od 555 Kč
  • 26.06.15

Kashkha je pro mne zklamáním. Čekala jsem něco, co mne úplně odrovná, posadí na zadek.
Bohužel.
Cítím pouze oud, možná trochu sladkého santalu a na prach nadrcenou růži-ale to už musím zapojit hodně fantazie.
Je to hezká vůně, to každopádně ano, ale čekala jsem mnohem víc. Na někom asi dělá zázraky, na mě mohužel ne.
Khaltat al oud mi udělá stejnou službu a stojí podstatně méně peněz. Na mé kůži skoro totožná vůně, jako Kashkha.

Nahlásit
  • 13.04.14

Kashkha mi připravila velké překvapení. Po nanesení jsem cítila vánoční stromeček s naftalínem, po chvíli se ukázala krásná zakouřená růže - a tím to skončilo. Můj nos vypnul a necítila jsem už nic, přestože mě dcera přesvědčovala, že to voní krásně. Zopakovala jsem si to v průběhu týdne ještě dvakrát se stejným výsledkem. Tohle se mi ještě nikdy nestalo. Ostatní arabky, které mám doma, na mně drží dlouho.

Nahlásit
  • 05.04.14

Kashkhu nezavrhuji, ale pro mě není. Zakoupila jsem si vzoreček a ze začátku mi voněla trochu jako včelí vosk, potom trochu po růžích. Cítila jsem v ní něco strašně přeslazeného a zároveň hořkého a nakonec po několika hodinách jsem na kůži cítila už jen štiplavou „vůni“ kadidla, kterou opravdu nesnáším. Mám raději svěžejší vůně. Kashkha je všechno, jenom ne svěží. A to není nic pro mě. A manželovi jsem s touto vůní doslova smrděla - vůbec, ale opravdu vůbec se mu nelíbila. Jak říkám - nebudu tuto vůni hanět, ale pro mě není.

Nahlásit
  • 27.11.12

S arabkami mám potíž. Některé mi doslova vadí, některé by pro mne byly příležitostně nositelné, některé jsou moc hezké a Kashkha je prostě pohádková.
Podobné nadšení ve mně vyvolává už jen málo vůní, ovšem z Kashkhy jsem doslova v eufórii.
Kashkha je překrásná, naprosto úžasná vůně. Začátek je svěží, jablíčkovo citrusový. Pak nádherně zesládne, zteplá, na povrch se vyhoupne všechna ta krása - suchá rudá růže, dřevo, koření, oud, kadidlo …
Jak z pohádek tisíce a jedné noci. Královský palác, šejk, mešita u arabského trhu plného koření a barev. Abych byla stylová, vyzkoušela jsem ji ve 40°C a byla úchvatná.
Jen místo paláce jsem se s ní vznášela po kanceláři. Jedna z mála arabek, které mi nikdy nevadí, necítím v ní žádný ocásek, nepopsatelně hezká, doslova erotická vůně.

Nahlásit
  • 28.07.12

Láska.
Žhavá, temná, sladká… ta, co svádí, hladí, pálí, bolí, nenechá vás ani na minutu vydechnout, nepustí vás ze své náruče…
… nebe, peklo, ráj…
Suché rudé růže, sladká dřeva, kouřový oud, šafrán a vzácná koření…
Za zavřenýma očima se pomalu odvíjí film…
… horký pouštní vzduch přesýpá duny… z dálky cválá tryskem arabský hřebec, postava jezdce v hávu Tuaregů…
… střih…
… úzké uličky starého perského města, rozpálený bazar před setměním, potemnělá tkalcovna koberců v Isfahánu…
… drobná černá silueta, zašustí zlatem vyšívané hedvábí abáji, jak vzdech slasti, či bolesti… a uhrančivý pohled těch nejkrásnějších očí… říkají všechno… to, co rty nevysloví…
… slyším tlukot srdce…
(EdP i CPO, olejová verze je hlubší a sytější)

Nahlásit
  • 27.07.12

EDP: Začátek je hodně ovocně svěží - zelená jablka se mísí s kosatcem, jaký se mi líbí v počátečních tónech Aprés L´Ondée - svěžím, vonícím po nemocniční desinfekci. Postupem času začala vůně sládnout, objevilo se koření, větší množství sladkého dřeva a suchých růží. A taky oud - jemný, sladký, kouřově dřevitý…oud, který hýčká nos..... A to vše se rozvonělo do podoby jemně kouřové, sladce dřevité vůně se suchými kořeněnými růžemi, kolem které krouží nepatrně větrové pižmo a trocha studeného kadidlového kouře.

Nahlásit
  • 04.09.11

Jedna z nejkrásnějších arabek. Je kontroverzní, bud ji budete milovat nebo nesnášet. Já při prvním nanesení byla v šoku že cítím jakoby uzenost, ta se ale za chvíli ztratila a zbyl nadlouho nádherný odér s tajemnou růži, oudem ,kůží, kouřem a kadidlem. Je pro mě návyková. Neskutečný držák, cítím i ráno a z oblečení více dní.
Složky se nedají tak uplně přesně popsat, splývají a to velmi harmonicky. Nejůžasnější byla v 30 st. vedrech, a ač to zdá nemožné,osvěžovala mě a nikdo v okolí si nestěžoval. Není to bolehlav.Mám obě verze, CPO a EDP a rozhodně bych doporučovala olej, je hezčí a déle vydrží, spray se proste tak neumí rozvinout, skoro se mi zdá, že mu cosi z olejové verze chybí, jakoby postrádal tu rozmanitost.S Kashkhou zůstanu asi napořád.

Nahlásit
  • 17.07.09

Hodně lidí Kashkhu chválí a já se k nim přidávám. První přivonění byl pro mně šok, protože jsem čekala něco naprosto jiného - asi něco sladšího, růžovějšího v duchu toho bulharského růžového olejíčku. Nemám žádné zkušenosti s vůněmi, ve kterých je oud, takže jsem cítila jakoby desinfekci, ale tohle nebylo nepříjemné. Přes všechno to koření jsem cítila něco jakoby citrusového. Tak jsem si natřela jednu ruku Kashkou a druhou ruku vůní Osmanthus Interdite od firmy Parfum d´Empire, kterou mi Kashkha čímsi připomněla. Osmanthus byl velice příjemný, nasládle citrusový,Kashkha byla taky trošku do citrónkova (ale jen hebce). Střídavě jsem čichala k jedné a k druhé vůni. Nakonec jsem se rozhodla, že Kashkha je pro mně příjemnější. Je zvláštní taky tím, že v dnešním vedru, kdy mi už nebylo zrovna nejlíp, mě úžasně osvěžila - závan této vůně byl jakoby dýchnutí chladného osvěžujícího vzduchu. Takže je rozhodnuto - bude má.

Nahlásit
  • 12.07.09

Láska na první přičichnutí.Ještě tento měsíc si ji objednám. Při letní 30 jsem se od ní nemohla odtrhnout. Krásná orientálka. Všechny vůně jsou v takové harmonii, že žádná nepřevyšuje druhou a dohromady působí tak krásně, až se tají dech.Vůně je hřejivá,ale v teple mi to vůbec nevadilo. Naopak , krásně se rozvíjela.Ale u těla. Popsat ji je hodně náročné, snad pryskyřično-kořeněno-lehce kouřově dřevitá.
Všechno nějak tak schované pod závojem orientální tanečnice a ještě někde pod tím vším ukrytá vůně růže. Oud tu voní tak krásně lehce.
Manželovi voní. Pozor je návyková!!!!!!

Nahlásit

Vlastnosti vůně Al Arabiya Al Swissriya Kashkha

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Mizerná výdrž (na oblečení)
Superdržák (na oblečení)
Slabá vůně
Silná vůně

Hodnocení parfému Al Arabiya Al Swissriya Kashkha

Líbí se mi (125) 60%
 
Neutrální (43) 21%
 
Nelíbí se (39) 19%

Reklama


Reklama