vůně linou, jsou záměrem. Obejde se to bez kadidla a lilie, k velebnému dojmu míří černý kámen cestou vymydlené čistoty, a to nápadně podobné té, které je typická pro Cabotine. Stejné studené mokré dřevo s kovovým nádechem cigaretového kouře a chladné květy, v případě Al Hajaru voskově hladké, a tím ještě odtažitější. Má to své kouzlo, ale spíš než duchovní je to plachá elegance staromódního stylu. Po pár hodinách se vlhkost a chlad vytratí a květy dostanou živější barvu díky růži a jasmínu. Výdrž na toaletku slušná.
Evropský styl má nejen vůně, ale i jednoduchý až minimalistický flakon. Pokud to byla sázka na jistotu, která u západních zákazníků zabere, pak se měla započíst i cena, zvlášť když je k mání mnohem dostupnější náhrada.

Nahlásit
  • 04.12.11

Evropská, ale se zatraceně dobrou arabskou výdrží a siláží. Je to květinová pecka, jako když na jaře zaboříte nos do narcisu a vytáhnete ho celý žlutý od pylu.
Květiny ji provází po celou dobu, přidává se klasická bílá kostka mýdla. Je to typická mýdlovo-květinová vůně s dávkou elegance.

Nahlásit

Hodnocení parfému Abdul Samad Al Qurashi Al Hajar Al Aswad

Líbí se mi (17) 68%
 
Neutrální (7) 28%
 
Nelíbí se (1) 4%

Reklama


Reklama