Yves Saint Laurent Black Opium
 

Black Opium

Značka:

Yves Saint Laurent

Rok:

2014

Složení (neověřené)

HLAVA: růžový pepř, pomerančový květ

SRDCE: káva, jasmín

ZÁKLAD: vanilka, pačuli, cedr

od 1063 Kč
od 1679 Kč
od 1294 Kč
od 1536 Kč
od 1435 Kč
  • 21.03.15

Začiatok sa mi veľmi páčil - pomarančové kvety s jemnou vanilkou, trocha púdrová. Povedala som si, tak túto musím mať, ale asi po hodine sa začala sladkosť stupňovať. Začala mi veľmi pripomínať La Vie Est Belle, ktorá sa mi páči, ale ešte som nenabrala odvahu nosiť ju. Takže Opium Black mi začala byť odporná, „vlezlá“, veľmi, veľmi sladká. Škoda.

Nahlásit
  • 24.02.15

Ach ouvej, jak to jen napsat a nedotknout se věhlasné značky a jejích obdivovatelů?! Již dlouho se mi žádná vůně tak neznelíbila hned od samého začátku. Absolutní útok na mé čichové buňky ze všech stran, ale vlastně nevím čeho. Uváděný pepř a pomerančový květ ani náhodou - nic, co by se dalo označit za svěží nástup. Za chvíli bych mohla odsouhlasit kávu, i když spíše nějaké rozpustné kapučíno za tři padesát sáček, chemické a pro mě nevonící. Další složky už nedám - vůně je přesladká, dost neměnná (i když jsem vydržela jen cca 3,5 hodiny do příchodu domů - potom horká voda, mýdlo a kartáč!). Subjektivní dojem - velmi a velmi obtěžující, lepivá, není úniku. Jediné plus - alespoň už vím, čím byla navoněna paní, která seděla (bohužel) vedle mne před několika dny v čekárně u lékaře.

Nahlásit
  • 24.02.15

Čekala jsem můj oblíbený pomerančový květ, nicméně hned v úvodu se na mě z lahvičky vyhrnula spousta sladkosti, ve které marně hledám konkrétní složky. Nakonec se usídlila do podoby hutného, sladkého latté, které jde silně do prostoru, avšak nositelka zůstává o voňavý zážitek ochuzena. Nicméně intenzita skvělá, věřím, že si najde své fanynky.

Nahlásit
  • 20.01.15

Pokud máte rádi klasické Opium a patříte mezi milovníky orientu, může se vám stát, že Black Opium pro vás bude určitým rozčarováním. V žádném případě to není myšleno v negativním slova smyslu. Jen prosím podle názvu nečekejte žádnou jeho temnější verzi nebo naopak orientálku v moderním kabátku. Tato vůně je totiž klasickému Opiu na míle vzdálená a zasloužila by si úplně jiný a především originální flakón.
Neodbytně se mi na mysl vkrádají myšlenky na současný trend tolik populární La Vie Est Belle a vůní zaměřených na široké spektrum zákaznic. Stačí si složení obou vůní letmo porovnat. Black Opium totiž opravdu splňuje všechny podmínky gurmánské, sladké a líbivé vůně.
A káva? Ano, je tam a je velmi hladká a jemná. Ke slovu se dostává zejména v samotném začátku, kdy ji cítím nejsilněji a později už ji vnímám jen zpovzdálí jako velmi jemně našlehané Cappuccino. Zcela zřetelně se hlásí o slovo pačuli, kterou mám ve vůních ráda a vanilka. Black Opium je poctivý držák, jde krásně do prostoru a na mé pokožce je spíše lineární, bez zásadnějších výkyvů a změn.
Podtrženo, sečteno, mohu říct, že se mi Black Opium líbí, dokonce bych ji bez problémů unosila pro volný čas i do kanceláře.

Nahlásit

Hodnocení parfému Yves Saint Laurent Black Opium

Líbí se mi (124) 77%
 
Neutrální (23) 14%
 
Nelíbí se (15) 9%

Reklama


Reklama