Mugler Alien
 

Alien

Recenze & zkušenosti

Průměrné hodnocení:

Značka:

Mugler

Rok:

2005

Složení ( neověřené)

HLAVA: arabský jasmín
SRDCE: Cashmeran, sluneční tóny
ZÁKLAD: bílá ambra

Popis parfému:

Thiery Mugler se po obrovském úspěchu pilotní vůně Angel rozhodl šokovat parfémový svět podruhé. Alien už podle názvu nabízí něco zcela mimořádného. Parfém „z jiného světa“ naopak osloví ty, co rádi experimentují. Tři hlavní linky: hřejivá bílá ambra, dřevité tóny a indický jasmín stojí za nezvyklým parfémem, který buď budete milovat, nebo nenávidět.

Recenze: Alien

 • 14.11.18

Když jsem ji poprvé ucítila, bylo to láska na první „čuch“. Uchvátila mě vůně jasmínu, kterou naprosto miluji. Vůně je sice těžká, ale za to na mě vydrží vonět celý den, což moc vůní nezvládá a lidé kolem mě mi ji vždy pochválí. Mám jí moc ráda a rozhodně budu této vůni hodně dlouho věrná.

Nahlásit
 • 29.10.18

Velmi těžká. Není pro každého. Buď ji milujete, nebo vás udusí. Já patřím do kategorie milovnic. Snesu ji i v létě, ale jsem fakt výjimka. Stačí opravdu malounko. Jeden střik. Pokud to přepísknu, samotný mi to vadí, protože trvá opravdu dlouho, než vyvane. Troufám si tvrdit, že kdybych se neosprchovala, budu jí mít na kůži minimálně tři dni :D Odezvy okolí jsou rozporuplné. Už se mi několikrát stalo, že prostě lidem nesedla a já tak byla opravdu cítit všude. Kolega v bývalé práci mi dokonce řekl, že by díky ní mohl naprosto bezpečně stopovat, kudy jsem za den prošla. Nechávala jsem za sebou nesmazatelnou alienovskou stopu :P

Nahlásit
 • 30.07.18

Já tuhle vůni miluji! je nádherně sytá, ale rozhodně nedusí. Je lehce orientální, ale nic dramatického. Jasmín z vůně dělá dokonalý zážitek. Výdrž je naprosto neskutečná! Oceňuji i možnost plnitelného flakonu v 30ml verzi, to je k nezaplacení na cesty. Za mě prostě stálice, ke které se vždycky budu vracet!

Nahlásit
 • 14.06.18

Nevim. Líbí? Nelíbí? Sladká a těžká. Jasmín s příchutí spálené pneumatiky. Po rozležení překvapil svěží závan větrových bonbónů.. Každopádně muglerovsky nevšední, výjimečná. Má v sobě něco pekelně přitažlivého. Ještě spolu „bojujeme“, na léto půjde do šuplete, ale jsem zvědavá, jak mu bude slušet deštivý podzim.

Nahlásit
 • 16.10.17

Svého Aliena absolutně miluji a stále se ho nějak nemůžu nabažit. Obklopí vás jako měkká, jasmínem vonící kašmírová deka a krásně hřeje a uklidňuje. Mé okolí z něj paradoxně tak nadšené není, takže pro koupi na slepo se doporučit nedá…

Nahlásit
 • 10.03.16

Nádherná teplá a sladká vůně, báječně se hodí na zimu, zahalí vás do luxusního a lehce arabského hávu a zvýší vám sebevědomí. Zamilovala jsem se na první počuch. Nepřipadá mi nijak divná, ale netuctová rozhodně je, a pokud máte rády řídké květinkové vodičky, tak toto určitě naslepo nekupujte. Často mi přijde, jakoby lidi recenzovali místo Aliena právě Angela - ten je podle mého názoru příšerný a netuším, proč je tak oblíbený. Zato Alien… myslím, že to nebude láska jen na jeden flakón :)

Nahlásit
 • 30.10.15

Také mi k této vůni nesedí ten název. Mně osobně totiž připadá velice zemitá. Je to opravdu jako usednout v horkém letním dni krátce po dešti na mez a zabořit nos do jetele. Cítím půdu, vlko a trávu. Zpovzdálí voní les. Líbí se mi, protože mi připomíná projížďky na koni, procházky přírodou. Ráda se jí zhluboka nadýchnu, ale na sobě bych ji snesla jen chvilku. Je opravdu příliš intenzivní a opojná. A nebo se alespoň mezi doušky Aliena pořádně nadýchnout čerstvého vzduchu.....

Nahlásit
 • 25.10.15

Název Alien je zde opravdu na místě. Vůně ve mně evokuje náladu s kterou umělec tomuto skvostu dal zrodu.
Je milá, optimistická a do těchto podzimních dnů skvělý zvědač nálady.
Je to hrst jasmínu plavající ve žvýkačkově ovocném nektaru. Ale pozor, žádné lepidlo :)
K tomu všemu jako bonus krásný flakon.

Nahlásit
 • 05.10.15

Alien jsem dlouho obcházela, myslela jsem si, že je to přeslazená ovocná a tak nějak neosobní vůně. Chyba. Jde o velmi příjemnou, smyslnou vůni sladkých dřev a ambry. Je velmi ženská, snad i díky jasmínu působí na mnohé muže až afrodiziakálně. Díky silné převaze jasmínu doporučuji před koupí zkoušet na kůži, s některým typem pokožky může tento typ jasmínu až páchnout. Všude jsem se dočítala, že je to velmi silná až nenositelná vůně, ale řekla bych, že je to tím, že mnoho žen neumí k tomuto typu vůně přistupovat. Pokud sedne, je opravdu příjemná, intimní, vůně smyslné ženy, ať je jí 30 nebo 60. Mě určitě jako extra silná „pecka“ nepřijde.

Nahlásit
 • 16.09.15

„Vopred sa ospravedlňujem všetkým používateľkám, toto je moj subjektívny dojem "
Dlho som túto vôňu obchádzala. Flakón je podľa mňa príšerný a má ho každá druhá. Dnes som sa však pevne odhodlala a namierila som do parfumérie rovno k Alienovi . Išiel na ruku, na papierku zásadne neskúšam. Moja otázka po nanesení znela : ,,Čo na ňom všetci vidia ?“ Je zmyselný, hrejivý, sladký, trošku orieškový s ovocnými tónmi a je … proste je strašne obohraný. Túto pesničku som už ,,počula" nespočetne veľakrát. Neprišiel mi ani úžasný, ani úchvatný, nebodaj mystický, práve naopak, až príliš obyčajný.. Tak ho proste vnímam ja. Nie že by som nevedela ohodnotiť dobrý parfém, čím Alien podľa jeho milovníkov je, skrátka ma nijak neohúril.

Nahlásit
 • 01.11.13

Záhadná, omamná a superdržící vůně, na kterou právě teď zase přišla řada. Spolu s Alien Essence Absolue pro mě jednička v parfémech na podzim/zimu a potom samozřejmě na večer. Ve vůni cítím nejvíc jasmín a po rozložení se přidávají nasládlé tóny. Mechovost a lesní atmosféru mohu jen potvrdit. Zatím jsem se setkala jen s kladnými ohlasy okolí a to ho používám cca 5 let. Aliena doporučuji všem ženám, které se chtějí lišit a hledají něco nepopsatelně krásného, ale určitě nejdřív vyzkoušet a to na kůži!!

Nahlásit
 • 04.04.13

Nejsem milovnicí této značky…vlastně jsem spíš odpůrkyně většiny produkce této značky.
Ale Alien mě dostal.
Tedy EDP.
Ano vyvolává ve mě podobné představy jako u druhých a dělal mnohem dřív než jsem na něj nějakou recenzi četla,takže mě i trochu překvapilo,jak se na té mechovosti a lesní atmosférě tolik lidí shodne.
Opravdu jako stát v chladném ránu,na tajném místě, v hlubokém lese,kde vzduch je studený a sladký a i když je to opravdu hluboký les..víte, že tam nahoře svítí slunce.

Nahlásit
 • 06.02.13

.....taká príjemná vôňa a taký nekorešpondujúci názov a flakón. Flakon je krásny, ale nehodí sa mi k tejto vôni. Alien, prečo alien? Ved vôňa je to taká známa, nie z inej planéty, ale z tej našej, z toho lesa, ktorý poznám, z tej lúky, kde som ako dievčatko vycucávala z jetele nektár.....Vôňa ma preniesla na lúku plnú kvitnúceho jetele (dateliny) a je mi fuk, že to má byť jasmín, skrátka je to medová datelina, a na tej lúke sa do medovej dateliny mieša vôňa slnkom a horúčavou vysušenej trávy a zretelne tam cítim aj závan z nedalekého ešte vlahého lesa. Ziadny alien, ale prechádzka známymi lúkami mladosti počas horúceho letného dňa s oddychom vo vlhkom prijemnom lese na machu. Určite by som si ju sem tam dala- ale nie pre iných (bohvie čo by evokovala im), pre seba, hlavne v zime, nech sa na chvíľu prenesiem do výstavbou ešte nepoškodenej prírody.

Nahlásit
 • 18.03.12

Na Aliena jsem se dlouho zdráhala psát recenzi, jelikož je natolik odlišný od všeho, co jsem doposud zkusila a jeho nadpozemská krása se slovy dá vyjádřit těžko. Přesto se o to alespoň pokusím. Vůni jednoznačně dominuje jasmín. Narozdíl od EDT a limitek je zde jasmín hutnější, výraznější a díky kombinaci s ambrou i mnohem sladší. V kombinaci s kašmeranem ve mě vyvolává dojem procházky nočním lesem, kde v orosené trávě roste rozkvetlý jasmín. „Gumový“ tón typický pro Alieny tu je, ale kupodivu ho víc cítím u EDT a limitek, než u klasického Aliena EDP. Jeden střik vydrží klidně i celý den, takže za mě doporučuji určitě EDP verzi Aliena. Vůně je to velmi specifická, originální, jiná. Naslepo proto nedoporučuji kupovat.

Nahlásit
 • 23.01.12

So zavretými očami vôňa evokuje vo mne tmavo fialovú farbu. Tá je zvolená priam dokonale.

Nahlásit
 • 03.12.11

Dlouho jsme k sobě hledali cestu. Muglerovky buď milujete nebo nenávidíte. Název Alien je opravdu příznačný. Je to takový divný patvar. Je silná a proto s ní šetřete, pokud nechcete aby okolí padlo.
I když je sladká cítím z ní chlad a tajemno (noční les), temný fialový flakón jí sluší.
Je to směs jasmínu, vlhka, mechu v lese a jak už bylo psáno fialové bonpary tu opravdu jsou. Pokud si dobře pamatuji, jsou rybízové. Ale tu jako o rybízu hovořit nemůžeme.

Nahlásit
 • 02.12.11

Alien je velmi sladká a výrazná vůně. Připadá mi ovocná, i když ovoce ve složení není. Zpočátku cítím pouze pryskyřici a ostružiny nebo borůvky. Mám pocit, že jsem strčila nos do sáčku Bonparů s příchutí lesního ovoce (u Angela to byl pytlík karamelek). Později cítím nějaké to dřevo i jasmín.

Nahlásit
 • 28.11.11

Alien je soliflóra: čínsky jasmín.
Predstava je taká, že stojíte v záhrade, je 4h ráno v 15tich stupňoch vlhkom a chladnom vzduchu. Zrazu citíte jasmín a je tu veľa tých okruhlých bielych vôňavých kvietkov. Stojíte tam dosť dlho až oteplí vzduch a vyjasní slnko. Vtedy jasmínová vôňa odchádza a uvedomíte si že je tam aj vlhká zemnina.

Nahlásit

Nejčastěji hodnocené dámské parfémy

Éclat d'Arpège Lanvin

 • Milinka7777 ohodnotil/a
 • 954 hodnocení 31 recenzí

N°5 (Parfum) Chanel

 • Iivusja ohodnotil/a
 • 795 hodnocení 31 recenzí

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 751 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Black Opium Yves Saint Laurent

 • GabulkaKo ohodnotil/a
 • 207 hodnocení 24 recenzí

od 1138 do 2039 Kč

Jungle L'Élephant Kenzo

 • pajakar ohodnotil/a
 • 511 hodnocení 22 recenzí

Habanita (1988) Molinard

 • Alena_In ohodnotil/a
 • 257 hodnocení 21 recenzí

Nejvíce hodnocené parfémy Mugler

Angel Mugler

 • terri.nemcova ohodnotil/a
 • 751 hodnocení 25 recenzí

od 155 do 1776 Kč

Aura (Eau de Parfum) (2017) Mugler

 • Peykar ohodnotil/a
 • 44 hodnocení 16 recenzí

od 860 do 1520 Kč

Alien Sunessence Eau de Toilette Légère Mugler

 • Ultraalien ohodnotil/a
 • 190 hodnocení 10 recenzí

Womanity Mugler

 • Parfum maniačka ohodnotil/a
 • 380 hodnocení 10 recenzí

Angel Innocent Mugler

 • Delaine ohodnotil/a
 • 334 hodnocení 9 recenzí

od 1101 do 1360 Kč

Alien Essence Absolue Mugler

 • Okurkovnikzeleny ohodnotil/a
 • 291 hodnocení 8 recenzí

od 1468 do 1528 Kč

Vlastnosti vůně Mugler Alien

Suchá vůně
Sladká vůně
Chladná vůně
Teplá vůně
Mizerná výdrž (na kůži)
Superdržák (na kůži)
Slabá vůně
Silná vůně

O značce Mugler

Thierryho Muglera vždycky zajímaly hlavně umělecké obory: rád kreslil, už jako dítě tančil v baletním sboru a později studoval interiérový design. Ve 24 letech odešel do Paříže a začal navrhovat oblečení. V 70. letech se osamostatnil. Thierry Mugler navrhuje oblečení pro ženy i muže a také kostýmy pro filmy a zpěváky.

Hodnocení odbornice

 • 16.11.04

Velmi zvláštní a úchvatná - myslím to spíš ve smyslu „vynese do nebes nebo zabije“ - vůně. V základu nasládlá, ale celkový dojem je na začátku takový lesní. Je v ní trochu čerstvého, právě uříznutého dřeva, trochu oroseného mechu, trochu vlhké země, trochu cypřišové pryskyřice. Silná, vlastně SILNÁ, nasládle kořeněná dřevitá vůně. Teprve když...

číst více